Lielā politika

Partijas saraksti saņēma numurus uz pašvaldības vēlēšanām-2021

2021.gada 12.aprīlī Daugavpilī notika Daugavpils pilsētas domes deputātu ka ...

Konkurence vēlēšanās Daugavpilī, 10 kandidāti uz mandātu, rajonā - 5

2021.gadā, salīdzinot ar 2017.gada pašvaldību vēlēšanām, ir samazinājusies ...

Intervijas

23 aprīlis

Vārda dienas:
Georgs, Jurģis, Juris

Horoskopi

Auns
21. marts
- 20. aprīlis

Ja vēlies mierīgi sadzīvot ar apkārtējiem, tad noteikti atturies no vēlmes pamācīt līdzgaitniekus pareizai dzīvei. Vēlamāk pievērst uzmanību paša nebūšanām, izrādīt centienus sakārtot mīlas lauciņā notiekošo. Tev šonedēļ daudz labāk padosies individuālas aktivitātes nevis kolektīvs darbs. Sevišķi labi spēsi apliecināt tie Auni, kuri saistīti ar dzīves radošo pusi, strādā reklāmas, mārketinga lauciņā.

Ceturtdiena
Diena
10 .. 12 C
Vakars
6 .. 8 C
Vējš
4 .. 6 m/s
Piektdiena
Nakts
2 .. 4 C
Rīts
2 .. 4 C
Vējš
4 .. 6 m/s

Avots: gismeteo.ru

Aptauja

Par kādām tēmām jūs diskutējat ar mīļajiem?

 

Māra Nizinska Jaunumi Politika | 4. jūnijs 2014 | 14:27

...bet lielos ceļam amatos

Nu tā. Latvija izvēlējusi savus priekšstāvjus Eirosavienībā. Tos godīgākos, nesavtīgākos, skaistākos. Vismaz lielākā daļa no tiem, kuri balsoja, pārliecināti, ka balsoja tieši par tādiem.

Dombrovska nokļūšanu tajā Bābelē varēja paredzēt: valsts rīcībā esošais ierēdņu aparāts, valsts televīzija, radio un citas masu informācijas sviras visus šos gadus nemitīgi strādājušas, uzteicot Dombrovska ģēniju. Viņš izvedis Latviju no krīzes. Dombrovskis un Co rīkojies augsti profesionāli, kad “Parex” un tās īpašnieku ādas glābšanai no mums, t.i., no Latvijas ekonomikas, tika izvilkts miljards latu. Dombrovska labajai reputācijai nav kaitējis ne “Krājbankas” krahs (un līdz ar to cilvēku aplaupīšana), ne skandāls ar simtus miljonu vērto vilcienu (ne)iepirkumu; ne “Liepājas metalurga” bankrots (redz, valstij, kas piešķīrusi “Metalurga” īpašniekiem miljonus, nav bijis laika un prāta pasekot līdzi, kā tā nauda tiek apsaimniekota!).

Ne bez Dombrovska un viņa partijas spices ziņas tika faktiski likvidēta (spicei izdevīgi pārdota) Hipotēku banka. Ne bez “Vienotības” un šīs partijas svētā, Dombrovska kunga, ziņas valstī likvidētas vai “izrūnītas” (piedodiet par izteicienu) visas struktūras, kurām būtu jāuzrauga likumība, jāsēdina uz tiesas sola zagļi, korumpanti, mahinatori. Vai tad ir Latvijā ierosināta kaut viena lieta par uzņēmuma novešanu līdz bankrotam? Par valsts un Eiropas naudas izzagšanu? Par cilvēka cieņas pazemošanu, nemaksājot algu par darbu, utt. Par valsts līdzekļu izsaimniekošanu?

Nav! Valsts kontrole pilda tādas bezzobainas večas lomu, večas, kuras šļupstēšanā neviens neklausās. Prokuratūra uzrauga pati sevi, Knabs aizņemts ar gāganu kariem.

Ir tikai viena joma, kurā Dombrovska komanda strādā perfekti: sevis un savu nopelnu slavināšana. Un tante Milda kaut kur Zemgalē, Broņislava Viļānos un simti citu valsts propagandas iebaroto gāja un balsoja par Dombrovski kā vienīgo, kurš Latviju ievedis Eiropas saulītē. Kurš, vēl būdams mūsu valsts premjers, piekrita tam, ka jebkurš bēglis, ko ES izmitinās Latvijā, te saņems pabalstu ap 300 eiro mēnesī (tik, cik nesaņem mūsu pensionāri un pat skolotāji)...

Tādi mēs esam, tādu valsti saviem vēlēšanās izredzētiem politiķiem esam atļāvuši veidot. “Jebkurā citā valstī,” raksta Lato Lapsa,“kurai ir svarīga tās tagadne un nākotne, Dombrovskis par “Liepājas metalurga” sastrādāto vien sēdētu vienā kamerā ar Godmani par viņa “nopelniem” “Parex” lietā. Pie mums, kur prokuratūra ir valsts ierēdņu kabatas organizācija, pie mums, kur valsts pārvalde ir vien trekna barotne valdošās partijas čomiem un čomienēm, pie mums, kur valsts radio, televīzija kalpo tautas smadzeņu skalošanai un “ieprovēšanai” vajadzīgajā frekvencē, godmaņus, dombrovskus un citus patriotus, kuri uzticīgi 20 gadus kalpo Latvijā valdošajiem liberāļiem un “rietumu vērtībām”, pie mums tādus sūta uz Briseli.”

Tādi esam, tādā valstī dzīvojam. 20 gados esam ļāvuši savas smadzenes tā sapūderēt, ka varam, nakts vidū pamodināti, kā pantiņu noskaitīt mūsu šodienas Latvijas pamatbaušļus: 1) viss, kas rietumos, — labs, viss, kas austrumos, — slikts un peļams, 2) Dombrovskis — Latvijas glābējs; 3) “Vienotībai” vienmēr taisnība.

Un šo triju pamatbauslību rezumē: jo lielāks ņuņņa, zaglis vai korumpants, jo augstākā amatā viņu ievēlam.

Pabeigt šīs savas pārdomas gribētu ar vēl vienu citātu no publicista Lato Lapsas raksta: “Ja mēs dzīvotu valstī, kuras vadītāji patiešām rūpējas par tās labklājību, un daudzi desmiti miljonu nodokļu naudas netiktu izmesti dažu pārrijušos politiķu un miljonāru vajadzību apmierināšanai... likumu punkti nebūtu tikai tukša skaņa, tad jautājums būtu tikai, vai Valdim Dombrovskim, Eināram Repšem, Andrim Vilkam... sēdēt pie vienas “parašas”, vai tomēr katram pie savas, nevis Latvijas valdībā vai Eirosavienības parlamentā.”

Tā būtu, ja būtu... Lapsam taisnība.

Māra Nizinska, Rēzeknes Vēstis

Pievienot komentāru