Intervijas

27 marts

Vārda dienas:
Gustavs, Gusts, Tālrīts

Horoskopi

Auns
21. marts
- 20. aprīlis

Nedēļas sākums nav piemērots ceļojuma uzsākšanai un svarīgu līgumu slēgšanai. Vari pievērst uzmanību veselības uzlabošanai, pievēršoties fiziskām aktivitātēm. Saņemsi pastiprinātu pretējā dzimuma uzmanību, reizēm tas tracinās, tomēr kopumā glaimos. Iespējams, arī pats metīsi acis uz kādu personu, bet traucēs fakts, ka cilvēks jau ir saistīts. Sākot no ceturtdienas vari atkal aktīvi mesties iekšā darbos, jo vairāk sevi parādīsi, jo ticamāk, ka tiksi pie algas pielikuma.

Svētdiena
Nakts
.. -2 C
Rīts
.. -2 C
Diena
3 .. 5 C
Vakars
5 .. 7 C
Vējš
1 .. 3 m/s

Avots: gismeteo.ru

Aptauja

Priekš jums Ziemas prieki tas ir

 

Politika

24. marts 2017 | 18:01

LR Saeimas Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas izbraukuma sēde Daugavpils novadā

28.-29.martā Latvijas Republikas Saeimas Valsts pārvaldes un pašvaldības komisija rīko izbraukuma sēdi Daugavpils novadā. Izbraukuma sēdes mērķis ir risināt pierobežas pagastu attīstības problēmas, diskutēt par atbalsta iespējām uzņēmējdarbībai un pievilcīgas dzīves vides priekšnosacījumiem šajās teritorijās, ziņo Daugavpils novada domes Informācijas un sabiedrisko attiecību daļa.

10. februāris 2017 | 21:20

Dārgākais deputāts II: par Saeimas deputātu transporta kompensācijām, to izlietojumu un lietderīgumu

Gandrīz vai ikmēneša jezgu plašsaziņas līdzekļos un sociālajos tīklos ap deputātu kompensācijām parasti rotā mans vārds un uzvārds. Manuprāt, līdz šim par šo tēmu korektākais raksts ir bijis šis. Arī pats jau 2012.gadā centos izskaidrot, kāpēc tieši es visbiežāk saņemu vislielāko atlīdzinājumu pret attaisnojošiem dokumentiem (degvielas čeki, biļetes, īres līgums) un kāpēc šādi izdevumi gluži objektīvi rodas. {1}

26. janvāris 2017 | 21:03

Pieņemts Daugavpils novada pašvaldības 2017.gada budžets

26.janvāra domes sēdē pašvaldības izpilddirektore Vanda Kezika deputātiem sniedza atskaiti par likumā “Par pašvaldībām” noteikto funkciju izpildi no 2013. līdz 2016. gadam, kā arī ar vienbalsīgu domes deputātu balsojumu tika pieņemts 2017.gada budžets.

Sabiedrība

24. marts 2017 | 17:19

Notiks būvniecības darbi Viestura ielā

Sakarā ar būvniecības darbiem Viestura ielā no Raiņa ielas līdz 18.novembra ielai no 28. marta līdz 13.aprīlim autotransporta kustība būs slēgta.

24. marts 2017 | 10:13

Aicinam uz jaunas Daugavpils Apotheka aptiekas atklasanu

Nākamajā otrdienā, 28.martā, Latvijā visstraujāk augošais aptieku tīkls Apotheka atklās jaunu aptieku Daugavpilī! Tajā trīs zinoši un atsaucīgi farmaceiti ikvienam pilsētas iedzīvotājam un viesim sniegs profesionālu padomu kā par ārsta izrakstītu medikamentu lietošanu, tā arī par patstāvīgu veselības aprūpi, labsajūtas atgūšanu un skaistumkopšanu.

24. marts 2017 | 09:44

Notiks jauna muzejpedagoģiskā programma “Leļļu pasaule”

No 28. marta Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzejā 1. – 6. klašu skolēniem tiek piedāvāta interaktīvā programma „Leļļu pasaule”.

