Intervijas

26 novembris

Vārda dienas:
Konrāds, Sebastians

Horoskopi

Dvīņi
21. maijs
- 21. jūnijs

Interesanta un aizraujoša nedēļa. Vienīgais, kas var likt zināmus šķēršļus panākumiem, ir tavs slinkums un nevēlēšanās mainīt kaut ko savā ikdienā. Ja pārvarēsi minēto problēmu, tad ātri vien spēsi sasniegt pavisam citu dzīves kvalitāti. Zvaigznes iesaka mācīties ne tikai no savām, bet arī citu kļūdām, kā arī rūpīgāk ieklausīties dzīves pieredzējušāku tuvinieku padomos. Nedēļa nogalē var rasties iespēja iesaistīties kādā aizraujošā piedzīvojumā.

Ceturtdiena
Diena
2 .. 4 C
Vakars
1 .. 3 C
Vējš
3 .. 5 m/s
Piektdiena
Nakts
2 .. 4 C
Rīts
2 .. 4 C
Vējš
3 .. 5 m/s

Avots: gismeteo.ru

Aptauja

Par kādām tēmām jūs diskutējat ar mīļajiem?

 

Māra Nizinska Jaunumi Politika | 6. novembris 2013 | 09:53

Par "ļaunprātīgo" zemnieci un "cītīgajiem" ierēdņiem

rv.lv

Lauku sētas saimniece Antoņina K. satraukusies ne pa jokam: viņa saņēmusi, kā pati saka, draudu vēstuli no Valsts ieņēmumu dienesta. Vēstulē teikts, ka viņa, Antoņina, ir ļaunprātīga nodokļu nemaksātāja, un atgādināts, ka platību maksājumi, ja tie pārsniedz 2000 latu, tiek aplikti ar iedzīvotāju ienākuma nodokli. Bet Antoņina pērn, t. i., 2012. gadā, saņēmusi nedaudz vairāk nekā 2000 latu, nodokli līdz šim nav nomaksājusi.

Tālāk vēstulē izklāstīts, ko darīs VID amatpersonas, ja viņa nekavējoties parādu ar visiem procentiem nedzēsīs, uzskaitīti dažādi sankciju veidi, ko valsts iestāde drīkst piemērot viņai nodokļu nemaksātājai.

Pēc ziņām, kas ir mūsu rīcībā, tādas vēstules saņēmuši daudzi nelielu saimniecību īpašnieki.

Vēl pēc citas informācijas, kas iegūta no neatkarīgiem avotiem, “ļaunprātīgajiem” nodokļu nemaksātājiem uz pēdām nākusi īpašā VID “Ticamības daļa”.

Ja šī Ticamībasneticamības daļa, pirms rakstīt un sūtīt simtus un, iespējams, tūkstošus brīdinājumu, būtu painteresējusies turpat savā Finanšu ministrijā vai arī Zemkopības ministrijā, uzzinātu, ka 2011. gadā spiedīgās finanšu situācijas dēļ valsts platību maksājumus zemniekiem novilcināja. Un tikai 2012. gadā pārskaitīja gan iekavētos tiešmaksājumus (par 2011. gadu), gan arī tos, kas piešķirti par 2012. gadu.

nu daudzi mazo saimniecību īpašnieki pērn uzreiz saņēma summu, kas lielāka par 2000 latu.

Bet no 2000 jāmaksā nodoklis. Un nodoklis nav nomaksāts...

Latvijā nav modē cilvēciskas attiecības, pretimnākšana tiem, kuri ar savu darbu, t. i., ar nodokļiem, uztur un baro lielo valsts aparātu. Modē ir katru nodokļu maksātāju turēt aizdomās par negodīgumu. Varēja taču tai pašai Antoņinai uzrakstīt cilvēcisku atgādinājumu: sak, cienījamā Antoņinas kundze, pēc ziņām, kas ir mūsu rīcībā, jūs par pērn saņemtajiem platību maksājumiem neesat samaksājusi valsts noteikto nodokli. Atgādinām, lūdzam jūsu skaidrojumu utt.

Diemžēl papīrs, ko šajās dienās no VIDa saņem tādi “ļaunprātīgie” nemaksātāji, drīzāk ir sankciju pārskaitījums, kādas tiks piemērotas, ja...

Starp citu, nezin kāpēc nodokļu iekasētāji pat aiz ziņkārības nav painteresējušies, kāpēc pēkšņi tik daudz nodokļu nemaksātāju sīko zemnieku vidū un radušies šie nodokļu “parādi”. Būtu painteresējušies turpat, neatejot no sava datora, būtu uzzinājuši, ka tie nav nekādi parādi. ka mazajām saimniecībām pašām vien būs jāparūpējas par pierādījumiem, ka viņi nav ļaunprāši.

Austrumlatgales reģionālās lauksaimniecības pārvaldes vadītājs Aigars Punculis lūdz darīt zināmu visiem “RV” lasītājiem: lauksaimniecības pārvalde gatava izsniegt izziņas, ka tāda un tāda saimniecība tiešos maksājumus 2012. gadā saņēma arī par 2011. gadu. Cerams, ka tādas izziņas nodokļu iekasētājiem pietiks, lai mazo saimniecību īpašniekus liktu mierā un pat atvainotos viņiem par nevajadzīgi sagādāto stresu.

Un vispār gan šīs draudu vēstules, gan pārdzīvojumi zemniekiem, gan liekais darbs valsts ierēdņiem VIDā tiktu aiztaupīts, ja viens vienīgs cilvēks nodokļu inspekcijā (varbūt tur, Rīgā) būtu sev uzdevis jautājumu: kāpēc 2012. gadā, vēl krīzes apstākļos, daudzi mazie zemnieki pēkšņi saņem lielākus tiešmaksājumus. Atbildi varēja sameklēt pusstundas laikā savā Finanšu ministrijā.

Māra Nizinska, Rēzeknes Vēstis

Komentāri:

9. janvāris 2014 13:18 - Zane

Visgodīgāk būtu, ja VID un Austrumlatgales reģionālās lauksaimniecības pārvalde šo jautājumu atrisinātu savā starpā, nevis tagad vēl trenkājot lauksaimniekus nākt pēc izziņām, tad nest tās uz VID. Un nav vēl teikts, ka šādas izziņas derēs VIDam., Ja jau Valsts institūcijas šo putru ievārīja, tad lai arī savā starpā to arī nokārto, jo galu galā viņas tiek uzturētas no iedzīvotāju nodokļiem....

14. decembris 2013 15:10 - ab

не могу согласится, что "raksts tendenciozs". действительно, службе гос. доходов прежде чем изводить тонны бумаг, конвертов и марок стоило бы посчитать - будет ли хоть один сантим (цент, копейка)прибыли от их письма. а от их письма только убытки, как минимум на цену бумаги, коверта, марки. все письма, пришедшие из службы гос доходов я лично не вскрываю, а складываю в ящик, что б сдать их в макулатуру и действительно получить хоть сантимовый, но доход. а угроз их мне не страшно, ведь есть закон, суд - поборемся!

6. decembris 2013 21:30 - ns

Tendenciozs raksts

Pievienot komentāru {3}