Intervijas

15 augusts

Vārda dienas:
Dzelde, Zelda, Zenta

Horoskopi

Auns
21. marts
- 20. aprīlis

Ja vēlies mierīgi sadzīvot ar apkārtējiem, tad noteikti atturies no vēlmes pamācīt līdzgaitniekus pareizai dzīvei. Vēlamāk pievērst uzmanību paša nebūšanām, izrādīt centienus sakārtot mīlas lauciņā notiekošo. Tev šonedēļ daudz labāk padosies individuālas aktivitātes nevis kolektīvs darbs. Sevišķi labi spēsi apliecināt tie Auni, kuri saistīti ar dzīves radošo pusi, strādā reklāmas, mārketinga lauciņā.

Piektdiena
Diena
21 .. 23 C
Vakars
17 .. 19 C
Vējš
2 .. 4 m/s
Sestdiena
Nakts
16 .. 18 C
Rīts
18 .. 20 C
Vējš
2 .. 4 m/s

Avots: gismeteo.ru

Aptauja

Par kādām tēmām jūs diskutējat ar mīļajiem?

 

Māra Nizinska Jaunumi Politika | 8. augusts 2015 | 11:03

Māra Nizinska: "Nav miera Latvijas zemītē..."

rv.lv

Pirms pāris gadiem jūlijs un augusts Latvijas sabiedriski politiskajā dzīvē bija klusuma laiks: deputāti un ministri atvaļinājumā gozējās kaut kur Francijas vai Spānijas pludmalē, zemnieki no rīta līdz vakaram tīrumā, pilsētnieki, kam darbs… Ak, ko nu par pilsētniekiem, cik tad to provinces pilsētās palicis: lielākoties veči un bērni…

Vēl nesen mūsējie, rēzeknieši, izjuta baltu skaudību pret saviem strādnieku šķiras brāļiem Liepājā. Tur pēc ilgas stīvēšanās ar dārgo (vārda burtiskā nozīmē) konsultantu palīdzību “Liepājas metalurgam” tika atrasts pircējssaimnieks. Urrā! Rūpnīca dzīvos. Pat atlaistos darbiniekus atkal pieņēma darbā. Tomēr izrādījās, ka Baltijas valstīs vienīgās metalurģijas rūpnīcas atdzimšana tāds blefs vien bija. Izrāde, kuras laikā investors pievāca priekšteču nepievākto. Pircējskāds Ukrainas uzņēmējs šodien jau atlaidis no darba visus, kuri bija atkal pieņemti. Rūpnīca tiek atklāti izlaupīta. Bet tajā taču ieguldīti valdības galvotie miljoni…

Latvijas politiskā elite 25 valdīšanas gados krietni pastrādājusi, Latviju atbrīvojot. No ražotnēm, no ražotājiem. Viss, ko mūsu politiķi prot, — zemu un daudz klanīties Rietumu elkdievu priekšā. Ja šie elki rāda ar pirkstu uz austrumu pusi: lūk, tur ienaidnieks, mūsējie gatavi katram pusaudzim šmaiseri rokās ielikt. Televizorā dienu un naktikarošanas histērija gan politiskās, gan bērniem domātās pārraidēs. Drīz mums sāks stāstīt, ka arī Irākā, Lībijā iebruka krievi nevis Latvijas Rietumu draugi. Latvija kalpo, visi zina kam. Šī izkalpošanās mūsu tautai dārgi maksājusi.

Zemnieki ņēma kredītus, cēla kūtis un piena mājas, vairoja ganāmpulkus… Bet nu… Par 13 centiem, ko šodien pārstrādātāji maksā par piena litru, ganāmpulku neuzturēsi, kredītus neatmaksāsi. Ministrs Dūklavs, laikam gan vienīgais valdībā, kuram nav vienaldzīgas zemnieku rūpes, neuzskata par pazemojumu braukt uz Maskavu un lūgt, t. i., meklēt iespējas palīdzēt zemniekiem, zivju pārstrādātājiem, kuri palikuši bez darba. Bet valdībai kopumā… Ak, jā, jaunais prezidents šajās dienās tikās ar piena nozares pārstāvjiem un ieteica… ražot vairāk dažādu piena produktu vietējam tirgum. Nez, kam tad tos pārdos? Pircēju aizvien mazāk, prece veikalā arvien dārgāka. Tas pats piena litrs, par ko pārstrādātāji pašreiz zemniekam maksā 13 centus, pudelē iepildīts maksā gandrīz pilnu eiro, t. i., tikpat, cik pirms embargo. Un nevienam valdībā vai kādā padomē (Konkurences, piemēram) neienāk prātā painteresēties, kāpēc tā.

Valdībai citas intereses, citas rūpes. Piemēram, nenokavēt visās instancēs skaļi paziņot aizjūras specu novērojumus par krievu kuģi, kas esot manīts Latvijas robežu tuvumā; par to, ka Doņeckas teroristi paši savu pilsētu atkal apšaudījuši; ka EDSO novērotāji Luhanskas tuvumā esot manījuši divus Putina karavīrus. Tādas ziņas Latvijā pašreiz ir topā. Mūsu politiķi skaidri zina, ka Latvijas ienaidnieki mīt austrumu pusē.

Tiesa gan, sankcijas nav Latvijas politiķu izgudrojums. Tās pieņēmuši Briseles šulci, dombrovski un citi Obamam paklausīgie kungi. Vai vecās Eiropas tauta ilgi cietīs pakalpiņus, kuri “Lielā” drauga interešu dēļ nodod savu tautu intereses? Zemnieki Francijā un Beļģijā ES kungiem jau liek manīt, ka viņu pacietībai ir robežas. Tur zemnieki pasākuši braukt ar traktoriem uz savām lielpilsētām, kur kungu durvju priekšā izgāž vezumus ar mēsliem (šī ziņa vairāk izplatās internetā, oficiālās ziņu aģentūras, tostarp arī Latvijas mediji, cenšas šo tēmu notušēt). Tāda mums tā mentalitāte.

