Intervijas

3 jūlijs

Vārda dienas:
Benita, Everita, Verita

Horoskopi

Ūdensvīrs
21. janvāris
- 18. februāris

Šī nedēļa nav pati piemērotākā, lai uzsāktu jaunus projektus vai dotos ārzemju braucienos. Daudz labāk padosies labi zināmi, ierasti darbi, visdažādāko formalitāšu kārtošana, birokrātiskās lietas. Ja nepieciešams, vari apmeklēt valsts iestādes, pievērsties ar grāmatvedību, dzīves organizatorisko pusi saistītajam. Attiecību jomā tieksies pēc lielākas brīvības, nelabprāt uzņemsies jaunas saistības.

Piektdiena
Diena
22 .. 24 C
Vakars
19 .. 21 C
Vējš
1 .. 3 m/s
Sestdiena
Nakts
14 .. 16 C
Rīts
18 .. 20 C
Vējš
.. 2 m/s

Avots: gismeteo.ru

Aptauja

Par kādām tēmām jūs diskutējat ar mīļajiem?

 

Māra Nizinska Jaunumi Politika | 5. februāris 2014 | 14:20

Ukraina tālu no Latvijas...

Kodīgo dūmu smārds, ko elpo Kijevas iedzīvotāji, līdz mums nenonāk. Tomēr vairākums Latvijas iedzīvotāju šajās nedēļās ieslēdz ziņu kanālus ar satraukumu: kā tur pie viņiem? Vai nav rasts kāds risinājums?

Just līdzi cilvēkiem, kuri ierauti uguns un vardarbības stihijā, ir normāli. Nenormāli, manuprāt, ir tas, ka mūsu politiķi un viņu angažētā prese dzied slavas dziesmas pūlim, kas posta, sit, dedzina, piekauj; pūlim, kas senāko, skaistāko Eiropas pilsētu pārvērš postažā.

vārdā? Kādu mērķu labad? Viņi, tie, kas šodien posta un dedzina, tādējādi pauž savu gribu iekļauties Eiropas Savienībā. Tieši tāpēc viņu pusē ir mūsu, Latvijas, politiķi. Tāpēc ar tādu lielu siltumu “pareizos” toņos, ar “pareiziem” akcentiem mums par to stāsta uz turieni komandētie Latvijas žurnālisti. Mūsējie nevar savādāk, tāpēc ka tiem jaunajiem dedzinātājiem un kaušļiem pavisam nesen draudzīgi spieda roku pati Eirosavienības ārlietu lēdija Eštone, tur pabijuši un savu atbalstu dedzinātāju baram pauduši gan Eirosavienības, gan NATO emisāri.

Dīvaini, vai ne? Civilizēti uzpūtīgie Eiropas valstsvīri (viņiem līdzi arī Latvijas valstsvīri) klaji atbalsta tos, kuri dedzina, spridzina, piekauj. Interesanti, kāpēc tad mūsu Latvijas politiķi nebija sajūsmā par tiem, kuri pirms dažiem gadiem 13. janvāra vakarā sita Latvijas Saeimas logus, ar bruģakmeņiem nomētāja policiju, demolēja veikalus un iestādes. Vārdu sakot, darīja visu to, ko pūlis pašreiz dara Ukrainā. Viņus, 2009. gada 13. janvāra nemierniekus, Latvijas policija sameklēja, tiesāja par to, ka tie dumpojās pret leģitīmi ievēlēto Latvijas valsts varu.

Bet Ukrainā pašreizējā vara arī ir leģitīmi ievēlēta, kaut gan pieļauju, ka nav ideāla, tāpat mūsējā. Kāpēc tad mūsējiem politiķiem Ukrainas vara tik gaužām nepatīk? Vai ne tāpēc, ka Janukovičs pieņēma aizdevumu no Maskavas? Starp citu, pieņēma tāpēc, ka ES nekādu palīdzību naudas grūtībās nonākušajai Ukrainas valstij nebija gatava dot...

