Lielā politika

Partijas saraksti saņēma numurus uz pašvaldības vēlēšanām-2021

2021.gada 12.aprīlī Daugavpilī notika Daugavpils pilsētas domes deputātu ka ...

Konkurence vēlēšanās Daugavpilī, 10 kandidāti uz mandātu, rajonā - 5

2021.gadā, salīdzinot ar 2017.gada pašvaldību vēlēšanām, ir samazinājusies ...

Intervijas

23 aprīlis

Vārda dienas:
Georgs, Jurģis, Juris

Horoskopi

Mežāzis
22. decembris
- 20. janvāris

Šis tev būs interesants un veiksmīgs periods. Tavs noskaņojums ik pa brīdi kļūs patiesi radošs, inovatīvs. Arī profesionālie panākumi un atzinība no priekšniecības puses tev būs turpat vai garantēta. Saskarsmē ar līdzgaitniekiem valdīs harmonija, sevišķi jau attiecībās ar kolēģiem. Mīlas lauciņā nav izslēgtas nelielas domstarpības ar mīļoto, taču tās būs viegli atrisināmas, ja vien būsi pietiekoši piekāpīgs, pretimnākošs. Nedēļas nogale piemērota nelielam izbraucienam pie dabas.

Ceturtdiena
Diena
10 .. 12 C
Vakars
6 .. 8 C
Vējš
4 .. 6 m/s
Piektdiena
Nakts
2 .. 4 C
Rīts
2 .. 4 C
Vējš
4 .. 6 m/s

Avots: gismeteo.ru

Aptauja

Par kādām tēmām jūs diskutējat ar mīļajiem?

 

Māra Nizinska Jaunumi Politika | 29. maijs 2014 | 15:59

Vai Laimdota iztīrīs augeja staļļus

Šonedēļ premjerministre Straujumas kundze izteikusi kritiskas piezīmes par valsts iestāžu darbu — pakratījusi ar pirkstu uz Valsts ieņēmumu dienesta un Labklājības ministrijas pusi. Nu, paldies par to pašu!

Jo kopš skandāla ar zemeņu kūkām ministrijā publiskajā telpā nav izskanējusi neviena kaut cik nopietna sūdzība par mūsu valsts iestāžu slikto darbu. Pareizāk sakot, par bezdarbību...

Nē, nu bez darba milzīgā valsts un pašvaldības ierēdņu armija nesēž: rīko paši sev seminārus, konferences, apspriedes, brauc komandējumos, kaut ko reformē, pārceļas uz jaunām, šikām telpām (kā nupat Valsts ieņēmumu dienests), maina jaunus datorus pret vēl jaunākiem; par dārgu naudu čomu firmās pasūta fiktīvus pētījumus; tērē tūkstošus savu “kabatas” avīžu izdošanai; maksā televīzijai par ministrijas vai pašvaldības tēla spodrināšanu...

Cik labuma vienkāršam nodokļu maksātājam no tāda ierēdņu “darba”?

Nezinu, vai Straujumas kundze ir iedziļinājusies arī citu ministriju naudas aprites shēmās. Tās ir grandiozas. Piemēram, Veselības ministrijai pastāvīgi trūkst naudas slimnīcu uzturēšanai. Eiropa, izdzirdējusi latvju sūdzības, piešķīra papildmiljonus. Savukārt Circenes ministrija nolēmusi 1,3 miljonus no šīs naudas tērēt, pasūtot kādā firmā pētījumu: kā eironaudu vislabāk iztērēt.

Mīlīši, kāpēc vajadzīga firma no malas, ja pašā ministrijā desmiti cilvēku saņem algu par to, ka plāno naudas racionālu izmantošanu. Ar ko tad nodarbojas 1) Budžeta un investīciju departaments, 2) Budžeta plānošanas nodaļa, 3) Finanšu analīzes un investīciju koordinācijas nodaļa, 4) ES fondu departaments, 5) Eiropas finansējuma plānošanas, uzraudzības, analīzes un investīciju koordinācijas nodaļa, 6) Eiropas fondu ieviešanas nodaļa, 7) Stratēģiskās plānošanas nodaļa?

Desmiti augsti atalgotu ierēdņu nevar izdomāt, kā lietderīgi izmantot ES papildus piešķirto naudu? Jāmaksā miljons firmelei, kas pateiks priekšā?