Ekonomika

23. marts 2017 | 21:14

'Lumenix fabrika' pasludināta maksātnespēja

Daugavpils tiesa 21. martā pasludināja maksātnespējas procesu logu un durvju ražotājam "Lumenix fabrika", liecina ieraksts Maksātnespējas reģistrā, ziņo LETA.

1. marts 2017 | 13:21

Sākās gada ienākumu deklarācijas iesniegšana

Valsts ieņēmumu dienests (turpmāk – VID) atgādina, ka 1.martā, sākas Gada ienākumu deklarācijas iesniegšana gan tiem nodokļu maksātājiem, kam tas jādara obligāti, gan tiem, kuri to vēlas darīt brīvprātīgi, lai saņemtu pārmaksāto iedzīvotāju ienākuma nodokli par attaisnotajiem izdevumiem1. Šis ir pirmais gads, kad tie nodokļu maksātāji, kuru gada apliekamo ienākumu kopējais apmērs 2016.gadā nepārsniedz 12 000 eiro, no 1.marta var iesniegt gada ienākumu deklarāciju, lai atgūtu pārmaksāto iedzīvotāju ienākuma nodokli, kas izveidosies, piemērojot gada diferencēto neapliekamo minimumu.

1. marts 2017 | 10:52

No 1. marta Latvijā kļūst dārgāks alcohols

No šodienas stājas spēkā jaunas akcīzes nodokļa likmes alkoholiskajiem dzērieniem, ko nosaka 2015.gadā pieņemtais lēmums par akcīzes pakāpenisku paaugstināšanu līdz 2018.gadam 1.martam.

Kultūra

24. marts 2017 | 17:39

Notiks komunistisko represiju upuru piemiņas koncerts

Daugavpilī dzīvojošie poļi godinās komunistisko represiju upuru piemiņu ar koncertu, kuru organizē Poļu kultūras centrs sadarbībā ar poļu biedrību “Promeņ”. Koncerts notiks Poļu ģimnāzijas zālē (Marijas ielā 1) 27. martā plkst. 17:00.

24. marts 2017 | 17:00

Daugavpils domē atklāta pavasara izstāde

Pavasarīgu noskaņu pilsētā pagaidām rada tikai krāsainās rokām darinātās tulpes. Dažviet saules sasildītās vietās jau ir izspraukušies pirmie asni, taču kopumā daba ir gluži kā sastingusi siltuma un saules gaidās. Tomēr ir vietas, ko vienmēr piepilda spilgtas krāsas. Viena no šādām vietām ir Daugavpils Dizaina un mākslas vidusskola “Saules skola”.

24. marts 2017 | 11:46

Karlsons atlidos uz Daugavpilī

Vienības nama 80. jubilejas gadā 13. maijā plkst. 16.00 Daugavpils teātrī notiks Latvijas Nacionālā baleta izrāde „Kasrlsons lido…”

Notikumi

24. marts 2017 | 20:45

Vīrietis ar kontrabandas cigaretiem mēģina aizbēgt no robežsargiem

Ceturtdien, 23. martā, Daugavpilī Valsts robežsardzes amatpersonas aizturēja Latvijas pilsoni, kura vadītajā automašīnā atrada teju 120 tūkstošus kontrabandas cigarešu, portālu "Delfi" informē robežsardzes pārstāve Kristīne Pētersone.

24. marts 2017 | 18:45

Daugavpilī no 12. stāva nokrīt meitene

Naktī uz 23. martu Daugavpilī no kādas daudzdzīvokļu ēkas 12. stāva nokritusi nepilngadīga meitene, portālu "Delfi" informēja Valsts policijā.

23. marts 2017 | 20:21

Daugavpils novadā izņemts ievērojams daudzums nelegālās degvielas

Valsts policijas Latgales reģiona pārvalde veicot koordinētus un mērķtiecīgus pasākumus cīņā pret akcīzes preču nelikumīgu apriti, divu nedēļu laikā, vairāku atklāto likumpārkāpumu ietvaros, Daugavpils novadā izņēma ievērojamu daudzumu nelegālās degvielas, ziņo Valsts policija.

