Intervijas

15 jūlijs

Vārda dienas:
Egija, Egmonts, Egons, Heinrihs, Henriks

Horoskopi

Vērsis
21. aprīlis
- 20. maijs

VĒRSIS Nevajadzētu ļaut neuzmanībai vai paviršībai radīt liekus kavēkļus. Jo īpaši piesardzīgam vajadzētu būt finansiālajos jautājumos. Saskarsmē ar apkārtējiem būsi draudzīgs un dzīvespriecīgs, kas vairos iespējas gūt jaunus paziņas, domubiedrus. Kopumā nedēļa vairāk piemērota radošu ieceru īstenošanai, kontaktu dibināšanai, dažādu kursu, semināru apmeklēšanai. Brīvdienās alksi pēc otrās pusītes sabiedrības.

Pirmdiena
Nakts
10 .. 12 C
Rīts
15 .. 17 C
Diena
19 .. 21 C
Vakars
16 .. 18 C
Vējš
1 .. 3 m/s

Avots: gismeteo.ru

Aptauja

Aktuālākā problēma šodien Daugavpilī

 

Mihails Ļežepjokovs Jaunumi Sabiedrība | 25. novembris 2013 | 13:33

Bērni ir mūsu baiļu atspoguļojums (nobeigums)

Šodien minēšu konkrētu piemēru, kā slēpjas bailes pirms dzemdībām, par kurām uzzinājām iepriekšējo reizi. Kā arī parunāsim par to, kā vecāku problēmas ietekmē bērnu veselību.

Irinu D. lielā grūtniecības termiņā uz mūsu centru atveda viņas vīrs. Problēma„maniakāls aizdomīgums” (ierakstīts no vīra vārdiem). Viņai šķita, ka vīrs, aizejot uz vannas istabu, stundām ilgi runājot pa telefonu... ar prostitūtām. Nekādi vīra vārdi uz sievu neiedarbojās. Viņš pat pārstāja aizvērt durvis ejot uz vannas istabu, lai sieva varētu viņu redzēt. Vīrs centās izskaidrot šo absurdu ar sievas grūtniecību: „Man bieži stāstīja, ka šajā periodā sievietes kļūst ļoti dīvainas, bet ne jau līdz tādai stadijai!” Sievas emocionālās nestabilitātes rezultātā pasliktinājās viņas pašsajūta: paaugstinājās arteriālais spiediens, parādījās izsitumi uz rokām un kājām, bērns sāka aktīvi kustēties vēderā, burtiski sāka „spārdīties ar kājām”, kas ietekmēja pirmstermiņa dzemdību risku.

Irina D. griezās pēc palīdzības sieviešu konsultācijā. Ārsts nosūtīja viņu pie psihoterapeita. Medikamentus lietot nedrīkst, tāpēc ārstēšana galvenokārt balstījās uz sarunām, ar mērķi noskaidrot aizdomīguma iemeslus. Un kamēr Irina D. atradās ārsta sabiedrībā, viņa jutās normāli, bet pēc atgriešanās mājās bailes pārņēma viņu ar jaunu spēku.

Irinas D. histērija tāpat, vairumam sieviešu šajā periodā saistījās ar viņas neapzinātajām bailēm no dzemdībām. Jo nekad nevar zināt, kāds būs iznākums: ja pati nenomirs, var tikt traumēts bērns.

Un tāds kašķīgums pret vīru balstās uz sievietes neapzināto vēlmi, lai tieši vīrs viņai palīdzētu tikt galā ar bailēm, lai viņš uzņemtos atbildību par viņas pašas un nākamā bērniņa dzīvi: jo viņš taču ir stiprs! Ja ne viņš, tad kurš cits?!

Bet bailes neviens neapzinās – ne pati Irina D., ne arī viņas vīrs (pat arī ja zinātu, viņš tik un nezin, var reāli palīdzēt). Sievas sauciens pēc palīdzības, kas radies viņas bezapziņas dziļumos, atsaucās galvā ar vieglu trauksmes atskaņu, kuru sieviete pati nav spējīga saprast. Tāpēc viņa kļūst aizkaitināta un meklē apkārtējā pasaulē attaisnojumu savam nervozajam stāvoklim. Un visvienkāršākais veids, daudziem no mums, ir „norakstīt” visu uz aizvainojumu: „Man ir slikti, jo kāds mani aizvainoja!” Bet tam ir nepieciešams iemesls. Irina D. nokļuva greizsirdības lamatās. Un šie ilgi gaidītie „deviņi mēneši”visu sieviešu lepnums un skaistumspārtapa viņai par emocionālo histēriju, no kuras pašai (bez kvalificēta speciālista palīdzības) ir ārkārtīgi grūti atbrīvoties.

Tomēr pastāv iespēja bez panikas pieņemt šo patiesību par neapzinātajām bailēm no nāves.

