Intervijas

26 novembris

Vārda dienas:
Konrāds, Sebastians

Horoskopi

Skorpions
24. oktobris
- 22. novembris

Pie apvāršņa var parādīties, kāda ļoti simpātiska pretējā dzimuma būtne, kura tā vien piesaistīs tavu uzmanību. Precētajiem Skorpioniem vajadzētu būt godprātīgiem, nekrist kārdinājumā. Savukārt brīviem zīmes pārstāvji, pie vēlēšanās, spēs piedzīvot patiesi krāšņu romānu. Darba lietās viss ritēs savu gaitu, attiecīgi nekādi lielie uztraukumi, pavērsieni nav gaidāmi. Lai profesionālajā plānā viss būtu patiesi labvēlīgi, centies uzturēt harmoniskākas attiecības ar kolēģiem.

Ceturtdiena
Diena
2 .. 4 C
Vakars
1 .. 3 C
Vējš
3 .. 5 m/s
Piektdiena
Nakts
2 .. 4 C
Rīts
2 .. 4 C
Vējš
3 .. 5 m/s

Avots: gismeteo.ru

Aptauja

Par kādām tēmām jūs diskutējat ar mīļajiem?

 

Māra Nizinska Jaunumi Politika | 12. marts 2014 | 13:08

Ēdīsim šprotes paši

Tādu politisku histēriju Latvija nav piedzīvojusi kopš savas atdzimšanas: vairāk Kijevā nekā Rīgā dzīvo LTV žurnālisti; katrs ministrs uzskata par svētu pienākumu divreiz dienā publiski pažēlot Ukrainu. Histērija Ukrainas krāsās rīta, vakara, nakts ziņās: par nabaga maidaniešiem, kurus prokrieviski noskaņotajās pilsētās uzņem bez godbijības; par nabaga Krimu; par to, vai Krievija pēc Krimas neuzbruks Latvijai, par to, ko Putins teica Obamam un otrādi...

Latvija ļoti cītīgi pasaulei demonstrē savu atbalstu Ukrainas jaunajai varai. Maidana varoņu ārstēšanai ministres Circenes dienesti tērēšot 30 tūkstošus eiro. Tiem atvēlētas vietas slimnīcās un klīnikās, kurās nevar ārstēties latvju zemes pārstāvji. No saviem greznajiem Latvijas valsts dāvinātajiem dzīvokļiem izkūņojušies bijušie Latvijas prezidenti, cītīgi paužot nosodījumu visiem, kuri neatbalsta Tjagniboku vai Kļičko. Izskatās, ka mūsu politiķiem un viņus apkalpojošiem vēsturniekiem pašreiz nav citu svarīgāku problēmu vien Maidana varas nostiprināšana Ukrainā. Un šīs nostiprināšanas vārdā Latvijas demokrāti gatavi slēgt pat vairākus televīzijas kanālus (ej, nu sazini, drīz nonāks arī līdz avīzēm).

Tikai nez kāpēc neviens no mūsu varas pīlāriem negrib atcerēties savu, latviešu “maidanu”, kas Rīgā notika 2009. gada 13. janvārī. Toreiz Ukrainas Maidana vecuma jaunieši ņēma rokās bruģakmeņus, dauzīja Saeimas logus, pieprasot korumpētās valdības atkāpšanos. Tas bija spontāns jauniešu protests pret Latvijā valdošo nabadzību un bezdarbu, pret politiķu negausību un liekulību.

Tomēr Rīgas nemierniekus tiesāja noziedzniekus, jo viņi uzdrošinājās stāties pretī leģitīmi ievēlētajai valsts varai.

Kāpēc tad Ukrainas Maidana varoņi mūsu politiķiem šķiet godā ceļami un atbalstāmi? Vai ne tāpēc, ka Kijevas maidaniešus ar pīrādziņiem cienāja Viktorija Nulanda, viņiem stingru atbalstu pauda pats Baraks?

Ukrainas nemieru pirmcēlonis — valsts varas korumpētība. Šo vienkāršo ļaužu protestu tur izmantoja politiķi, sadalot tautu pareizajā un nepareizajā. Tā tas diemžēl notiek arī Latvijā.