Sports

24. marts 2017 | 18:58

Daugavpils pusmaratona organizatori aicina pieteikties brīvprātīgos jauniešus

30.aprīlī Daugavpilī notiks Skrien Latvija Daugavpils posms. Šāda veida skrējiens pilsētā notiks pirmo reizi. Aicinām pieteikties brīvprātīgos palīgus kuri vēlas iepazīt vērienīga sporta pasākuma organizēšanas aizkulises un iesaistīties dažādos interesantos un atbildīgos darbos.

23. marts 2017 | 18:41

Notiks pirmais LR Čempionāts Kaujas Sambo cīņā

Daugavpils SAMBO un džudo centrs Singitaj sadarbībā ar Daugavpils Domī un Latvijas SAMBO Federāciju organizē pirmo Latvijas Republikas Čempionātu Kaujas SAMBO cīņā. Pasākums norisināsies 25. Martā sākums 11.00 Olimpiskajā centrā.

21. marts 2017 | 16:53

Breikeri uzvar Polijā

Š.g. 17.-19.martā Poijas pilsētā Ketžinā (Ketrzyna) notika ikgadējais breika deju čempionāts "Breakmania". Turnīrā piedalījās labākie dejotāji no visas Polijas, kuriem arī pievienojās mūsu jaunieši no "Factory Kingz". Pēc trim sacensību dienām mūsējie pierādīja, ka ir labākie!

Vēsture

31. jūlijs 2014 | 13:41

Latgale un Sēlija glabā liecības par Pirmā pasaules kara frontes līniju

Sīvākās Pirmā pasaules kara cīņas Latgalē ritēja Ilūkstes un Daugavpils apkaimē. Par to liecina vecās ierakumu tranšejas, bunkuri, zemnīcas un tajās atrastās mantas, kā arī kritušo karavīru apbedījuma vietas. To nav mazums, un šīs liecības arī šodien atgādina par karu pirms 100 gadiem, kas nesis lielus postījumus un paņēmis daudzas cilvēku dzīvības, bet tajā pašā laikā kļuvis par pagrieziena punktu vēsturē, kas daudziem austrumeiropiešiem ļāva nodibināt savu valsti.

23. janvāris 2014 | 15:38

Atklāta piemiņas plāksne Janvāra sacelšanās dalībniekiem

Krāslavas parkā, blakus jaunajām kāpnēm, 22.janvārī tika atklāta piemiņas plāksne Grāfa Leona Broel - Plātera un citu 1863.gada Janvāra sacelšanās varoņu piemiņai.

11. marts 2013 | 13:37

Ir uzietas dzejnieka Josifa Brodska Daugavpils saknes

Ģeniālā dzejnieka Josifa Brodska māte Marija Voļperta ir dzimusi Dvinskā, no kuras viņas ģimene izceļoja Pirmā pasaules kara laikā un apmetās uz dzīvi Ļeņingradā. Par dzejnieka Latvijas saknēm raksta žurnāls "Открытый город". {1}

Personības

29. septembris 2014 | 11:55

Daugavpils Universitātes profesoram Fjodoram Fjodorovam - 7

2014. gada 28. septembrī Latvijas Zinātņu akadēmijas korespondētājloceklim, Daugavpils Universitātes Humanitārās fakultātes habilitētajam filoloģijas zinātņu doktoram, Komparatīvistikas institūta profesoram, starptautiska mēroga literatūrzinātniekam, vienam no salīdzināmās literatūrzinātnes pamatlicējiem Latvijā, Rietumeiropas literatūras un slāvu rakstniecības pētniekam, jaunas filoloģijas zinātņu doktoru paaudzes skolotājam un harizmātiskai personībai Fjodoram Fjodorovam aprit 75 gadu jubileja.

24. janvāris 2014 | 16:53

Tatjana Lapkovska: “Ja palīdzība ir vajadzīga divām ģimenēm, tad divas arī atbalstīsim!”

