Lielā politika

Partijas saraksti saņēma numurus uz pašvaldības vēlēšanām-2021

2021.gada 12.aprīlī Daugavpilī notika Daugavpils pilsētas domes deputātu ka ...

Konkurence vēlēšanās Daugavpilī, 10 kandidāti uz mandātu, rajonā - 5

2021.gadā, salīdzinot ar 2017.gada pašvaldību vēlēšanām, ir samazinājusies ...

Intervijas

23 aprīlis

Vārda dienas:
Georgs, Jurģis, Juris

Horoskopi

Ūdensvīrs
21. janvāris
- 18. februāris

Šī nedēļa nav pati piemērotākā, lai uzsāktu jaunus projektus vai dotos ārzemju braucienos. Daudz labāk padosies labi zināmi, ierasti darbi, visdažādāko formalitāšu kārtošana, birokrātiskās lietas. Ja nepieciešams, vari apmeklēt valsts iestādes, pievērsties ar grāmatvedību, dzīves organizatorisko pusi saistītajam. Attiecību jomā tieksies pēc lielākas brīvības, nelabprāt uzņemsies jaunas saistības.

Ceturtdiena
Diena
10 .. 12 C
Vakars
6 .. 8 C
Vējš
4 .. 6 m/s
Piektdiena
Nakts
2 .. 4 C
Rīts
2 .. 4 C
Vējš
4 .. 6 m/s

Avots: gismeteo.ru

Aptauja

Par kādām tēmām jūs diskutējat ar mīļajiem?

 

Māra Nizinska Jaunumi Politika | 18. jūnijs 2014 | 15:50

Kā Laimdota Ukrainai laimi vēlēja

Lai kā Latvijas cenzori cenšas ierobežot mūsu lasām un skatāmvielu, nekas prātīgs viņiem no tā nesanāk. Tāpat jau mēs visi visu zinām. Arī par to, kas patiesībā notiek Ukrainā.

Laikā, kad mūsu premjere jaunajam Ukrainas prezidentam apliecināja cieņu un solīja atbalstu, Slavjanskā sabumbotā mājā artilērijas lādiņa šķemba atņēma dzīvību piecus gadus vecai meitenītei (pēc Latvijas un Eiropas terminoloģijas — “separātistei”). Darbīgajā, viesmīlīgajā un vēl nesen ziedošajā valstī vara, sodot savus pilsoņus, drupās pārvērš viņu mājas, rūpnīcas. Sagrauti elektrotīkli, ūdensapgādes sistēmas, skolas, slimnīcas. Ukrainā vara slepkavo savu tautu.

Un Latvijai tas ir pieņemami? Tas ir normāli? Diemžēl mūsu valdībai šķiet, ka tas ir atbalstāmi. Ne jau velti premjere pirmoreiz Latvijas un Ukrainas neatkarības gados pa galvu pa kaklu aizlaidās uz kara plosīto zemi apliecināt savu un Latvijas atbalstu jaunievēlētajam Ukrainas prezidentam. Tātad arī viņa politikai, viņa centieniem ar raķetēm un bumbām sodīt tos, kuri grib dzīvot citādāk, kā līdz šim.

Latvijas medijos, kas cītīgi apkalpo valdošos politiķus, neatradīsim nevienu rakstu, nevienu sižetu, kurā būtu pausts — nē, ne nosodījums, bet kaut vai šaubas par to, ka Ukrainas pašreizējā ļoti nacionālā (tāpat kā Latvijā) vara izvēlējusies pareizos līdzekļus savas tautas nomierināšanai. Bumbas uz mājām, slimnīcām, skolām tiek mestas par to, ka kāds reģions vēlējās dzīvot ne tā, kā līdz šim.

Savukārt Latvijas valdība, izsakot un izrādot savu atbalstu tādai konflikta noregulēšanas metodei, netieši pateikusi arī Latvijas iedzīvotājiem: tādas dumpīgo ļautiņu nomierināšanas metodes demokrātiem ir pieņemamas un, ja nu kas, var tikt pielietotas arī pie mums. Piemēram, Latgalē, kuru valdošie politiķi vienādiņ tur aizdomās par separātismu, par simpatizēšanu Krievijai, par dumpīguma garu...