Bez tam Ukrainā sadūrušās divu lielvalstu intereses. Un visdrīzāk abas lielvalstis vienādi vainīgas, ka savā cīniņā par ietekmi pieļāva asiņainos notikumus Kijevā. Cerēsim, ka divu lielvalstu pretīstāvēšana šajā Ukrainas jautājumā būs vien spēka demons-trējums. Tomēr sīkaļām nevajadzētu jaukties pa vidu, var saņemt ļoti sāpīgus belzienus. Mums to vajag?

Kāds Latvijai no mūsu politiķu aktivitātēm labums? Elektrība kļūs lētāka? Obamas onkulis pīrādziņu iedos? Prātīgs cilvēks, zinot, ka viņam nepietiks spēka cīkstoņus izšķirt vai nomierināt, nebūtu tik skaļi vaukšķējis. Bet tādi prātīgi apsvērumi nav politiķu stiprā puse. Mūsējie sacenšas, kurš kuru pārspēs padevības apliecinājumos “demokrātiskajām” vērtībām.

Starp citu, saprast mūsējos demokrātus var. Priekšā divējas vēlēšanas un iespēja taisīt karjeru Eiropā. Šajā gadījumā atbalsts, ko mūsējie tik skaļi pauž NATO vadonim Rasmusena kungam vai Obamam, daudz ko var nozīmēt eirokarjeras taisītājiem. Ne jau tos klusos, bet tos skaļākos politiķus latvju tauta parasti ievēl cienījamos amatos un ieceļ saulītē.

Ap Ukrainu saceltā ažiotāža mūsu valdošajiem noderēs arī daudzu viņu pieņemto lēmumu notušēšanai. Jo vairāk kliegsim par Ukrainu un Krieviju, jo mazāk laika elektorātam atliks savu nobrāzumu saitēšanai. Jo kas gan ir dzīves dārdzība un bezdarbs Latvijā, salīdzinot ar pārestībām, ko Janukovičs nodarījis Maidana karavīriem! Ko mums te pukoties par mūsu kungu un dāmu savtību un zaglīgumu, ja visos TV ekrānos un internetā no rīta līdz vakaram rāda Janukoviča grezno villu (ka tāda un vēl greznākas villas ir mūsu politiķiem un pat dažu ļoti nabadzīgu pašvaldību vadītājiem, par to Latvijā runāt nav pieņemts). Histērija Krimas konflikta sakarā palīdzēs mūsu valdošajiem krietni “uzvārīties”, pērkot par 70 miljoniem Anglijā norakstītās bruņumašīnas. Vēl pirms pusgada ziņa par tādu tēriņu būtu izsaukusi elektorāta ņurdoņu, šodien gluži otrādi — elektorāts balsos par “Vienotību”, jo tā rūpējas par Latvijas bruņošanu, jo “Vienotība” aizstāv demokrātiju Krimā un Kijevā.

Par šo aizstāvību, no kuras tai pašai Kijevai ne silts, ne auksts, iespējams, būs dārgi jāsamaksā mūsu zvejniekiem, šprotu ražotājiem, cūkkopjiem... Eiropai mūsu ražojumi nav vajadzīgi, bet austrumu kaimiņš var vienkārši nepirkt šīs preces no nedraudzīgi noskaņotā partnera... Nu, un kas mums atliks? Ēdīsim gaļu un šprotes paši. Vai izdosies tā ar sava nelielā tirgus palīdzību izglābt no bankrota ražotājus? Mūsu liberālajiem nemākuļiem tas nav būtiski. Daudz svarīgāk ir, lai Ukrainā būtu pareizā, Rietumu akceptētā valdība, lai Obama vai Kamerons jaunajam Latvijas aizsardzības ministram laipni noglaudītu galviņu.
 

Māra Nizinska, Rēzeknes Vēstis

Komentāri:

12. marts 2014 20:19 - artis

Ai, kāds naivs tantuks!

12. marts 2014 18:06 - Андрей БолтКонский

О законности новой власти в Украине... (Конституция Украины от 28ю06ю1996.) Статья 108. Президент Украины исполняет свои полномочия до вступления на пост новоизбранного Президента Украины. Полномочия Президента Украины прекращаются досрочно в случае: 1) отставки; 2) невозможности исполнять свои полномочия по состоянию здоровья; 3) смещения с поста в порядке импичмента; 4) смерти. ... без комментариев ...

Pievienot komentāru {2}