Lielā politika

Partijas saraksti saņēma numurus uz pašvaldības vēlēšanām-2021

2021.gada 12.aprīlī Daugavpilī notika Daugavpils pilsētas domes deputātu ka ...

Konkurence vēlēšanās Daugavpilī, 10 kandidāti uz mandātu, rajonā - 5

2021.gadā, salīdzinot ar 2017.gada pašvaldību vēlēšanām, ir samazinājusies ...

Intervijas

23 aprīlis

Vārda dienas:
Georgs, Jurģis, Juris

Horoskopi

Vēzis
22. jūnijs
- 22. jūlijs

Nedēļas sākumā svarīgi pēc iespējas precīzāk ievērot augstākstāvošo norādes, neizrādīt neapmierinātību ar priekšniecības lēmumiem. Iespējams, tiksi mudināts apgūt jaunas iemaņas, lai varētu uzņemties atbildīgākus pienākumus. Sākot ar nedēļas vidu, var pieaugt interese par garīgajām lietām, reliģiju. Nav izslēgts, kāds Vēža zīmes pārstāvis nolems apmeklēt astrologu vai gaišreģi. Nedēļas izskaņā tavu prātu pilnībā nodarbinās mājas dzīvē notiekošais.

Ceturtdiena
Diena
10 .. 12 C
Vakars
6 .. 8 C
Vējš
4 .. 6 m/s
Piektdiena
Nakts
2 .. 4 C
Rīts
2 .. 4 C
Vējš
4 .. 6 m/s

Avots: gismeteo.ru

Aptauja

Par kādām tēmām jūs diskutējat ar mīļajiem?

 

Māra Nizinska Jaunumi Politika | 16. aprīlis 2014 | 13:58

Ko kalsim važās

Nu, lūk! Tik tālu mēs esam. Pasaulē visdemokrātiskākās valsts Latvijas demokrāti tomēr ieviesuši cenzūru. No apraides izņemti nepareizie kanāli. Ar cēlu mērķi — iepotēt mūsos pareizu domāšanu. Un galvenais, nosargāt Latviju un īpaši Latgali no Krievijas maigās un nemaigās varas...

Pēdējās nedēļās Latgalei Rīgas politiķi veltījuši tik daudz aizskarošu aizdomu, apvainojumu nelojalitātē, ka var tikai brīnīties. Klausoties Latvijas galvenā cenzora Aināra Dimanta spriedelējumus, man, piemēram, gribējās iepļaukāt šo būdīgo, ar visu apmierināto činavnieku, kuram valsts uzticējusi noteikt, ko man lasīt, ko skatīties, izteikties. Šis kungs un viņa dāmu komanda uzskata sevi par demokrātu?

Bet vai nu viņš vienīgais. Žurnālists Domburs, atgriezies TV ekrānos, šonedēļ spilgti nodemonstrēja, kuras partijas pusē viņš ir un kurš viedoklis Latvijā ir galvenais. Viņš bija salkani vēlīgs pret “Vienotības” runasvīru un vairākkārt pusvārdā aprāva viņa oponentu. Vai ne tāpēc, ka oponents pieder pie opozīcijas partijas? Domburs vēlīgi atbalstīja “Vienotības” runasvīra spriedelējumus par Latgales apdraudētību. Tātad arī Domburs domā, ka Latgali var anektēt Krievija? Jo, kā izriet no kāda Londonas žurnālista pušvista reportāžas, latgalieši, tāpat kā doņeckieši, nav uzticami. Viņi domājot citādi nekā valdošie un, galvenais, balso citādi nekā vairākums Latvijā.

Un, lūk, jau vairāku nedēļu garumā politiķi un viņu pakalpiņi žurnālisti ar nopietniem ģīmjiem spriež, ka viltīgais Putins ja ne šodien, tad rīt var iebrukt Latgalē, okupēt to, ka Latgale — šaubīgs reģions...

Šajā sakarā ļoti labi nesen izteicies komponists Imants Kalniņš: “Okupācija ir tas čupačups, kas mums jāzelē no rīta līdz vakaram, kas jātur visiem redzamā vietā. Tā ir mūsu alfa un omega, mūsu svētie raksti un reliģija. Un katrs, kurš to neapliecinās vai, nedod Dievs, uzdrīkstēsies apšaubīt, tiks sakalts važās...”

Piebildīsim, ka važās var būt arī nesakals, bet pie kauna staba katru citādi domājošo gan piekals. Kā to pašreiz ar savu vēstuli prezidentam mēģināja darīt tā sauktā Latvijas inteliģence: iedomājieties tik, kā viņš, prezidents, drīkstēja neatsaukt ielūgumu Putinam apmeklēt Latviju?! Nost ar tādu prezidentu! Lai atkāpjas, jo Freiberga gatava nākt viņa vietā!

