Lielā politika

Partijas saraksti saņēma numurus uz pašvaldības vēlēšanām-2021

2021.gada 12.aprīlī Daugavpilī notika Daugavpils pilsētas domes deputātu ka ...

Konkurence vēlēšanās Daugavpilī, 10 kandidāti uz mandātu, rajonā - 5

2021.gadā, salīdzinot ar 2017.gada pašvaldību vēlēšanām, ir samazinājusies ...

Intervijas

23 aprīlis

Vārda dienas:
Georgs, Jurģis, Juris

Horoskopi

Svari
24. septembris
- 23. oktobris

Ik pa brīdi var pārņemt sajūta, ka tevī īsti neviens neieklausās vai pat apzināti ignorē. Taču šajā sakarā nevajadzētu pārāk pārdzīvot, tev gluži vienkārši būs tieksme visu nedaudz pārspīlēt, uztvert pārlieku saasināti. Zvaigznes iesaka rast uzticamu cilvēku, kuram izsūdzēt savas nebūšanas, no kura smelties morālu iedrošinājumu, uzmundrinājumu. Šonedēļ labākus rezultātus uzrādīs tie Svari, kuri nodarbojas ar starpniecības pakalpojumiem, nekustamo īpašumu.

Ceturtdiena
Diena
10 .. 12 C
Vakars
6 .. 8 C
Vējš
4 .. 6 m/s
Piektdiena
Nakts
2 .. 4 C
Rīts
2 .. 4 C
Vējš
4 .. 6 m/s

Avots: gismeteo.ru

Aptauja

Par kādām tēmām jūs diskutējat ar mīļajiem?

 

Māra Nizinska Jaunumi Politika | 16. maijs 2014 | 12:51

Zelta bedre un sirdssvētki

Sviests un saldais krējums — no Polijas, kefīrs un biezpiens — no Igaunijas, paniņas — no Lietuvas, jogurti — no Turcijas un Grieķijas. Acis žilbst no bagātīgā piena produktu sortimenta lielveikalu plauktos. Šajā raibumā kaut kur kautri noslēpies plakātiņš ar saukli “Izvēlies Latvijas preci!” un otrs — “Nu, par savējiem!”.

Nestrādā saukļi. Tu vari vai simtreiz būt patriots, bet, ja tev visu vasaru jāmaksā ziemas siltuma parādi, gribi negribi pirksi lētāko Lietuvas kefīru vai Polijas margarīnu, kas nosaukts par sviestu.

Lietuvas broļuki, poļu un citi Eiropas pani var būt apmierināti: viņu produkcijai ir noiets pat Latvijā, kas no seniem laikiem uzskatīta par piena zemi. Un ne jau tāpēc, ka poļu sviests vai Lietuvas kefīrs būtu garšīgāks par mūsējo. Garšīgāks nav, var teikt pat, gluži pretēji, negaršīgāks. Toties lētāks. Un ne jau tāpēc, ka poļu, lietuviešu, grieķu zemnieki sev par skādi tik zemu cenu noteikuši. Viņējie valdības vīri pietiekami gudri, lai ieklausītos zemniekos un ekonomistos. Tur sistēma izstrādāta, ka zemnieks un produkcijas pārstrādātājs maksā mazākus nodokļus, tāpēc var ražot arī lētākus produktus. Tāpēc tiem lielāks noiets (jo arī PVN ir mazāks nekā pie mums). Un, lūk, viņu ražotie produkti Latvijas veikalos izkonkurē mūsējos, Latvijā ražotos...

Cik reizes mūsu zemnieki, ekonomisti, tirgotāji šīs patiesības skaidrojuši Latvijas valdības vīriem un sievām! Diemžēl ne ražotāju, ne pircēju balsis valdība nedzird. Tas ir, dzird gan, bet...

jau “Rēzeknes Vēstis” informēja, internetvietnē “Mana balss.lv” vēlētāji savākuši 13 tūkstošus parakstu par PVN samazināšanu pārtikai. Saskaņā ar likumu Saeimai šis priekšlikums jāizskata. Un Saeima neatsakās: , izskatīs. Bet pēc vēlēšanām. Kad varēs pirmajā piegājienā likumprojektu noraidīt. Tagad jālavierē, jānovilcina laiks, jo nevar atklāti 13 tūkstošiem vēlētāju parādīt pigu un pateikt: “Ejiet jūs visi, ziniet kur...” Tuvās vēlēšanas neļauj.

