Intervijas

19 augusts

Vārda dienas:
Imanta, Melānija

Horoskopi

Skorpions
24. oktobris
- 22. novembris

Pie apvāršņa var parādīties, kāda ļoti simpātiska pretējā dzimuma būtne, kura tā vien piesaistīs tavu uzmanību. Precētajiem Skorpioniem vajadzētu būt godprātīgiem, nekrist kārdinājumā. Savukārt brīviem zīmes pārstāvji, pie vēlēšanās, spēs piedzīvot patiesi krāšņu romānu. Darba lietās viss ritēs savu gaitu, attiecīgi nekādi lielie uztraukumi, pavērsieni nav gaidāmi. Lai profesionālajā plānā viss būtu patiesi labvēlīgi, centies uzturēt harmoniskākas attiecības ar kolēģiem.

Pirmdiena
Nakts
15 .. 17 C
Rīts
19 .. 21 C
Diena
25 .. 27 C
Vakars
21 .. 23 C
Vējš
3 .. 5 m/s

Avots: gismeteo.ru

Aptauja

Aktuālākā problēma šodien Daugavpilī

 

Jaunumi Ekonomika | 17. augusts 2016 | 11:02

Daugavpilī atjauno degradētās industriālās zonas

lsm.lv

Daugavpilī uzsāks Čerepovas rūpnieciskās teritorijas sakārtošanu, lai veicinātu jaunu uzņēmēju un investoru piesaisti. Ieguldot gandrīz 6 miljonus eiro degradētas teritorijas revitalizācijā, Daugavpilī plānots attīstīt platības ziņā otro lielāko industriālo zonu pilsētā.

Projekts tiks īstenots vairākās kārtās. Pirmie ceļu un inženierkomunikāciju sakārtošanas darbi izmaksās teju divus miljonus.

Čerepova ir viena no sešām industriālajām zonām Daugavpilī. Tā ir 88 hektārus liela teritorija, kas atrodas atstatus no pilsētas dzīvojamiem kvartāliem. Šobrīd te atrodas nelieli tirdzniecības uzņēmumi, virvju ražotne, garāžas, noliktavas, kā arī pussagruvušas ēkas. Ceturtā daļa no visas teritorijas pašlaik netiek izmantota.

Vietējā pašvaldība tuvāko gadu laikā kopumā Čerepovā plāno ieguldīt teju 6 miljonus eiro, piesaistot Eiropas Savienības līdzfinansējumu degradēto teritoriju sakārtošanai un revitalizācijai
jeb vecā apbūves kompleksa funkcionālai aktivizēšanai, ko veic, to pielāgojot jaunai sabiedriskai funkcijai.

“Pamatideja par Čerepovas industriālo zonu ir inženierkomunikāciju sagatavošanaūdens, kanalizācija, pēc nepieciešamības arī apkure, arī sakārtoti ceļi. Čerepovas industriālās zonas revitalizācija tiek sadalīta trīs kārtās. Pirmā kārta ir Dunduru iela, no Stiklu ielas līdz Nometņu ielai. Ceļš, kas iet cauri ražošanas teritorijai, un tur būs savests kārtībā ceļš un inženierkomunikācijas, kas nepieciešamas rūpnīcām, kas plāno tur būvēties,” stāsta Daugavpils domes priekšsēdētāja vietnieks Pēteris Dzalbe.

Projekta pirmās kārtas realizācija izmaksās gandrīz 2 miljonus eiro. Lielāko daļu jeb 85% finansē Eiropas Savienība. Pēteris Dzalbe uzsver - interese par ražošanas teritorijām Daugavpilī arvien pieaug, un arī šobrīd ar vairākiem uzņēmumiem norit pārrunas.

“Ražošanas teritorijas ir iekļautas potenciālajā [Latgales] Speciālajā ekonomiskajā zonā, tāpēc pamazām arī parādās interese no uzņēmējiem, kuriem ir nepieciešamas teritorijas ražošanai,” konstatē Dzalbe.

Pirmos darbus, lai savestu kārtībā otro platības ziņā lielāko industriālo zonu Daugavpilī, vietējā pašvaldība cer uzsākt jau šogad. Projekta pirmās kārtas paredzēto būvdarbu veikšanai iepirkuma procedūrā izvēlēts Rīgas uzņēmums SIA ''Binders''.

LSM

Pievienot komentāru