Tas, kas pašreiz notiek Ukrainā, ir mūsu Lielo draugu izprovocēts un atbalstīts. Pēc ziņām, ko esmu saņēmusi no sena paziņas, Kijevas kultūras darbinieka, tie desmiti tūkstoši saucamo nemiernieku tiek balstīti un lieliski ar visu apgādāti no rietumvalstu lielo tēvoču puses. Domāju, ka šai palīdzībai tiek tērēti miljoni. Tad kāpēc pūlim nebuntot, neatstrādāt šo naudu? Kaut kur Černovcos vai Ļvovā hlopciem maizīte būtu jāpelna ar darbu, kaut vai strādājot savā tīrumā. Te, Kijevā, uz Maidana, viss par brīvu. Trekna zupa trīsreiz dienā, pīrādziņi, hesburgeri, pat siltas drēbes un apavi. Arī ieroči. Tādas dāvanas jāatstrādā...

Bet, ja jau aizjūras tēvocis saka, ka pusfašistiski noskaņotie hlopci ir labi un pareizi, vai tad Latvijas valstsvīri un viņiem kalpojošie žurnālisti var mums stāstīt citādi? Nabaga Ukraina, nabaga Kijeva. Bagātais aizjūras tēvocis to izvēlējies par objektu, ar kura palīdzību ieriebt savai mūžīgajai oponentei Krievijai. Savukārt Latvija kopš tās atdzimšanas vienmēr bijusi lielā tēvoča pusē, slavējot viņa darbus un nedarbus, centīgi atbalstot visu, ko iecerējis vai dara tēvocis. Vai tad ne latvieši kopā ar jeņķiem cēla un veidoja demokrātiju Irākā? Vai tad ne mūsu valsts televīzija ar kanibālisku prieku mums rādīja, jeņķi pakar Sadamu Huseinu, pasniedzot šo rīcību demokrātijas uzvaru...

Ar ko rietumu demokrātijas ieviešana Irākā beidzās, mēs zinām. Arī šodien tur katru dienu grand sprādzieni, iet bojā cilvēki. Karo cilts pret cilti, rietumi pret austrumiem. Nedod Dievs, ka arī Ukrainu, pusfašistiskās demokrātijas apsēklotu, sagaidīs Irākai līdzīga nākotne. Vai tāda, kādu pašreiz piedzīvo Afganistāna, kur viena lielvara mēģināja ar ieroču palīdzību iedibināt sociālismu, otra jau gandrīz desmit gadus sēj Rietumu demokrātijas sēklu (ar ieroču palīdzību). Un, pats galvenais, arī ar Latvijas palīdzību.

Starp citu, pirms nedēļas Latvijas Saeimā notika sauktās ikgadējās ārpolitikas debates. Mūsu ministri un deputāti (lielākā daļa) savās runās aprobežojās ar spļaudīšanos austrumu virzienā. Lasīju presē referātu pārstāstus un domāju: nabaga Latvijas politiķi! Ko gan viņi darītu, ja pasaulē nebūtu šo divu lielvalstuKrievijas un ASVpretīstāvēšanas. Ko Briselē darītu mūsu eirodeputāti, īpaši Vaidere, ja nebūtu no pastāvīgas lietošanas jau nodriskātās tēmas par viltīgo Krieviju, kas pat guļot sapņo okupēt Latviju, pakļaut to savai maigajai (mīkstajai) varai (pašreiz Latvijas politiķu vidū izteiciens Krievijas mīkstā vara” ir topā).

Bet, ja runājam par Ukrainu, tad, jau teicu, pēc mūsu politiķu prāta tur viss notiek pareizi. Vismaz var saprast Latvijas Televīzijas reportāžas. Ar kādu patosu tiek rādītas izdemolētās ēkas, degošo riepu kalni, Molotova kokteiļu sprādzieni. Un neviena vārda par to, šajā ellē jūtas ierindas, nekarojošie ukraiņi, veci cilvēki, ģimenes, bērni, ko viņi ēd, sildās apstākļos, kad visas pilsētas dzīve paralizēta. Tēvocis Sems vecīšus, mātes ar bērniem paēdinās? Barrozu atsūtīs siltas drēbes un kurināmo? Noteikti . Un noteikti , iekasēs (kādreiz nākotnē) no Ukrainas to, ko Rietumu varas iztērējušas šodien, barojot un atbalstot nemierniekus. raksta viens Vācijas žurnāls, — Ukrainas eirofašistus.

Māra Nizinska, Rēzeknes Vēstis

Komentāri:

6. februāris 2014 11:39 - AG

LABI BŪTU, JA UKRAINĀ TIEŠĀM PĀRŅEMTU VARU FAŠISTI, NEVIS NOJŪGUŠIES EIROFANI !!!

Pievienot komentāru {1}