Daugavpiliete Tatjana Lapkovska jau ceturto gadu pēc kārtas organizē pilsētā austrumu deju, strip-plastikas un citu deju izpildītāju labdarības koncertus. Visa no biļešu pārdošanas nopelnītā nauda tiek nodota konkrētām ģimenēm slimo bērnu ārstēšanai. Kā deju kluba atskaites koncerti dod izmisušajiem vecākiem iespēju uzsākt bērnu ārstēšanu, un kas mainījās Tatjanas aizbildināmo likteņos pateicoties savlaicīgajam finansiālam atbalstam – portāla D-fakti.lv stāstā. {6}

14. decembris 2013 | 17:05

Jurijs Saulevičs: „Policijas galvassāpes ir „legālās” narkotikas”

2013.gadā Daugavpilī par „legālo narkotiku” tirdzniecību ierosinātas 10 krimināllietas un 13 administratīvās lietas. Pārbaužu rezultātā izņemti vairāk nekā 1,5 kg augu maisījumu. Vairumā gadījumu ekspertīze apstiprināja aizliegto vielu esamību tajos, - liecina Valsts policijas sniegtā informācija. Sīkāk par izveidojušos situāciju, izmeklētāju un operatīvo darbinieku darbu, reidiem un pilsētas mikrorajonu īpatnībām – portāla D-fakti.lv intervijā ar Valsts policijas Latgales reģiona pārvaldes Daugavpils iecirkņa Kriminālpolicijas nodaļas priekšnieku kapteini Juriju Sauleviču.

Latvija

24. marts 2017 | 20:13

Sestdien daudzviet snigs; svētdien kļūs siltāks

No brīvdienām nepatīkamākais laiks gaidāms sestdien, kad daudzviet snigs un būs vēss, bet svētdien nokrišņi mitēsies un kļūs mazliet siltāks, liecina prognozes.

24. marts 2017 | 19:54

Brīvdienās Latvija pāries uz vasaras laiku

Naktī no sestdienas uz svētdienu, 26. Martā, pulksten 3:00 Latvijā notiks pāreja uz vasaras laiku, pulksteņa rādītājus pagriežot vienu stundu uz priekšu, portālu "Delfi" informēja Ekonomikas ministrijā.

24. marts 2017 | 09:09

Piektdiena, 24. martā: ar ziemeļrietumu vēju sāks ieplūst vēsāks gaiss

Piektdienas rītā debesis Latvijā lielākoties skaidras, vienīgi Latgalē vairāk mākoņu, savukārt Kurzemē vietām izveidojusies migla. Gaisa temperarūta =1..-4 grādu robežās, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra informācija.

Pasaulē

28. februāris 2017 | 16:54

Putnu gripa konstatēta gulbjiem Kauņā

Lietuvas Pārtikas un veterinārais dienests šodien ir paziņojis, ka sešiem Kauņā, pie Nemunas upes atrastiem mirušiem gulbjiem laboratoriski apstiprināta augsti patogēnā putnu gripa, informēja Pārtikas un veterinārā dienesta (PVD) pārstāve Ilze Meistere, ziņo LETA.

23. janvāris 2017 | 09:51

Tramps kļuvis par 45. ASV prezidentu

Pēc svinīgā zvēresta par 45. ASV prezidentu piektdien kļuvis Donalds Tramps, kurš apņēmies uzsāk jaunu kursu Amerikas Savienoto Valstu politikā pēc astoņus gadus ilgās Baraka Obamas prezidentūras. Trampa zvērestu pieņēma Augstākās tiesas priekšsēdētājs Džons Robertss, ziņo LETA.

1. janvāris 2016 | 19:34

Bruņotā uzbrukumā Stambulas naktsklubā nogalināti 39 cilvēkiBruņotā uzbrukumā Stambulas naktsklubā nogalināti 39 cilvēki

Gadu mija nav aizvadīta bez satricinājumiem. Turcijas lielākajā pilsētā Stambulā nakts klubā slaktiņu sarīkojis bruņots uzbrucējs. Viņš, tērpies Santaklausa apģērbā, Jaungada svinību laikā atklājis uguni, nogalinot 39 cilvēkus, tostarp 16 ārzemniekus. Teju 70 ir ievainoti. Amatpersonas to sauc par teroraktu.