Starp citu, Latvijas politiķi, tāpat kā Kijevas varasvīri, pēdējā laikā vairs nesaka, ka Doņeckā un Slavjanskā karo Krievijas armija. Saka: tur nemieru ceļ prokrieviski noskaņotie separātisti. Līdz ar to vara atzīst, ka Doņeckas, Slavjanskas, Luganskas iedzīvotājus ar bumbām, raķetēm un lodēm soda par ... nepareizu noskaņojumu, par to, ka viņi domā ne tā, kā patiktu jaceņukiem, porošenko un viņu Rietumu labdariem. Tostarp arī pašreiz Latvijā valdošajiem politiķiem.

Un te nu nav nekā jauna. Mūsējie vienmēr steigušies paust atbalstu Rietumu demokrātiem un viņu metodēm cīņā ar nepareizi domājošiem un nepareizi dzīvojošiem cilvēkiem. Ej nu sazini, kā būtu, ja mūsu Rietumu draugi, žurnālisti, kuri ne visai sen bija sabraukuši Daugavpilī, patiešām būtu tur atraduši separātisma pazīmes. Varbūt viņu valdības arī mudinātu mūsējo sodīt iedzīvotājus par nepareizu domāšanu ar bumbu un raķešu palīdzību. Kā pašreiz Slavjanskā un Doņeckā?

Jūs teiksiet, pārspīlēju. It nemaz. Vai tad pasaule nav lieciniece tam, kā Latvijas lielie draugi centās un cenšas ieviest demokrātiju Irākā, Afganistānā, Sīrijā? Vai mēs neatceramies, kā Latvija, atbalstot lielo draugu centienus, tērēja naudu un cilvēku resursus, uzspiežot Rietumu vērtības jebkurā pasaules malā?

Skatos internetā bumbu un raķešu sapostītās mājas Doņeckā un Slavjanskā, skatos jaunā Ukrainas prezidenta inaugurācijas ceremoniju un mūsu premjeres sirsnīgo apsveikumu. Ne jaunizcepto prezidentu, ne oficiālo Latviju neuztrauc fakts, ka turpat ne visai tālu no Kijevas gaudo bumbas, mīnas nogalina bērnus un sievietes, ka tūkstoši ģimeņu devušies bēgļu gaitās. Par to — ne vārda...

Latvijas valdība nesen atrada desmitus tūkstošus eiro Mai-dana nemiernieku ārstēšanai. Tāpēc ka Kijevas Maidanam bija Rietumu draugu atbalsts. Diemžēl ne labestīgā vecmāmuļa Straujuma, ne citi valdības vīri un sievas, ne arī oficiālā prese ne vārdiņa nav bildusi par to, ka Ukrainā vara ar Rietumu demokrātu svētību sagrauj pilsētas un ciemus, drupās pārvērš separātistu — ogļraču, pensionāru — mājokļus, skolas, slimnīcas, bērnudārzus. Vai nu mūsu politiķi neapjauš jeb arī paši neizlemj, kam palīdzēt, ko nosodīt, kam inaugurācijas ballē roku spiest.

Pat ja šī roka ir “separātista” bērna asinīs...

Māra Nizinska, Rēzeknes Vēstis

Komentāri:

12. oktobris 2015 21:54 - AIZDEVUMA AIZDEVUMU PLC

reklama censored

17. augusts 2015 07:53 - cariandavid

reklama censored

31. decembris 2015 08:10 - pergidus

darīts precīzi forši teikts tomēr jāsaņem uzslavas no briseles tas ir galvenais varbūt atļaus vēl budžetu pakonsolidēt maigi ...

31. decembris 2015 08:10 - pergidus

darīts precīzi forši teikts tomēr jāsaņem uzslavas no briseles tas ir galvenais varbūt atļaus vēl budžetu pakonsolidēt maigi ...

24. oktobris 2014 12:19 - Мара

Мара Низинская забыла о боге на старости лет.

30. septembris 2014 22:30 - o - la - lā

Andrejam. Ei tu vājprāti! Ja Krievija iebruktu Ukrainā - PĒC NEDĒĻAS TĀ VAIRS NEEKSISTĒTU. domā ar galvu!

30. septembris 2014 20:29 - Andrejs

Klau, Māra, tu gadījumā neesi uz vecumdienām prātu izmīzusi ?? Krievija iebrūk Ukrainā, un ko tad viņiem vajadzēja darīt, novikt bikses ? Vājprāts.