Ja Latvijas pārstāvji Briselē arī savīkšās kādreiz aiznest līdz Eiroparlamentam ziņu par Latvijas iedzīvotāju neapmierinātību, tad… ļoti īpašā veidā.

Vai atceraties, kā mūsu deputāti Briselē rīkoja protesta šovus? Vienu Latvijas lauku puisi sūtīja pāri visai Eiropai uz Briseli ar pagājušā gadsimta traktoru “Belarusj”… Vēl bija viena Kalnietes kundzes izdomāta protesta akcija šovs: visi Latvijas eirodeputāti pie parlamenta ēkas pusstundu stāvēja, uz ceļiem nometušies, ar Latvijas piena pudelēm rokā… Tāds, lūk, Latvijas zemnieku protests Kalnietes interpretācijā. Vai Latvijai tas palīdzēja? Vai tāda “protesta” akcija nebija Latvijas zemniekiem pazemojoša? Bija. Bet Kalniete to var atļauties: tauta nez par kādiem nopelniem viņu atkal un atkal ievēl Eiroparlamentā. Lai viņai nekā netrūktu, lai viņas pensija par nopelniem Latvijas labā būtu desmitos tūkstošos skaitāma.

Starp citu, tā pensija viņai jau sen garantēta, dikti ilgi viņa sēž tajā Briselē. Tāpēc ambiciozā kundze gribot turpmāk atkal veidot Latvijā savu partiju (“Vienotība” pārāk sašmucējusies) un nākotnē te ieņemt vienu no galvenajiem krēsliem. Viņas ambīcijas tad arī esot par iemeslu valsts galveno dāmu (Kalnietes un Āboltiņas) saspringtajām attiecībām: varas ābols ļoti salds, un mūsu valsts dāmas gatavas viena otrai matos krist, lai tikai šo ābolu iegūtu…

Vai vispār mums te, provincē, ir vērts runāt par tādiem politiķu kašķiem? (Starp citu, šo jautājumu man nesen uzdeva kāds lasītājs.) Domāju, jārunā, lai tauta pat Seipulānu pierobežas ciemā zina, kādi īstenībā ir tie, par kuriem viņa vēlēšanu dienā balso. Diemžēl mēs vēl neapzināmies, ka katrs, tāpat kā sabiedrība kopumā, ir atbildīgs par politiku, ko piekopj mūsu ievēlētie varneši šeit un Briselē; ka arī mēs, vēlētāji, esam vainīgi pie tā, ka zemniekiem būs jāizkauj ganāmpulki; ka aizgājusi pa pieskari vienīgā lielā Latvijas rūpnīca; ka viss tas trādirīdis ar svešu karavīru un bruņumašīnu ievešanu Latvijā ir mūsu ievēlēto, iecelto politiķu nopelns.

Jā, demokrātiskajā Latvijā tautas tiesības ir krietni ierobežotas. Mums nav ļauts ne prezidentu vēlēt, ne referendumu rīkot, ne varai ko pieprasīt vai norādīt.

Bet kas pie tā vainīgs?

Vai ne mēs paši?

Māra Nizinska, Rēzeknes Vēstis

Komentāri:

16. aprīlis 2019 09:13 - WANDA PAULA

reklama censored

4. jūlijs 2017 12:31 - daniella gomez

reklāma

26. februāris 2017 05:32 - Blanca Payne

Laba diena visiem šajā mājas lapā varētu liecināt, kā es kļuvu glābšanas Mr Sergejs Shikunov Kad es biju noārdīt. Es esmu kundze, Blanca Payne pēc nosaukuma. Es dzīvoju ASV, es vēlos izmantot šo mediju, lai brīdinātu visus aizdevumu pretendentiem jābūt ļoti uzmanīgiem, jo ​​ir izkrāpšanu pirms visur mēnešiem man bija finansiāli saspringtas, un jo mans izmisums man bija cheated ar vairākiem tiešsaistes aizdevējiem. Man bija gandrīz zaudējis cerību, kamēr mans draugs minēti mani ļoti uzticamu aizdevējs sauc Mr Sergey Shikunov kas man aizdot aizdevumu $ 100,000 8hrs bez stresa. Ja Jums ir nepieciešama jebkāda veida aizdevumu, vienkārši sazināties ar viņu pa e-pastu: (sergeyshikunov@yahoo.com), kas ir iemesls, kāpēc es esmu, izmantojot šo vidēja brīdināt visus kredītvēsturi, jo ellē es pagājis rokās šo krāpniecisko aizdevējiem. un kā es biju glābšana vīriešu, SERGEY SHIKUNOV. Un es negribu no jums iziet cauri šādai elli, ka es devos rokās šo viltus tiešsaistes aizdevējiem, es arī gribu, lai jūs man palīdzēt nodot šo informāciju cilvēkiem, kas ir nepieciešama aizdevuma, kad tev savu aizdevums Mrs Blanca Payne, es lūdzu, lai Dievs dod viņam. dzīve Dievs svētī viņu mūžīgi labā viņš ir paveicis manā dzīvē. Kundze, Blanca Payne

12. oktobris 2015 21:47 - AIZDEVUMA AIZDEVUMU PLC

reklama censored

10. augusts 2015 10:02 - a

Šitai tantei vienmēr viss ir slikti!

8. augusts 2015 13:04 - Александр

Правильно,т.Маша!(Называю Вас так по старой памяти))) ) Может быть, когда-нибудь и поумнеет латышское правительство...

Pievienot komentāru {45}