Vai ne tāpēc mūsu medicīna sēž uz bada diētas, ka naudu apēd Circenes ierēdņi? Vai valsts iestādes vispār dara kaut ko iedzīvotāju labā?

Uz šo jautājumu var atbildēt jebkurš uzņēmējs, pacients, skolotājs, pensionārs, bezdarbnieks.

Ņemsim par piemēru policiju, prokuratūru, pašvaldību. Jau pirms diviem mēnešiem šīs instances tika informētas, ka Rēzeknē (norādīta adrese, uzvārds) ieperinājies darbā iekārtošanas birojs, kas sola darbu Anglijā, ņem no klienta naudu un... piekrāpj. Bezdarbnieks paliek bez darba un naudas.

Vai Valsts policijai nebija jāreaģē uz piekrāpto ļaužu sūdzībām? Bet nereaģēja. Falšais birojs un krāpniece Airita turpina krāpt un apzagt cilvēkus.

Ir mums Latvijā tāda iestāde — Valsts darba inspekcija — kantoris, ko negodīgie darba devēji var ignorēt, neņemt vērā. Ja šīs iestādes darbinieki visā Latvijā censtos atpelnīt naudu, ko saņem no valsts (tas ir, no mums, nodokļu maksātājiem), viņiem vai katru dienu būtu jāierodas kādā objektā — jaunceltnē, kur netiek ievēroti pat minimālie drošības noteikumi; būtu jāpārbauda ražotnes, kur cilvēkus pieņem darbā un pēc mēneša padzen, nesamaksājot algu.

Kas tā par valsts iestādi, kas neredz rupjus darba drošības noteikumu pārkāpumus celtniecībā, kokapstrādē, citās nozarēs? Kas tā par valsti, kur ierēdņi ar savu bezdarbību atbalsta negodīgus uzņēmējus, ļauj ekspluatēt un krāpt ierindas darba ņēmējus?

Mans kaimiņš, profesionāls celtnieks, savu aizbraukšanu uz Norvēģiju skaidroja tā: “Braucu ne jau tāpēc vien, ka tur par darbu normāli maksā. Te es esmu subjekts bez tiesībām prasīt, iebilst. Te mani uzskata par lupatu, uz kuras var noslaucīt kājas zaglīgs deputāts, negodīgs uzņēmējs, slinks ierēdnis. Arī policists, kurš kalpo kādam vietējam bosam...”

Droši vien tāda lietu kārtība Latvijas valdošajai politiķu kastai ir svētīga un ienesīga. Kaut kā nav dzirdēts, ka Latvijā kāds uzņēmējs būtu sodīts par algu nemaksāšanu, par cilvēku nodarbināšanu dzīvībai bīstamos apstākļos. Vai ne tāpēc, ka dažādu līmeņu politiskajai elitei par neredzēšanu, nedzirdēšanu, nesodīšanu ir samaksāts?

Ak, jā, KNABa ļaudis (kuriem valsts lielās algas maksā par to, ka tie plūcas un tiesājas savā starpā) nesen sabiedrībai deva zīmi, ka iestāde tomēr karo ar korumpantiem un valsts naudas izšķērdētājiem: par laba magnētiskās rezonanses aparāta “sagriešanu” metāllūžņos Rēzeknes slimnīcas kapitāldaļu turētājam Bartaševiča kungam KNABs uzlicis “milzīgu” sodu — valsts no viņa par šo nelabo darbiņu piedzīs... 120 eiro. Nabaga Bartaševičs, kā viņš tik lielu sodu samaksās?!

KNABu drusciņ attaisnojot, gan teikšu, ka ne jau pret visiem likumpārkāpējiem šī iestāde ir tik žēlsirdīga. Pirms dažiem gadiem kādai rēzeknietei korupcijas apkarotāji lika samaksāt valstij ap 8000 latu par to, ka sieviņa bija strādājusi domes sabiedriskajā komisijā un saņēmusi par to (gada laikā) 80 latu. Tas bijis pretrunā ar labas pārvaldības principiem, ko mūsu valstiņa stingri ievēro...

Tas tā, starp citu, tāds sīks “ābols” ar mēsliem aizaugušajos valsts pārvaldes Augeja staļļos.

Vai premjerei līdz kārtējām vēlēšanām izdosies tos staļļus kaut cik patīrīt? Ļoti šaubos. Jo valdošajiem tas nav izdevīgi...

Māra Nizinska, Rēzeknes Vēstis

Pievienot komentāru