Intervijas

20 jūnijs

Vārda dienas:
Maira, Rasa, Rasma

Horoskopi

Jaunava
24. augusts
- 23. septembris

Panākumos lielu nozīmi spēlēs saskanīgas attiecības ar kolēģiem, priekšniecību. Tev var tikt uzticēti jauni pienākumi, kurus uztversi kā sava veida izaicinājumu. Pat, ja nonāksi saspringtākās situācijās, lieliski spēsi noorientēties un pieņemt pareizos lēmumus. Ģimenes lietās var valdīt neliels haoss, nenoteiktība. Lielākoties tas būs pamatojams ar tavu mainīgo garastāvokli un dažkārt pārlieku principiālo nostāju. Zvaigznes iesaka būt draudzīgākam, iejūtīgākam pret partneri.

Sestdiena
Diena
27 .. 29 C
Vakars
23 .. 25 C
Vējš
2 .. 4 m/s
Svētdiena
Nakts
18 .. 20 C
Rīts
23 .. 25 C
Vējš
2 .. 4 m/s

Avots: gismeteo.ru

Aptauja

Par kādām tēmām jūs diskutējat ar mīļajiem?

 

Māra Nizinska Jaunumi Politika | 27. novembris 2013 | 09:56

"...un dzīvosim zaļi un laimīgi!"

Laika grāmatā esam pāršķīruši lappusi, kurā ierakstīta Latvijas valsts 95. dzimšanas diena. Svētki. Tie bija pietiekami krāsaini un skaļi galvaspilsētā, Latvijas lielākajās pilsētās. Dziesmas, lāpu gājieni, politiķu patriotiskas uzrunas. Vieniem — no sirds, dažiem — skaists širmis, ko aizbīdīt priekšā nelaimei un milzīgajam nesmukumam, kas sanācis tieši pirms svētkiem, — “Liepājas metalurga” bankrotam.

Sirds sažņaudzas, iedomājoties vien, ka 2000 cilvēku Liepājā tieši pirmssvētku dienā kļuva bezdarbnieki. 2000 ģimenēm jādomā, kurp doties, kā nopelnīt naudu maizei, dzīvoklim, siltumam, skolēnu drēbēm un grāmatām. Šo klusējošo izmisumu diezin vai pārspēja vara tauru skaņas un amatpersonu svētku runas.

“Liepājas metalurga” likteņstāsts — vēl viena lapa Latvijas veiksmes stāstu grāmatā, ko esot sacerējis pats premjers Dombrovskis.

Starp citu, Dombrovska grāmatu par to, kā Latvija veiksmīgi pārvarējusi krīzi, esot apmaksājuši Kuveitas naftas magnāti, kuriem Dombrovska valdība (kā pateicību par grāmatu?) atvēlējusi naftu Baltijas jūrā (ja vien tā nafta tur būtu atrasta). Bet neatrada, un iznāk, ka darījuma partneri palika bešā.

Bet Dievs ar Kuveitas naftas magnātiem. Latvijas valdības vīri raduši domāt vispirms par sevi un savējiem.

Tikai viens piemērs. Tiklīdz “Liepājas metalurgs” bija nonācis sarežģītā situācijā, valdība nekavējoties piesaistīja uzņēmumam savu konsultantu — firmu “Prudentia” ar jauko čomu Ģirtu Rungaini priekšgalā. Bet Rungaiņa padomi ir zelta vērti (tiešā, nevis pārnestā nozīmē). Valdība katru nedēļu konsultantam maksāja 15 000 latu! Ne mazāk kā miljonu nodokļu maksātāju naudas Rungaiņa kungs ielicis kabatā.

Tas ir šajā reizē. Bet lielo tēriņu rezultāts — konsultētās firmas bankrots. Taču tā nav vienīgā dārgi apmaksātā kļūda. Mūsu liberālās valdības Latvijas jaunākajā vēsturē atstājušas tautsaimniecības līķu nosētu ceļu: VEF, Rīgas radiorūpnīca, “Sarkanais kvadrāts”, “Rīgas porcelāns”, Rēzeknes PKK... Saraksts iznāk garu garais. Un visas šīs rūpnīcas izpostīja liberālie nemākuļi, kuriem elpojoši, dzīvi organismi nav vajadzīgi.

