Intervijas

26 novembris

Vārda dienas:
Konrāds, Sebastians

Horoskopi

Zivis
19. februāris
- 20. marts

Šonedēļ pieaugs tavas analītiskās dotības, saimnieciskās prasmes. Nav izslēgts, tiksi pamanīts no augstākstāvošo puses. Savu neapšaubāmi pierādīs tie Zivs zīmes pārstāvji, kuri saistīti ar zinātnes, tūrisma un loģistikas jomu. Pilnīgi iespējams, aktualizēsies ar nekustamo īpašumu, mantojumiem vai ģimenes biznesu saistītās lietas. Ja esi plānojis veikt kādu lielāku pirkumu, tad zini ka tam piemērotāka būs nedēļas otrā puse. Brīvdienās labprāt pavadīsi laiku vienatnē.

Ceturtdiena
Diena
2 .. 4 C
Vakars
1 .. 3 C
Vējš
3 .. 5 m/s
Piektdiena
Nakts
2 .. 4 C
Rīts
2 .. 4 C
Vējš
3 .. 5 m/s

Avots: gismeteo.ru

Aptauja

Par kādām tēmām jūs diskutējat ar mīļajiem?

 

Māra Nizinska Jaunumi Politika | 18. marts 2014 | 14:41

"Mēs te tādā mierīgā nomalē"

“Rēzeknes Vēstu” abonente Vanda, izlasījusi rakstu “Ēdīsim šprotes paši”, piezvanīja, lai mani pakauninātu par nepatriotismu: viņa nesaprot, kā šajā Latvijai ļoti bīstamajā laikā var neatbalstīt Latvijas valdības centienus iegrožot Krievijas agresiju Ukrainā, valstī, kas Latvijai ir tuvāk nekā Maskava.

Viņa esot vīlusies un turpmāk “RV” neabonēšot.

Nu ko, katrs izvēlas to, kas viņam tuvāks sirdij. Savukārt par to, kas ģeogrāfiski tuvāk, Krievija vai Ukraina, nestrīdēsimies, ieteicu oponentei paskatīties kartē. Bet ne jau tas ir galvenais. Galvenais, cik pragmatiski esam, vērtējot mūsu politiķu rīcību — vārdus un darbus.

Pēc 23 gadiem, kas pagājuši kopš Latvijas neatkarības atjaunošanas, pēc 10 gadiem, kopš esam Eirosavienības leiputrijā, nabadzīgo cilvēku un ģimeņu skaits Latvijā ir viens no lielākajiem ES valstīs. Būtu vēl lielāks, ja, bēgot no nabadzības, mūsu dēli, mazdēli, brāļi un māsas nebūtu aizbraukuši vergot uz Eiropas veco valstu laukiem un pilsētām. Vācijā vidējās rocības pilsonis var atļauties algot aukli no Latvijas savu vecīšu aprūpei. Mana kaimiņiene Nadja jau piecus gadus kopj un lolo kādu cienījama vecuma frau. Kaut arī Nadjas pašas bērnus, atstātus te bez vecākiem, kā var, tā pieskata viņas 80 gadu vecā vīramāte...

Un Latvijai par šādu lietu kārtību būtu jābučo roka ES prezidentam Hermanam van Rompejam? Vai bijušajai Repšes partijai (kas nu pārtapusi par “Vienotību”) par to, ka esam Eiropas Savienībā?

Mēs šodien uztraucamies un mītiņojam: Krievija grasās oku-pēt Krimu un Doņecku... Un ļaujam, ka mūs jau cik gadus okupē zviedri, vācieši, dāņi. Saņemot daudzkārt lielākas ES subsīdijas, viņi var atļauties nopirkt te, Latvijā, simtus tūkstošus hektāru aramzemes, mežus un pat... parkus un zaļo zonu Cēsīs un citās Latvijas pilsētās. Un vai tad mūsu pašu valdošie nav šiem rietumu okupantiem uzcītīgi kalpojuši (un kalpo arī šodien), pieņemot zemes jautājumos likumus, kas vietējos zemniekus un dāņu, vācu, zviedru zemes īpašniekus nostādīja nevienlīdzīgā situācijā.

Vai tad ne pēc rietumu bagāto un politiski ietekmīgo suflieru ieteikuma I. Godmaņa valdība iznīcināja Latvijas rūpniecisko mantojumu, mūsu rūpnieciskās ražošanas potenciālu? Tas nebija mazs, šis potenciāls. Un to Latvijā bija radījusi tauta. Ar okupanta — Krievijas atbalstu. Toties Eiropai, uz kurieni tikko par neatkarīgu kļuvusī Latvija tā skrēja, mūsu rūpniecība, mūsu preces nebija vajadzīgas. Tāpēc arī visu iznīcināja ar mūsu pašu patriotu rokām. Tā mēs palikām bez VEF un RER, bez lielajiem piena kombinātiem, rūpniecisko iekārtu ražotnēm, bez cukurfabrikām...

