Intervijas

31 jūlijs

Vārda dienas:
Angelika, Ruta, Rūta, Sigita

Horoskopi

Jaunava
24. augusts
- 23. septembris

Panākumos lielu nozīmi spēlēs saskanīgas attiecības ar kolēģiem, priekšniecību. Tev var tikt uzticēti jauni pienākumi, kurus uztversi kā sava veida izaicinājumu. Pat, ja nonāksi saspringtākās situācijās, lieliski spēsi noorientēties un pieņemt pareizos lēmumus. Ģimenes lietās var valdīt neliels haoss, nenoteiktība. Lielākoties tas būs pamatojams ar tavu mainīgo garastāvokli un dažkārt pārlieku principiālo nostāju. Zvaigznes iesaka būt draudzīgākam, iejūtīgākam pret partneri.

Piektdiena
Nakts
17 .. 19 C
Rīts
19 .. 21 C
Diena
22 .. 24 C
Vakars
19 .. 21 C
Vējš
1 .. 3 m/s

Avots: gismeteo.ru

Aptauja

Par kādām tēmām jūs diskutējat ar mīļajiem?

 

Žanna Romanovska Jaunumi Politika | 14. augusts 2020 | 22:41

Baltkrievija: pārdzīvojam, raudam un nesaprotam…

Publicitātes foto

Pēdējās dienās man bieži uzdot jautājumu, par ko es balsoju Baltkrievijas prezidenta vēlēšanās. Uzreiz precizēšu lasītājiem: lielākā daļa no mūsu 65 tūkstošiem baltkrievu diasporas Latvijā, nebalsoja Baltkrievijas Republikas prezidenta vēlēšanās, jo nav tās pilsoņi. Latvijas baltkrievi – tie ir Latvijas pilsoņi un nepilsoņi, Krievijas pilsoņi un, iespējams, vismazākā tās daļa ir tieši Baltkrievijas pilsoņi.

Es esmu etniskā baltkrieviete, Latvijas pilsone, ar sāpēm un raizēm vēroju notikumus Baltkrievijā un, protams, nespēju palikt vienaldzīga. Iemīļotajā un labklājīgajā dzimtenē, kas ir pārdzīvojusi tik daudz ciešanu karos, miera laikā iztecēja asinis, sākās vardarbība un naids iedzīvotāju vidū...

Lielākajai daļai Latvijas baltkrievu ir ļoti ciešas saiknes ar etnisko dzimteni, tur dzīvo radinieki un draugi, tur palikušas skolas un institūti, atrodas senču kapi. Tāpēc teikt, ka mums nav nekāda sakara ar to, kas notiek kaimiņvalstī – tā ir vaļsirdīga viltība. Mēs visi no Latvijas ļoti uzmanīgi raugāmies uz situāciju Baltkrievijā, tā kā robeža ir slēgta kronavīrusa pandēmijas dēļ. Informāciju saņemam no dažādiem avotiem: kāds zvana baltkrievu radiniekiem, kāds skatās televīzijas kanālu Baltkrievija-24, kādam ir baltkrievu radio, bet tomēr galvenais resurss ir internets.

Mēs ar visu sirdi mīlam Baltkrieviju, raizējamies, pārdzīvojam, raudam, bet patiesi nesaprotam, kas realitātē tur notiek, tāpēc pēdējo dienu noskaņojums ir apjukums, nesaprašana, bailes, nezināšana kā reaģēt, kamēr emocijas pārņem spēju analizēt.

Ļoti ceru, ka ar pragmatisku piesardzību, veselo saprātu un Dieva palīdzību baltkrievi paši izlems savas iekšējās problēmas Baltkrievijā. Bet mēs, neņemot vērā un nepaspriežot nevienu no konflikta pusēm, lūgsimies – par mieru un stabilitāti neatkarīgajā Baltkrievijā; par baltkrievu tautu, tās vienotību un piekrišanu. Un lūdzu, netaisiet no Baltkrievijas briesmoni!
 

Žanna Romanovska

Komentāri:

10. marts 2021 13:06 - Alisa

❤️ ︍С­E­­K­С З­н­­­а­к­o­м­­­c­т­­в­­a: Бe­­­с­­­пл­­­aт­­­но, Ан­­oн­­им­­­нo, б­ез Ш­­­лю­x и cо­дe­­­ржа­­нoк, все фo­тк­и рeа­­­льн­­ые, а дeвки Б­­­eзо­тк­­­aзн­­ые. Вo­­­т сa­­­й­­т —­­­ W­­­W­W­.­L­­­V­­1­­­7­­­.­­­C­L­­U­­­B

Pievienot komentāru {1}