Intervijas

21 jūnijs

Vārda dienas:
Egita, Emīls, Monvīds

Horoskopi

Jaunava
24. augusts
- 23. septembris

Vispirms pienākuma apziņa, darbs, viss, kas ar to saistās un tikai tad pārējais! Tāds būs tavs moto šai nedēļai. Iespējams, tu brīžam kļūsi pārlieku stigrs un nopietns, kas var apgrūtināt attiecības ar apkārtējiem. Arī lietišķās sarunās dažkārt noder nedaudz pasmaidīt vai pajokot! Ģimenes lietās tu vēlēsies vairāk miera un klusuma, proti, pēc darba tevi vairāk vilks pasnauduļot dīvānā, nevis skriet uz krogu vai deju zāli. Mīļotais gan ilgi nevēlēsies tik dīku ikdienu, centīsies pielauzt tevi, uz kādu avantūru.

Trešdiena
Diena
21 .. 23 C
Vakars
19 .. 21 C
Vējš
1 .. 3 m/s
Ceturtdiena
Nakts
15 .. 17 C
Rīts
16 .. 18 C
Vējš
1 .. 3 m/s

Avots: gismeteo.ru

Aptauja

Vai jūs zināt kā veidojas pilsētas budžets un kur tas tiek izlietots?

 

Juris Viļums: raksti

10. februāris 2017 | 21:20

Dārgākais deputāts II: par Saeimas deputātu transporta kompensācijām, to izlietojumu un lietderīgumu

Gandrīz vai ikmēneša jezgu plašsaziņas līdzekļos un sociālajos tīklos ap deputātu kompensācijām parasti rotā mans vārds un uzvārds. Manuprāt, līdz šim par šo tēmu korektākais raksts ir bijis šis. Arī pats jau 2012.gadā centos izskaidrot, kāpēc tieši es visbiežāk saņemu vislielāko atlīdzinājumu pret attaisnojošiem dokumentiem (degvielas čeki, biļetes, īres līgums) un kāpēc šādi izdevumi gluži objektīvi rodas. {5}

5. februāris 2016 | 08:21

“Separātisma rēgs” pār Latgali, jeb ko BBC neparādīja?

Plašu sabiedrības rezonansi, sevišķi latgaliešu vidū ir izraisījusi ziņa, ka telekanāls BBC nācis klajā ar jaunu raidījumu WorldWarThree: InsideTheWarRoom, kurā „spēlējas” ar scenāriju modelēšanu Krievijas vai tai lojālo spēku iebrukuma gadījumā. Pamatā raidījumā tiek analizēta iespējamā Lielbritānijas reakcija (to pavadošās diskusijas, amatpersonu argumentācija gatavībai rīkoties atbilstoši NATO 5. pantam līdz pat atomieroču pielietošanai).

11. decembris 2015 | 18:52

Godīga prostitūcija vai godīga politika – kurš no šiem vārdu salikumiem ir ticamāks?

Gadiem sabiedrības uzticēšanās Saeimai un valdībai ir kritusi. Kā to mainīt? Vispirms, ar pamatotiem un skaidriem lēmumiem. Būt godīgam – to māca gan visas baznīcas un skolas (jā, arī pasakas), tikai bieži viss piemirstas, kad tikts pie varas.

12. maijs 2015 | 23:28

Juris Viļums: "Pasaki, ko Tu lasi, un pateikšu, ko Tu domā!"

Jaunāko ziņu iegūšanas avots neapzināti (vai arī apzināti) būtiski ietekmē cilvēka domāšanas veidu, viņa attieksmi pret paša dzīves ikdienas problēmām un norisēm pasaulē.

27. februāris 2014 | 11:11

Juris Viļums: “Latgaliešiem būtu vajadzīgs vienots Eiroparlamenta kandidātu saraksts”

Juris Viļums (“Reformu partija”) XI Saeimas deputāts no Latgales uzskata, ka Eiroparlamenta vēlēšanām visiem latgaliešiem no dažādām partijām mērķtiecīgi ir jāapvienojas vienā politiskajā spēkā.