Un tā ir inteliģence? Es domāju, ka tas ir valdošo politiķu dāsni piebaroto, miljonāru rīkotajos tusiņos iedzirdīto leļļu bars; bars, kas gatavs noriet katru, kurš domā savādāk nekā bagātie tusiņu rīkotāji. Šī tā sauktā inteliģence vienmēr būs ar tiem, kam nauda. Atcerēsimies, ka tā pati tā sauktā inteliģence, augstākās sabiedrības poēti un estrādes zvaigznes, bija savulaik savākusi simtus parakstu Latvijā 90. gados plaši pazīstamā bandīta aizstāvībai. Šodien šī inteliģence kliedz, ka Latvijas pirmā nepieciešamība ir NATO karabāzes. Citu problēmu mums nav.

Tikai tāds, kuram smadzeņu vietā ir mūsu politiķu savārītā putra, var šodien atkārtot blēņas par Latgales nelojalitāti, Krievijas iebrukumu Latgalē vai par Ukrainas Maidana revolucionāru labajiem darbiem.

Mūsu kliedzēji norūpējušies par Ukrainas tautu? Muļķības! Ne mūsējie, ne arī bagātās valstis, uz kuru sirdsapziņas ir Maidans, nedomā par tautu. Nupat saņēmu vēstuli no sena paziņas Čerņigovā. Pensiju nav saņēmis kopš janvāra. Par apkuri jau šodien nav ar ko maksāt, bail domāt par to, ka apkure drīz kļūs divreiz dārgāka. Bet, galvenais, viņam bail par sevi, savu mazbērnu dzīvību. Kijevas Maidana varoņi naktīs sirojot pa ciemiem, meklējot Krievijas aģentus, un par tādu viņi var uzskatīt katru, kurš nelamā Krieviju. Mans paziņa Nikolajs, būdams ukrainis, raksta, ka, ja vien varētu, ar visu ģimeni pārceltos uz Krimu, jo tur pensijas būšot četrreiz lielākas nekā Ukrainā. Viņa dēls (dienēja Ukrainas armijā, tagad — Krievijas) raksta, ka tur naktīs varot mierīgi gulēt, nav jābaidās, ka durvīs iegāzīsies brašie, ar nezināmas izcelsmes naudu un labumiem uzbarotie revolucionāri.

Bet, atgriežoties pie Latvijas inteliģences parakstītās vēstules Valsts prezidentam... Man kauns par to, ka tāda bijusi. Kauns par tiem, kas sevi sauc par inteliģentiem un gatavi noriet, ar pirkstiem nobadīt katru, kurš domā ne tā, kā viņi, ne tā, kā domā “Vienotības” patiesības ministrija, un patiesības ministrijas cenzors Dimants.

Latvijai problēmu ir bezgala daudz, ar to risināšanu neveicas. Varbūt tāpēc valdošie labprātāk runā par Ukrainas problēmām, aizmirstot veco ļaužu gudrību: ja tev nepatīk, kā savā mājā saimnieko kaimiņš, aizgriezies, paklusē, lai kaimiņš pats izlemj, kas viņam der, kas ne.

Kas liek mūsu politiķiem uzņemties sētas suņa vai tiesneša lomu un gudri spriest, kam tur tajā, Ukrainas oligarhu iniciētajā varas pārdalē taisnība, kam nē.

Rau, igauņi šodien uzvedas klusi un mierīgi. Varbūt iegaumējuši tā sauktās “bronzas nakts” mācību. Viņi toreiz ignorēja senseno patiesību: lai mirušie guļ tur, kur viņi ir, tos nedrīkst aiztikt. Šī ignorēšana un naidīgā retorika ļoti dārgi izmaksāja Igaunijas ekonomikai...

Mūsējie to nav ņēmuši vērā. Viņiem nerūp ražotāji, tirgotāji, lai gan nu jau no visām pusēm skan uzņēmēju balsis par to, cik strādājošo būs jāatlaiž tuvākajā laikā: zivju pārstrādes nozarē tie būšot tūkstoši. Bet vai nu tā ir mūsu politiķu rūpe! Viņiem jācenzē avīzes, jāslēdz televīzijas kanāli, lai, nedod Dievs, kāds Latvijā nenovirzītos no mūsu galvenās partijas ģenerāllīnijas...

Māra Nizinska, Rēzeknes Vēstis

Komentāri:

8. maijs 2014 23:04 - AG

NIZINSKAI PĒDĒJAIS LAIKS PAŠAI PĀRCELTIES UZ KRIMU !!!

6. maijs 2014 10:49 - cik ta var

Pēdējās nedēļās Latgalei Rīgas politiķi veltījuši tik daudz aizskarošu aizdomu, apvainojumu nelojalitātē, ... ---------------------------------------- Vienreiz AIZRĪSIES !!!

Pievienot komentāru {2}