Zvaigžņu viesi

Daugavpils teātris uzsāk sadarbību ar J. Kupalas Nacionālo akadēmisko teātri (Minska)

Noslēdzot 2019. gadu, ir panākta savstarpēja vienošanās par turpmāku sadarb ...

Intervijas

20 janvāris

1991. gada barikāžu aizstāvju atceres diena

Vārda dienas:
Oļgerts, Aļģirds, Aļģis, Orests

Horoskopi

Vērsis
21. aprīlis
- 20. maijs

VĒRSIS Nevajadzētu ļaut neuzmanībai vai paviršībai radīt liekus kavēkļus. Jo īpaši piesardzīgam vajadzētu būt finansiālajos jautājumos. Saskarsmē ar apkārtējiem būsi draudzīgs un dzīvespriecīgs, kas vairos iespējas gūt jaunus paziņas, domubiedrus. Kopumā nedēļa vairāk piemērota radošu ieceru īstenošanai, kontaktu dibināšanai, dažādu kursu, semināru apmeklēšanai. Brīvdienās alksi pēc otrās pusītes sabiedrības.

Svētdiena
Diena
3 .. 5 C
Vakars
2 .. 4 C
Vējš
4 .. 6 m/s
Pirmdiena
Nakts
1 .. 3 C
Rīts
.. 2 C
Vējš
3 .. 5 m/s

Avots: gismeteo.ru

Aptauja

Aktuālākā problēma šodien Daugavpilī

 

Mihails Ļežepjokovs Jaunumi Sabiedrība | 9. oktobris 2012 | 11:22

Kā emocionalitāte padara cilvēku par vergu

Apsveicu visus ar jaunā mācību gada sākumu un novēlu visiem vispirms būt veseliem! Bet, lai mēs varētu būt veseli, turpināsim cilvēka organisma pētīšanu. Iepriekšējos rakstos es izstāstīju par mūsu sašķelšanos divos līmeņos, un mēs iepazinām cilvēka Šūnu līmeni. Bet tagad var pāriet pie otrā līmeņa – Prāta līmeņa.

„Naudu zaudējineko nezaudēji,
veselību zaudējipusi zaudēji,
prātu zaudējivisu pazaudēji”

Jēdziens „Prāta līmenis” iekļauj sevī mūsu domāšanas procesu, spriešanu, spēju mācīties, zināšanu iegūšanu, vērtēšanu, domu. Vienā vārdā to varētu apzīmēt Saprāts. Un ja mūsu Prāts būtu virzīts uz Šūnu līmeņa izzināšanu, tad cilvēks varētu kļūt par nedalītu, veselu. Taču visa mūsu izglītība ir virzīta uz ārpasaule izzināšanu. Neskatoties uz to, ka cilvēku zināšanas par ārpasauli ir ļoti plašas, tās nevar padarīt viņu nedz veselu, nedz laimīgu.

Saikni ar sevi pašu cilvēks ir zaudējis pilnīgi. Pats sev viņš šķiet nesaprotams un neizzināts objekts, kuram pastāvīgi kaut kas vai kāds ir vajadzīgs, kurš visu laiku dažādu iemeslu dēļ ir neapmierināts, ar tendenci regulāri slimot. Nākotne rada bailes, jo vienīgas par ko cilvēks ir stingri pārliecināts ir tas, ka viņš nomirs. Un tāpēc, lai nejustu (neredzēt)šīs briesmas, visu savu brīvo laiku viņš cenšas piepildīt ar dažādām baudām. Taču viss, kas ir patīkams, bieži vien nav lietderīgs veselībai. Un visneveselīgākais, jau tika minēts iepriekš, ir mūsu ķermenim un veselībai graujošās pārlieku lielās emocijas, no kurām mēs turklāt vēl esam atkarīgi. Bet mēs nevaram tās ne kontrolēt, ne arī samazināt, tad atliek tikai viens: pierādīt to pamatojumu, t.i. attaisnot.

Tādējādi visa mūsu prāta saikne ar Šūnu līmeni izpaužas šādiprāts nepārtraukti attaisno mūsu vēlmju radītās nekontrolējamās emocijas. Vai šādu primitīvo domāšanu var nosaukt par Saprātīgu? Par to vairāk lasiet grāmatā „7 soļi līdz veselībai («7 шагов к здоровью»).
Apjaušu, ka jums var rasties jautājums: tad ir ar tehnisko progresu, ir ar zinātni? mēs bez saprāta to visu varētu sasniegt? Taču zinātniski-tehnisko progresu rada procentuāli tik mazs cilvēku skaits, ka pieskaitīt šiem panākumiem, šo cilvēku talantiem un atklājumiem visu tautu, t.i. mūs, būtu vienkārši negodīgi. Un starp šī nelielā zinātnes un mākslas cilvēku skaita, ģēniju, kas reāli ietekmē tehnisko progresu vai kas rada izcilus mākslas darbus, var saskaitīt uz vienas rokas pirkstiem. Savukārt es runāju nevis par atsevišķiem ģēnijiem, bet par mani un jums, kurus dēvē par tautas masām.
ir:

  • Mēs iekaļam skolās absolūti nevajadzīgas mūsu turpmākajai dzīveizinātnes”; bet to, kas varētu mums reāli noderēt, mūs nemāca (par izglītības problēmu lasiet grāmatā „7 soļi līdz laimei” («7 шагов к счастью»);
  • mūsu domāšanas process ir reducēts līdz „sadzīves” minimumam: izdzīvot, turpināt savu dzimtu u.c.
  •  mēs no bezizejas skatāmies televīziju, kura moka mūs ar uzmācīgo reklāmu, briesmīgām ziņām un stulbiem seriāliem;
  • ar mums ir notikusi nelaime: mūsu emocionalitāte ir „nospiedusi verdzībā” domāšanas procesu;
  • to izmanto visdažādākie speciālisti, kam ir zināšanas dzīves svarīgākajās jomās, bet kuras mums nemāca; un viņi pelna naudu, pārvaldot cilvēkus caur viņu zināšanu trūkumu. Taču izeja no šīs situācijas ir vajadzīga tieši mums, nevis viņiem un tiem atsevišķajiem ģēnijiem, kas virza tehnisko progresu.

Lai mūsu prāts būtu Saprāts, nevis Šūnu līmeņa piedēklis, tam ir jākļūst neatkarīgam no emocijām. Bet šim nolūkam ir speciāli jāapmācās; t.i. iemācīties sekot tam, lai neattaisnot savas emocijas, bet analizēt tās.
 

www.ecochel.ru 

Mihails Ļežepjokovs, pazīstams psihologs-praktiķis, unikālās cilvēka izvešanas no sarežģītās dzīves situācijas sistēmas autors, daudzu psiholoģisko bestselleru autors

Komentāri:

20. septembris 2012 08:51 - Кирилл

Да. читать статьи и книги Михаила Лежепекова захватывающе интересно! Особенно книгу "От чего может погибнуть наша цивилизация". Ведь известно, что цивилизации были и до нашей. и все исчезли с лица Земли. И что сейчас в мире происходит - а ведь по сути все время где-то войны, убийства, насилие... А нас все убаюкивают песенками, что все будет хорошо. Вот я считаю, что каждый человек должен остановится и призадуматься, как же он живет? что же хорошего в своей жизни он сделал?

10. septembris 2012 10:40 - Рая

Или вот еще пример: прописали полоскание рта. В аптеке по рецепту изготовили, смотрю. написано "наружное". Я спрашиваю аптекаршу, как же наружное, если мне рот полоскать. Она отвечает: так вы не глотайте! Ну анекдот! в результате оказалась какая-то гадость, пришлось выбросить после первого полоскания. А деньги, заплаченные за лекарство, пропали!!! и снова к врачу надо за новым рецептом, снова плати....

10. septembris 2012 10:30 - Рая

Согласна с автором о нашем тотальном невежестве, которым "пользуются всевозможные специалисты, имеющие знания в жизненно важных областях, которым нас не учат, и они на этом делают деньги, управляя нами через наше невежество".Ну вот прихожу я, например. к зубному, и говорю, что зуб (нижний) болит, залечите. а врачиха мне отвечает (и снимок нижнего зуба был), что зуб болит от парадонтоза, и лечит другой зуб (верхний),- там есть кариес. После парадонтолог сказала, что зуб (нижний) болит из-за кариеса, и его надо лечить, и даже не поверила мне, что я ходила с этой проблемой к зубному... А что мы знаем о болезненных процессах, происходящих в полости рта??? скажет врач, вот и веришь... А другой утверждает обратное!!! Правда, помощь оказали обе врвчихи, но и деньги взяли тоже обе.

9. septembris 2012 14:46 - Даша

Как в этой статье четко, правдиво описано, в чем мы находимся, что с нами происходит, абсолютно соглашаюсь, но сама бы никогда так не увидела себя...а еще поразила мысль, что человек, чтобы не видеть страх собственной смерти, стремится заполнить время удовольствиями. Мне интересен такой глубокий взгляд Михаила Лежепекова на вещи. Я теперь по другому увидела стремления людей к увеселениям, удовольствиям... Отзовитесь единомышленники!?

8. septembris 2012 15:30 - Володя

Здравствуй враг брат Михаил. Логично было бы объяснить тупо упрямо,как 18 лет назад почему ты мне был врагом 11лет.Религиозным врагом.Спасибо тебе за это.Спасибо что ты другой.Что ты служишь .Что закатываешь спящщих детей камни к НЕЙ на гору.Я один и думал что смогу служить п.у. только в монастыре.Пока был религиозен слепо видел что ты с учениками гребешь бабло и жируешь.Спасибо за зависть .Через ученика твоего А.Г.А. взял диск за 12.07.11.Горица.Я не слушал тебя 18 лет.София дождь.Я рад что понял что не знал кто ты.Интересно было бы поговорить с тобой самим ,постараться в свете ЕЕ.Побывать дома...Просто еще не время.Веру и Бог неизбежно надо понять это так?Не знаю прочитаешь ли ты это.ИЛИ ВЫ...Ведь если ты понял и выбрал служение то Она рядом. И еще есть ли кто то кто уже сделал второй шаг?

Pievienot komentāru {5}