Sabrukuma haosā, ko nomainīja nu jau 20 gadu garais tā saucamo reformu periods, valdošajiem vieglāk un vienkāršāk savākt to, ko te, uz ārzemēm izbraukušajā Latvijā, vēl saražo šeit palikušie. Un ņem nežēlīgi gan valsts struktūras kopumā, gan dažādi valdības vīru čomi atsevišķi. Gan tur, augšā, gan te, apakšā. Ne tikai nodokļos, bet dažādās nodevās mēs maksājam ierēdņiem pasakainas summas.

Rau, Repše, nabadziņš, tajos pāris gados, kamēr nav starp valdošajiem, tā nodzīvojies, ka nolēmis atkal pie siles sev vietu izkarot: viņš attīstīšot un celšot Latviju saulītē. Taisni brīnums, ka šoreiz neprasa mums, lai sametam miljonu. Šoreiz viņam pietiekot naudīgu sponsoru.

Un nešaubos, ka mūsu vidū atkal atradīsies tādi, kuri par Repši atdos savas balsis. Nav izslēgts, ka balsos pat tās tantiņas un onkulīši, kurus viņš aplaupīja, ar naudas reformu iznīcinot sūri grūti pelnītos uzkrājumus; iespējams, balsos arī tie, kuru zārka nauda pazuda Repšes uzraudzītajā bankā “Baltija”...

Diemžēl jāatzīst, ka cilvēkus apmuļķot, pierunāt, pārliecināt (kā pareizi balsot) palīdz arī daži mani sugas brāļi žurnālisti, kuri nevēlas pārtikt no minimālās algas, bet cenšas pagrābt pēc iespējas vairāk, teiksim, par “pareiza”, valdošajiem draudzīga viedokļa paušanu. Valdība kopš pašiem Atmodas sākumiem rūpējas, lai tādu mediju, tādu žurnālistu būtu vairāk.

Ar šo domu, piemēram, bija uzsākta kampaņa par lielo mediju (radio un televīzijas) apvienošanu, nodibināta Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP). Padomē esošajiem Dombrovska valdība piešķīra pasakainas algas (pāri tūkstotim). Bet vienīgais darbiņš, ko šis Aināra Dimanta vadītais nacionālo draugu pulciņš izdarījis, — gada laikā pabijis draudzīgās ekskursijās Vācijā, Lietuvā, Milānā u. c. Tur visi, ieskaitot NEPLP lietvedi un kasieri, apsprieduši Latvijas medijiem būtiskus jautājumus. Kādus? Tas valdību neinteresē. Galvenais, NEPLP uzrauga medijus, lai tie pārāk mēli nepalaiž un neaprej ļoti pareizo, ļoti nacionālo valdību.

Piebildīšu, ka arī bez uzraudzīšanas daudzi mediji gan Rīgā, gan provincē valdības vīrus īpaši nekritizēs. Pavaukšķēsi — policija veiks kratīšanu dzīvoklī (kā bija ar Ilzi Naglu), atņems licenci (kā bija ar Pirmo Baltijas kanālu Lietuvā). Bet, ja varas (vienalga, valsts vai pašvaldību) pīlārus slavēsi, nauda nāks kā pa reni. Tāpēc jau dažā labā valsts vai reģionālajā kanālā, ieslēdz, kad gribi, vieni un tie paši ģīmji, vienas un tās pašas “dziesmas” — par to, kā attīstās un plaukst valsts vai pilsēta, cik lieli patrioti te dzīvo; cik rūpīgi un gādīgi ir mūsu ievēlētie pēri, mēri, ministri un prezidenti; cik laimīgi dzīvo tauta Latvijā.

Bet, ja ļausim neoliberāļiem vēl kādus gadus pavaldīt, dzīvosim vēl laimīgāk, jo Latvija, sagaidot savu simtgadi, būs caurcaurēm zaļa: pilnīgi iespējams, nebūs vairs tīrumu, aizaugs ciematu ceļi, bet visa tauta lielajā estrādē vai “GORā” dziedās pateicības himnu mūsu valdniekiem...

Māra Nizinska, Rēzeknes Vēstis

Komentāri:

27. novembris 2013 10:14 - Indra

Steidzami vajag naudu? Ātrie kredīti http: reklama censored

27. novembris 2013 10:10 - Edmunds

Ātrie Kredīti-Salīdzini, kur izdevīgāk http:reklama censored

Pievienot komentāru {2}