(Internetā ir ziņas, ka vienam no mūsu pirmajiem premjeriem, kurš pielicis roku cukura rūpnīcu iznīcināšanai, pateicīgie rietumu uzņēmēji un politiķi esot uzdāvinājuši kapitāldaļas kādā ziemeļvalstu cukura ražotnē. Tās esot ļoti ienesīgas...)
Tātad Krievija, saimniekojot Latvijā, atstāja te slimnīcas, dzīvojamos namus, rūpnīcas, bet ES ar mūsu politisko pakalpiņu rokām to visu iznīcināja.

Latvijas politiķi rosina lētticīgos rīkot Rīgā mītiņus pret Ukrainas okupāciju. Tajā pašā laikā sirsnīgi pierunā Pensionāru federāciju nerīkot Rīgā protesta mītiņus, lai “nevairotu spriedzi”. Kādu spriedzi? Valdošie vienkārši negrib lieku reizi “tiešraidē” (t. i., no pensionāru mutes) dzirdēt kauninājumus par to, ka vecu bruņumašīnu pirkšanai 70 miljoni atradās, bet pensiju indeksēšanai naudiņas trūkst. Mēs ļaujam mirt bērniem, jo valstij nav naudas viņu ārstēšanai; pat bērnu onkoloģiskās slimnīcas remontam valstij līdzekļu nav, tos ziedo līdz nabadzībai novestie lauku un pilsētas iedzīvotāji...

Bet visbēdīgākais, manuprāt, ir tas, ka Latvijas jaunā paaudze pašreizējo lietu kārtību uzskata par normālu. Latvijā nemainīgi valdošo liberāļu propagandas patiesības viņi uzskata par vienīgām pareizajām: viss, kas rietumos, — labs, viss, kas austrumos, — slikts; NATO — draugi, krievi — ienaidnieki. Ja Amerika (ar Latvijas līdzdalību) saimnieko Irākā, tā ir demokrātija; ja Krievija vēlas atgūt despota atdāvināto Krimu, tā ir okupācija utt. Ja Krievija nosaka, kādu gaļu vai pienu tā no mums nepirks, tas ir despotisms; ja Eirosavienība aizliedz mums kūpināt gaļu vai liek iznīcināt līkāku gurķi, tas ir pieņemami un demokrātiski...

Diemžēl mēs esam pieņēmuši un 23 gadus piecietuši tādu mūsu pašu izaudzinātās politiskās aristokrātijas politiku. Viņi turpina mūs apdullināt ar “nacionāli pareiziem” saukļiem un darbību (kas nav pret Krieviju, tas ir pret Latviju; kas negrib Latvijā NATO kara bāzes, tas ir par Krieviju; NATO Afganistānā, Irākā — tas ir pareizi, Krievija Krimā — nosodāmi utt.).

Mēs apdulluši klausāmies un šogad vēlēšanās atkal balsosim par tiem pašiem politiķiem — Eirosavienības un Amerikas magnātu draugiem. Vai pakalpiņiem?

Māra Nizinska, Rēzeknes Vēstis

Komentāri:

2. aprīlis 2014 07:46 - nelaimes putns

19. marts 2014 17:44 - AG DOMĀJU, MĀRAI NEZINSKAI PĒDĒJAIS LAIKS ATŅEMT LR PILSONĪBU UN IZRAIDĪT ŠO UZ KRIEVIJU !!! --------------------------------------- Bet es domāju ka šādiem laiks labāk iepazīt rietum-paradīzi, un neatgriezties.

25. marts 2014 11:51 - АВАТАР

artis умный вы наш, с какой стати я должен со своей родины уезжать. у меня здесь предки жили с древних времён.

19. marts 2014 17:44 - AG

DOMĀJU, MĀRAI NEZINSKAI PĒDĒJAIS LAIKS ATŅEMT LR PILSONĪBU UN IZRAIDĪT ŠO UZ KRIEVIJU !!!

19. marts 2014 09:58 - Ольга

Я почитав ряд Ваших статей - захотела выписывать Вашу газету....

18. marts 2014 15:23 - artis

....Mēs šodien uztraucamies un mītiņojam: Krievija grasās oku-pēt Krimu un Doņecku... Un ļaujam, ka mūs jau cik gadus okupē zviedri, vācieši, dāņi... Cienījamā! Ne zviedri, ne vācieši, ne dāņi nav sūtījuši latviešus uz Gulaga nometnēm utt. Un vai tad ES un NATO ir vainīgi, ka mums klājas slikti? Aizbrauciet uz Igauniju un paskatieties! Viņiem tajā pašā ES klājas daudz labāk! Vai tikai vaina nav mūs pašos? Un ja kādam ir tik mīļa Krievija, tad, lūdzu, laimīgu ceļu, nevienam taču nav liegts dzīvot tajā laimes zemē. Var paskatīties, kā tauta dzīvo Ostrovā, Veļikije Lukos vai tamlīdzīgās izmēros ar Rēzekni līdzīgās pilsētās. Un nevajag jau pat Igauniju skatīties. Tekstā minētajās Cēsīs, tāpat Valmierā, Jelgavā diez vai daudz cilvēku domā tā kā rēzeknieši, daugavpilieši...

Pievienot komentāru {5}