31. janvāris 2014 | 09:46

Juris Viļums: "Nevajag boikotēt ne Soču olimpiādi, ne hokeja čempionātu Baltkrievijā"

Baltijas ceļam šogad aprit 25 gadi. Lai atgādinātu par šo gadadienu, triju Baltijas valstu parlamentāriešu kopīgās asamblejas ietvaros tika nolemts izsludināt eseju konkursu jauniešiem. Tas ir jauki un pareizi, ka vēlamies tā laika sasniegumu virzošās vērtības izstāstīt jaunākajai paaudzei. Vienlaicīgi gribētos, lai mēs nepaliekam pagātnes notikumu eiforijā, bet ejam uz priekšu, un lai ikdienā arī paši sekojam Baltijas ceļa un pēc tam arī barikādēs aizstāvētai idejai, kā arī šādu nevardarbīgo cīņu par savām tiesībām uz neatkarību nesam arī tālāk uz austrumiem – dziļāk bijušās Padomju Savienības teritorijā.

29. oktobris 2013 | 15:09

Juris Viļums: "Cik liels ir Latgales budžets?"

Pirmajā brīdī šķietami absurds jautājums, ko saņēmu vienā no sociālajiem portāliem. Latgalei taču nav sava budžeta! Ir tikai valsts kopējais un tad katrai ministrijai, katrai iestādei un pašvaldībai – savējais budžetiņš, no kopējā izrietošais. Latgalei nevar būt savs budžets – kāds teiks, ka tas būtu pat „politiski bīstami”. {1}

26. septembris 2013 | 15:08

Juris Viļums: „ Latgaliešu valoda radio un TV būs arī 2014.gadā”

„Svarīgākais, ka Latvijas Radio jau ir iekļāvusi, savukārt Latvijas Televīzija ir apņēmusies iekļaut savos 2014.gada darbības plānos (un attiecīgi budžetos) regulārus raidījumus latgaliešu valodā,” gandarījumu pauž Saeimas deputāts Juris Viļums. „Prieks, ka līdz šim iesāktie darbi šajā jomā tiks turpināti.”

9. jūlijs 2012 | 09:02

Juris Viļums: “Finansiāli atbalstīs nokļūšanu darbā, kas atrodas kādā no ekonomiski aktīvajiem centriem”

Pagājušajā nedēļā masu medijos tika citēta Labklājības ministres I. Viņķeles uzstāšanās 4.jūlija Latvijas Radio 1 raidījumā Krustpunktā: «Ja cilvēks dzīvo reģionā, kas ir ekonomiski neattīstīts, bet viņš ir motivēts un gatavs kārpīties par savas dzīves apstākļu uzlabošanu, ir izskatāma iespēja pie viņa profesionālu spēju pilnveides palīdzēt viņam pārcelties tuvāk reģioniem, kas ir ekonomiski aktīvi,» rakstīja diena.lv . Kā ministres tektais saskan ar Latgales progrmmu, ar reģionu attīstības veicināšanu, portāls D-fakti.lv pēc komentāra vērsās pie Latgalē ievēlētā Saeimas deputāta Jura Viļuma (RP). {1}

8. decembris 2011 | 15:07

Deputāts Juris Viļums: “Latgales deputātiem jāatceras, ka tie pārstāv nevis partiju, bet gan reģionu”

Juris Viļums – jauns politiķis bez aizspriedumiem. Viņš ir 11. Saeimas deputāts no Latgales, ievēlēts no Zatlera reformu partijas. Dzimis Dagdas novadā, pabeidzis LLA Ekonomikas fakultāti, ir saņēmis maģistra grādu, strādājis Dagdas pašvaldībā, Latgales Reģiona attīstības aģentūrā, Daugavpils Universitātē un Rēzeknes Speciālās ekonomiskās zonas pārvaldē. Intervijā ziņu portālam D-fakti.lv izsaka savu viedokli par latgaliešu valodu, par pašvaldību izdzīvošanu un partiju smalko egocentrismu. {7}