29. augusts 2014 14:34 - daugavpilietis

jāsprot, ka tur ir karš, un tie "separātisti" arī nav nekādi svētie - kāpēc viņi neļauj visiem aizbraukt, kāpēc paši lielās un vēl iemūžina video leicības (pilns internets) kad spridzina visas jūsu minētās vietas, vai kad laineri notrieca utt, kāpēc viņi paši ieņem valsts ēkas, iestādes, protams ka pretī saņems šāvienus, un cietēji viemēr ir paraustā tauta. lode nešķiro kurā pusē tu esi. tiešām žēl to vietējo cilvēku, kas diemžēl nekā nevar aizstāvēties, bet palielam to uzsāka tieši separātisti, kas tiek sponsorēti no Krievijas (ar ieroču piegādēm, apmācībām utt), tas ir fakts. Kaut kā neticās ka parasti vietējie iedzīvotāji aizbrauc uz krievu bāzēm un savāc tur ieročus atgriežas caur robežu un cīnās pret Ukrainas varu. Tie ir sponsorēti grupējumi, kas saņem uz to visu vajadzīgo mantu, un ja Putins saka ka nav vainīgs, tad kas viņš par armijas virspavēlnieku, ja no viņa bāzēm simtiem kara tehnikas vienību nozog un "v samovolku" tūkstošiem karavīru dodas. smieklīgi, bet tā tas viss izskatās no malas. visi labi atceras to pašu krimu, kad visu laiku apgalvoja ka krimā nav krievu karavīru, beigās tomēr izrādās tie tur bija vēl kādus 3 mēnešus pirms referenduma ieradušies un pats Putins to atzina, nu un kurš tur propogandē kaut ko vai melo?!

11. augusts 2014 23:12 - o - la - lā

Es to Laimdotu nesaprotu. Vecs cilvēks, pieredzējusi kara šausmas, ja ne kara šausmas tad vismaz pēckara postažu, (bet varbūt dzīvojusi zaļi) nostājas fašistu pusē. Jautājums, kas viņa ir un kas šai aiz ādas?

4. augusts 2014 01:00 - Jānis

Jā, skumji, bet visam savs laiks. Laidiet taču reiz to tanti pensijā, rādās nogurusi pavisam.

15. jūlijs 2014 08:34 - gatis

Kas ir koloradņiks?

7. jūlijs 2014 11:12 - Даугавпилчанка

Молодец Мара Низинская. Чтоб в Латвии встать на сторону тех, кого убивает киевская хунта, нужно иметь смелость. А Маше было-бы неплохо просто открыть глаза и прочистить уши! Может услышит, что говорит Тимошенко, Фарион, Гелетей, Ярош и куча других человеконенавистников. Чтобы увидеть, как украинские истребители бомбят города Востока, не обязательно включать звук в телевизоре, чтобы слышать "российскую пропаганду".

27. jūnijs 2014 11:51 - Маша

А я не разделяю точку зрения Низинской по украинскому вопросу. Хотя в целом ценила ее как журналиста. Тут, увы, она, как, впрочем, и многие, попала под влияние российских массмедиа. Что говорить, идеологическая пропаганда ув России поставлена профессионально. Я сама в прессе уже 20 лет и знаю, как легко можно затмить мозги народу, причем тотально, если подойти к этому со всем умением и усердием.

26. jūnijs 2014 12:33 - Резекненка

Всегда уважала г-жу Низинскую за ее твердую и честную жизненную позицию. При всех временах и властях г-жа Низинская верна себе, своей жизненной позиции, а это очень важно иметь свою точку зрения. Я разделяю ее точку зрения по украинскомй вопросу. Жаль, что народ стравили и убивают детей, стариков, это безумие должно быть остановлено!!!!!!!

18. jūnijs 2014 21:43 - artisam,laimdotam

Мара Низинская, - смелый и честный журналист, каких единицы в Латвии, доказывающая, что и один в поле воин, Словом трудно победить жажду к наживе Латвийского Правого сектора, НО на века ЗАКЛЕЙМИТЬ МОЖНО Лаймдота забыла о боге на старости лет

Pievienot komentāru {20}