Lielā politika

Partijas saraksti saņēma numurus uz pašvaldības vēlēšanām-2021

2021.gada 12.aprīlī Daugavpilī notika Daugavpils pilsētas domes deputātu ka ...

Konkurence vēlēšanās Daugavpilī, 10 kandidāti uz mandātu, rajonā - 5

2021.gadā, salīdzinot ar 2017.gada pašvaldību vēlēšanām, ir samazinājusies ...

Intervijas

23 aprīlis

Vārda dienas:
Georgs, Jurģis, Juris

Horoskopi

Vēzis
22. jūnijs
- 22. jūlijs

Nedēļas sākumā svarīgi pēc iespējas precīzāk ievērot augstākstāvošo norādes, neizrādīt neapmierinātību ar priekšniecības lēmumiem. Iespējams, tiksi mudināts apgūt jaunas iemaņas, lai varētu uzņemties atbildīgākus pienākumus. Sākot ar nedēļas vidu, var pieaugt interese par garīgajām lietām, reliģiju. Nav izslēgts, kāds Vēža zīmes pārstāvis nolems apmeklēt astrologu vai gaišreģi. Nedēļas izskaņā tavu prātu pilnībā nodarbinās mājas dzīvē notiekošais.

Ceturtdiena
Diena
10 .. 12 C
Vakars
6 .. 8 C
Vējš
4 .. 6 m/s
Piektdiena
Nakts
2 .. 4 C
Rīts
2 .. 4 C
Vējš
4 .. 6 m/s

Avots: gismeteo.ru

Aptauja

Par kādām tēmām jūs diskutējat ar mīļajiem?

 

Māra Nizinska Jaunumi Politika | 2. septembris 2014 | 08:30

Māra Nizinska: "Latvijā diezgan maz tiek spriests par valsts ekonomikas katastrofālo situāciju"

rv.lv

Augusta otrā puse šogad vēsa un lietaina. Laika vecis nolēmis tādā veidā izlīdzināt šīs vasaras siltuma un aukstuma bilanci. Visā visumā — nekā neparasta. Tikai zemniekiem kreņķi, jo daļa ražas var palikt uz lauka.

Bet ciklonam un lietus mākonim nepavēlēsi. Darba darītāji, maizes audzētāji nekā nevar ietekmēt arī politiķu kungus, kuru pieņemto lēmumu (sankciju) posts daudzkārt pārsniedz ciklonu nodarīto skādi. No avīžu lapām un Latvijas internetportāliem nemanot pazuduši arī vietējo politiķu un viņiem uzticīgi kalpojošo žurnālistu optimistiskie apgalvojumi, ka Eiropa mums palīdzēs. Merkele, vienu dienu ciemojoties Latvijā, uz tādiem solījumiem bija visai skopa un nenoteikta. “ES varētu izskatīt atbalsta iespējas Krievijas sankciju skartajiem ražotājiem,” teica kanclere. Kad tas notiks, cik liels būs šis atbalsts, par to prese neziņo. Latvijas lielajiem medijiem nav vaļas pētīt ekonomiskos procesus, cilāt zemniekiem un citiem produkcijas ražotājiem svarīgus jautājumus. Latvijas mediji (gan lielie, gan pašvaldību pārziņā esošie) sen jau kļuvuši par Latvijā valdošo partiju varas instrumentu. Ar mediju palīdzību vara zombē cilvēkus. Un šajā zombēšanas darbā ir panākumi. Pat baznīcu diemžēl jau daļēji iesaistījusi, un ticīgajiem no kanceles dažkārt tiek norādīts, kurā debesu pusē dzīvo cilvēkēdāji un ienaidnieki, kurālabi onkuļi un patriotiskas tantes.

Protams, protams, katram cilvēkam ir tiesības uz savu viedokli par notikumiem pasaules politikā. Bet vai augstu stāvoša politiķa viedoklis ir vienīgais pareizais? Vēl sliktāk, ja valstsvīram nav nekāda sava viedokļa.

Varbūt tāpēc, ka vienkāršāk ir paklausīgi atkārtot to, ko runā kungi Briselē vai Vašingtonā? Bet, ja tiem, kuri valsti vada, nav sava viedokļa, viņiem nav arī gudra padoma un striktas rīcības.

No ministriem, izskatās, ka tikai Dūklavs mēģina kaut ko darīt, lai zemniekiem nav jālej piens grāvī. Savukārt ekonomikas ministrs Vjačeslavs Dombrovskis nācis klajā ar smieklīgu priekšlikumu apiet Krievijas aizliegumu, iepludinot Latvijas preces Krievijā caur Baltkrieviju. Dombrovskis aizmirsis: pavisam nesen tie paši “Vienotības” politiķi (tostarp Kalniete) aicināja Latviju un Eiropu uzlikt visāda veida sankcijas Baltkrievijai, kur esot ne tāds režīms, kāds vajadzīgs ES un Amerikai...

Bet visā visumā Latvijas publiskajā telpā diezgan maz tiek spriests par valsts ekonomikas katastrofālo situāciju, par to, ka bez darba un ienākumiem palikuši tranzīta nozarē strādājošie, ka lauksaimnieki par pienu, ja pārstrādātāji to ņem pretī, nu saņem smieklīgi maz; ka bezizejas situācijā nonākuši zemnieki, kuri ņēmuši kredītus lielfermu celtniecībai, mēslu krātuvju ierīkošanai, mūsdienīgu tehnoloģisko iekārtu iegādei. Bet ko nu par mēslu krātuvēm un kredītiem, ja ir patīkamākas tēmas. Lielajās avīzēs, televīzijā daudz tiek runāts par dziedāšanu, dancošanu, svētkiem un salidojumiem. Un, protams, par patriotismu. Piebildīšu, ka par patriotisku tiek uzskatīta tikai tāda informācija, kas ir rietumnieciskos toņos iekrāsota. Ja nē...