Vispirms pašai grūtniecei ir nepieciešams izšķirt prioritātes savā stāvoklī. Ja svarīgākais ir bērns, viņa pašsajūta un veselība, tad visas pārējās grūtības automātiski tiek novirzītas otrajā plānā. Tad vairs nebūs laika izsekot vīru, kurš „krāpj” pa telefonu ( Irinas D. stāstā), un visi „izmeklēšanas talanti” būs vērsti uz citu objektusavu paša organismu. Un tikai tad var patiešām runāt par atbrīvošanos no baiļu negatīvās ietekmes (precīzāk sakot, bailēm no nāves) uz mātes un bērna veselību.
Pēc tam, kad es palīdzēju Irinai D. precīzi noteikt, ka viņas izvēle ir bērns, nekādas īpašas grūtības darbs ar bailēm no nāves mums nesagādāja. Kāpēc? Jo sieviete apzināti izmainīja mērķi, un tagad visu domāšanas un garīgi emocionālo procesu viņa virzīja uz jaunas dzīvības radīšanu. Citiem vārdiem sakot, sieviete izvēlējās VESELĪBU, un atteicās no vīra „izsekošanas”.

Un tas ir viens no kļūdu loģikas izmaiņas piemēriem, kad mēs runājām par to, neatspoguļot bailes. Tad domas par vīra neuzticību kļuva nesvarīgas, jo tām vairs nebija uz ko balstīties. Vīrs labā nozīmē novirzījās otrajā plānā: viņas pašas dzīve un viņas bērna dzīvība, kļuva par svarīgāko. Un visas mātes un bērna struktūras noreaģēja uz emocionālā fona izmaiņām. Visi fiziskie rādītāji palika normas robežās.

Bērni ir vecāku emocionālo reakciju uz dažādām dzīves situācijām atspulgs. Viss, ko vecāki nēsā savā Šūnu līmenī, tiek nodots bērniem un nostiprinās viņos. Un vecāki aizkaitinās uz bērniem jo vairāk, jo vairāk viņi novēro savos bērnos savus trūkumus, kurus ikdienā mēģina slēpt. Ņemot vērā atspoguļošanas sistēmu, ir jāatzīst, ka bērni nav vainīgi šajā kopēšanā, kamēr viņi ir vēl mazi.

Likumsakarīgi, ka nelaimes gadījumi biežāk notiek ar tiem bērniem, par kuriem vecāki vairāk baidās. Tāpēc viņus arī ir jāmāca „lasīt” informāciju, tas ir attīstīt viņu intuīciju. Esmu pārliecināts, ka skola, kuru es atvēru, ar laiku būs vispārizglītojoša. Un galvenais šajā skolā mācīs strādāt ar informāciju: nevis savu problēmu iemeslu meklēšana apkārtējā pasaulē, bet savā Šūnu līmenī.

Tagad, kad mēs nedaudz tikām skaidrībā ar to, kāda loma ir atspoguļošanas sistēmai tuvu cilvēku dzīvē, es varu minēt piemēru no ārstnieciskās prakses, kas saistās ar bērnu saslimšanu. Parasti es nestrādāju ar viņiem tiešā veidā, jo uzskatu, ka bērnu saslimšanasir pieaugušo problēmu rezultāts.

Pie manis uz pieņemšanu atnāca sieviete, kuru ļoti satrauca viņas divgadīgās meitas stāvoklis: bērnam bija periodiskas lēkmes, kas līdzinājās epilepsijai. Darbā ar māti es „ieraudzīju” situāciju, kura formēja bērna saslimšanu: vecāku seksuālo attiecību traucējumi. „Viņš ir lielisks tēvs, draugs un es mīlu viņu, bet par nakti kopā ar viņu domāju ar bailēm”, atbildot uz manu jautājumu, sieviete paskaidroja. radās šis komplekss? Stingra audzināšana bērnībā un jaunībā (teicamniece skolā, sabiedriski aktīvavienmēr visur pirmā) izrādījās par pamatu, uz kura fona attīstījās seksuālās bailes, jo viņas ģimenē vecāku sekss tika uzskatīts par amorālu. Kad ar Piedošanu tika atraisīti visi stresu mezgli, kas saistījās ar šo problēmu, tad atjaunojās normālas laulāto attiecības un rezultāts, meitenei pārgāja lēkmes.

Pie atspoguļošanas sistēmas pieder arī tāds sarežģīts zinātnisks jēdziens „iedzimtība”. Tiek uzskatīts, ka ģenētiskā koda nodošanu nodrošina daba un tiek realizēta neatkarīgi no cilvēka. Es šajā gadījumā runāju par slimībām. Bet vai ir iespējams, izzinot savu atspoguļošanas sistēmu, šo informāciju mainīt? ! Visi runā par to, ka informācija par iedzimtajām slimībām tiek nodota, bet neviens nav minējis, veidojas.

Bet par šo tēmu, mani cienījamie lasītāji, es izstāstīšu nākamajā rakstā.

www.ecochel.ru
 

Mihails Ļežepjokovs, pazīstams psihologs-praktiķis, unikālās cilvēka izvešanas no sarežģītās dzīves situācijas sistēmas autors, daudzu psiholoģisko bestselleru autors

Komentāri:

2. oktobris 2013 06:22 - SVETa

У меня был жуткий, так называемый "токсикоз", в перид беременности. Теперь я понимаю, что так проявлялись мои страхи по поводу родов. Знания, полученные в школе Михаила Лежепекова, относятся, в первую очередь, к здоровью. И конечно, такая школа должна быть общеобразовательной. "Главным в этой школе будет обучение работе с информацией: не поиск причин собственных проблем в окружающем мире, а внутри своего Клеточного уровня."

Pievienot komentāru {1}