Tāpēc “Vienotība” apglabāt un ar godu apstāvēt tautas radīto likumprojektu uzticējusi savai runassievai, deputātei Lolitai Čigānei.

Vienā no TV-3 raidījumiem Čigānes kundze gudri skaidroja, kāpēc tieši valdība nedrīkst samazināt pievienotās vērtības nodokli pārtikai. “Mūsu valsts iedzīvotāji jau tāpat neveselīgi ēd. Ja vēl pazemināsies cenas pārtikas produktiem, ietaupīto naudu viņi tērēs čipsiem un citai neveselīgai pārtikai,” TV ēterā pravietoja Lolita Čigāne.

ka negaidiet, nekādas nodokļu samazināšanas nebūs. Gluži otrādi, jāgatavojas tam, ka rudenī pēc Saeimas vēlēšanām (ja “Vienotība” atkal aplaimos Latviju ar savu tiesisko valdīšanu) nodokļi pārtikai vēl varētu palielināties. Redz, jo dārgāki produkti, jo pareizāk tauta ēdīs, ieturot bada diētu. Tas esot veselīgi.

Un galu galā — galvenais nav maize uz galda. Galvenais ir Latvijas drošība. Mūs sargā brašie amerikāņi, kuri jau esot ieviesuši pilnīgu un galīgu demokrātiju Irākā un Afganistānā un pašreiz cīnās par demokrātijas nosargāšanu Ukrainā. Drīz mūs sargās 120 jaunas bruņumašīnas, ko no angļiem pērk mūsu staltais aizsardzības ministrs Vējonis...

Starp citu, neticami, ka tas ir tas pats Vējonis, kurš, būdams vides ministra amatā, čammāties čammājās, kad bija jāglābj vide un Nagļu dīķi no Lubāna iebrukšanas...

Šodien viņa rīcībā cita nauda — desmiti un pat simti miljonu, ko valdošie vīri un sievas atņem tautsaimniecībai, lai, piemēram, iegādātos vecu vecās grabažas — norakstītas pagājušā gadsimta 70. gados būvētas bruņumašīnas.

Nu jā, kā tad bez tām! Un galvenais, gan šo pirkumu, gan visu citu, ko vien mūsu kareivīgie ministri liks priekšā, Saeima atbalstīs: atmosfēra pietiekami nokaitēta, vismaz pusi Latvijas mūsu valdošie jau pārliecinājuši, ka bez šīm bruņumašīnām, bez papildu miljoniem aizsardzības ministrijai Latvija riskē iet bojā zem Doņeckas separātistu zābakiem. Ja esam dzīvi, tad tikai tādēļ, ka Doņeckas ogļračus, viņu sievas un bērnus baiļu pavadā tur brašie benderovieši...

Nu dikti palaimējies Latvijas valdošajiem vīriem un sievām! Nemieri Ukrainā ir tā laimīgā loze, kas palīdz mūsējiem bez liekas pierunāšanas palielināt Vējoņa ministrijas budžetu: cik no tām papildu dotācijām atleks vēlēšanu izdevumiem, tā jau cita runa...

Un kas gan tādus sīkumus pētīs: kara bungu rīboņa apdullinājusi Latvijas iedzīvotājus, un viņi maijā ies un balsos par īsteniem latvju tautas labdariem: par Dombrovska kungu, kurš mūs no krīzes laimīgā dzīvē ievedis, par Čigānes kundzi, kura izstrādās Latvijas ļaudīm piemērotu diētu (nātrītes, odziņas, sēnītes); par zaļo Vējoni (pardon, zaļš viņš vairs nav), kurš Latvijai uzdāvinās vecas angļu bruņumašīnas. (Un nekaunīgi antipatrioti ir tie, kuri melš, ka šīs kara dotācijas kā zelta lietus nolīs arī pār valdošajiem.)

Grozi, kā gribi, bet Ukrainas nemieri daudziem Latvijas valdoņiem — zelta bedre un sirdssvētki.

Māra Nizinska, Rēzeknes Vēstis

Pievienot komentāru