Viena tīri latviska sabiedriska organizācija sadomājusi izdot grāmatu par Padomju Savienības varoņiem, kuri Otrā pasaules kara laikā krituši Latvijas teritorijā. Kāds tararams sacēlās, kad Rīgā to uzzināja! Rēzeknē sabrauca lērums korespondentu, kuri gribēja savām acīm redzēt, nofilmēt un visai Latvijai parādīt šīs “briesmīgi nodevīgās” idejas autoru.

Ielaisties diskusijās ar šiem nozombētajiem korespondentiem jaunuļiem nav nekādas jēgas. Viņi nezina vēsturi, nav raduši domāt, kā saka, ar savu galvu. Vienam no viņiem (kura vecāki kādreiz dzīvoja Rēzeknē) es tomēr noprasīju: kā viņš domā, kur šodien būtu viņa vecāki (ja viņi vispār būtu), ja 1944. gada jūlijā nepārstātu eksistēt vācu koncentrācijas nometne Rēzeknes ziemeļu rajonā. Nometne, kurā (jau ģindeņa izskatā) bija ieslodzīts arī viņa vecvectēvs. Viņam, kā arī daudziem citiem tur ieslodzītajiem paveicās, nometne pārstāja būt. Tāpēc, ka tās dzeloņdrāšu žogu pārcirta arī viens no cilvēkiem, kura vārds ierakstīts vēl neizdotās grāmatas manuskriptā. Manuskriptā, kas sacēlis Rīgā tādu troksni, manuskriptā, kas tā laikam arī nekļūs par grāmatu. Jo saskaņā ar pašreiz Latvijā valdošo ideoloģiju iznāk, ka visi, kuri karoja ar Hitleru, ir... nevēlami cilvēki.

Cita lieta — Herberts Cukurs, par kuru Latvija gatava uzņemt filmu, jo, lūk, Cukura piedalīšanās ebreju slaktiņos neesot līdz galam pierādīta.

Cita lieta — Hitlera “Main Kampf”, ko šodien var nopirkt Latvijas grāmatu veikalos... Šīs cilvēkēdāju grāmatas Latvijā nez kāpēc drīkst brīvi izdot un pārdot.

Māra Nizinska, "Rēzeknes vēstis"

Komentāri:

12. oktobris 2015 21:55 - AIZDEVUMA AIZDEVUMU PLC

reklama censored

30. novembris 2014 12:40 - kalējs

Lobs myusu puika Ontūns tikai drusku paglupoks. Žāl ka naprūt atšķiert Kuznicu nu Bazneicys.

7. novembris 2014 00:00 - paskatamies pa malām

vai tad Latvija vai Eiropa uzlika kaut kādas sankcijas?! pati Krievija uzlika tās, ka viss nelaidīsim pie sevis, vai tad nē?! par to pierādīšanu, man patīk tas apgalvojums, ka kaut kāds mistisks cukurs tur kaut ko esot darījis, lūdzu pierādījumus lieciet galdā, citādi tāpat kā ar zaļajiem cilvēciņiem Ukrainas austrumos, tiešu pierādījumu nav nevienam ka tas ir konkrēti no RU armijas, tāpēc kāda nostāja valda Krievijā? Paši ziniet. Demokrātiskās valstī nav šo ierobēžojumu, līdz ar to kāds var darīt arī to kas citam nepatīk un otrādi, savukārt jums vajag kaut kādu sociālistisku režīmu, kāds bija psrs. domājat laimīgāki būsiet, tāpat iztika niecīga, iespējas ko sasniegt dzīvē bija tikai partijas līderiem, tagad tāda iespēja ir katram vajag tik ņemt un darīt, lūdzu, un tad arī jums tā ekonimika neliksies tik slikta, ja spēsiet pelnīt tos pašus 1500 EUR mēnesī, būs vairāk naudas valsts kasē, būs lielākas pensijas tiem kas gandrīz visu mūžū nostrādāja psrs, kur arī viņu uzkrātās naudas ir palikušas (tas ir tā saucamais okupācijas gadu kaitējums jo redz valsts grib dabūt, bet tādi citādi domājoši uzskatas ka to nevajag, nu lūdzu saņemiet tad grašus) žēl šo cilvēku, kas dzīvo pēc vecā strādnieka škiras principa

24. oktobris 2014 12:14 - Ontūns

Viedoklis Jūs esiet Neizglītota un Ļauna bāba, kam slinkums izpētīt kāpēc ir tā kā ir, bet kurai ir gatavas atbildes no Krievijas propogandas.

6. septembris 2014 01:34 - Вера

Не дождетесь от Европы ничего!!! Сельское хозяйство развалено !!!Дотации получают только крупные фермеры, а мелкие хозяйства страдают от банкротства. Никогда и ничего хорошего Запад не мог и не может предложить. Латвии нужно самой подниматься ,а не надеяться на богатого дядю из-за бугра. Если честно, то много хороших специалистов уехали в страны Запада и поднимают животноводство и растениеводство здесь. Я знаю лично хорошего специалиста из Латвии, химика- биолога, который работал в Англии переводчиком, а затем уехал в Португалию. Не спрашивайте почему. Нет будущего в Латвии, пока сидят у власти такие президенты, которые смотрят в рот Европе и боятся что то сделать для своей страны и своего народа без разрешения главы Евросоюза.Обидно за латышей.

Pievienot komentāru {5}