Intervijas

26 novembris

Vārda dienas:
Konrāds, Sebastians

Horoskopi

Mežāzis
22. decembris
- 20. janvāris

Šis tev būs interesants un veiksmīgs periods. Tavs noskaņojums ik pa brīdi kļūs patiesi radošs, inovatīvs. Arī profesionālie panākumi un atzinība no priekšniecības puses tev būs turpat vai garantēta. Saskarsmē ar līdzgaitniekiem valdīs harmonija, sevišķi jau attiecībās ar kolēģiem. Mīlas lauciņā nav izslēgtas nelielas domstarpības ar mīļoto, taču tās būs viegli atrisināmas, ja vien būsi pietiekoši piekāpīgs, pretimnākošs. Nedēļas nogale piemērota nelielam izbraucienam pie dabas.

Ceturtdiena
Diena
2 .. 4 C
Vakars
1 .. 3 C
Vējš
3 .. 5 m/s
Piektdiena
Nakts
2 .. 4 C
Rīts
2 .. 4 C
Vējš
3 .. 5 m/s

Avots: gismeteo.ru

Aptauja

Par kādām tēmām jūs diskutējat ar mīļajiem?

 

Māra Nizinska Jaunumi Kultūra | 16. augusts 2013 | 17:26

Par mežacūku laimi un...

rv.lv

Latvijas politiķiem kaimiņi lietuvieši iedevuši labu spēlīti — ideju par žoga būvēšanu gar visu valsts austrumu robežu. Lai mežacūkas nenāk un nenes Latvijā Āfrikas mēri. Ir ļautiņi, kuri internetā pauduši karstu atbalstu idejai. Un nav brīnums. Cilvēkiem tik ilgi borēts par visādām briesmām, kas nāk no austrumiem, ka viņi nešauboties atbalstīs pat lielā Ķīnas mūra celtniecību.

Cūku mēris patiešām nav debesu dāvana zemniekiem. Toties politiķiem ir lieliska iespēja pirms nākamajām vēlēšanām papildināt savu partiju kontus. Viena tāda iespēja jau bijusi. Atceraties, šogad agrā pavasarī, kad izcēlās troksnis par klasisko cūku mēri, valdība bez diskusijām un strīdiem no rezerves fonda piešķīra slimības apkarošanai divus miljonus latu. Teica, ka sapirkšot zāles un izmētāšot pierobežas mežos. Nav gan dzirdēts, ka tāds darbiņš šogad būtu veikts. Preses konferencē nesen jautāju Dombrovska kungam, vai tie divi miljoni mežacūkām jau izbaroti. Ministru prezidents bija drusku samulsis un atbildi nezināja. Droši vien bija aizmirsis par nieka diviem miljoniem, kaut Latvijas budžetā nav maza summa...

LIEKĒŽI MINISTRIJĀS

Tūkstošos skaitāma arī nauda, kas valdošo partiju kontos ienāk citādā ceļā. Nu, piemēram, nauda, ko “ziedo” dažādās siltās vietās ieliktie valdošajiem piederīgie. Internetvide pašreiz pamatīgi sakarsusi, apspriežot jaunāko ziņu par Olafa Pulka un Ērika Škapara iekārtošanu naudīgos amatos Satiksmes ministrijā. Saņēma tūkstošos skaitāmu algu ostā, tagad došot padomus ceļu nozarē. Atgādināšu, ka tas ir tas pats Pulks, kurš savulaik netika galā ar žurnālista darbu, bet, būdams ostas padomē, sponsorēja no ostas līdzekļiem ne tikai savu partiju, bet arī dēla sporta klubu. Un tas ir tas pats Škapars, kurš prezidenta vizītes laikā Kazahstānā “aizķērās”, ka delegācija bija spiesta atgriezties mājās bez viņa. Tak jau “Vienotība” nospriedusi, ka Škapara pieredze šajā jomā ( tikt atpakaļ mājās, ja esi aizķēries vizītes laikā svešā valstī) noderēs satiksmes ministra padomnieka darbā.

Dombrovskis saka, ka celšana amatos notikusi bez viņa ziņas un padoma. Klusē Dombrovska partijas birojs. Toties beidzot sakustējušies “Vienotības” ierindas biedri. Viņi publiski nosoda partijas spici un brīdina bosus, ka tāda rīcība aizvedīs “Vienotību” pa skuju taku. Pa to pašu, pa kuru jau mūžībā aizgājis “Latvijas ceļš”, Tautas partija, Šlesera partija ( nu tās partijas kuru reizi sauca).

JA PIEPRASA TĒVOCIS SEMS

Vēl viena tēma, kas šonedēļ saviļņojusi sabiedrību, ir jautājums par sauktā Imantas hakera izdošanu tiesāšanai ASV. Viņš esot līdzdarbojies kaut kāda datorvīrusa izgudrošanā. Mediji un ar to starpniecību sabiedrība spriež un villojas: jāizdod Čalovskis amerikāņiem vai nav jāizdod. No vienas puses, Latvijas likumos ierakstīts: nedrīkst izdod savus pilsoņus tiesāšanai citās valstīs. No otras, Latvijas likumdevēji drīzumā (it oktobrī) grasās šo normu mainīt.

Var mainīt, var nemainīt, jo stiprāks par likumu ir fakts, ka mūsu politiķi tēvoča Sema priekšā vienmēr gatavi līdz zemei klanīties, izpildot visu, ko tēvocis vēlas. Vēl kas svarīgi mūsu politiķiem — Deniss nav Jānis, Čalovskis nav Bērziņš vai Kalniņš.

No patriotiski audzinošām runām, ko dažādās vietās un laikos teikusi Solvita Āboltiņa un citi tiesiskās koalīcijas pīlāri, varētu sastādīt biezu grāmatu. Kāda ir patrio-tisko “spīču” patiesā cena, skaidri parādīja lēmums par Latvijas pilsoņa izdošanu tiesāšanai ne pēc mūsu valsts, bet pēc ASV likumiem.

Starp citu, lēmums bija paredzams. Kopš Vīķes-Freibergas valdīšanas laikiem (atceraties: Latvijas prezidente kā ganu skuķis, kā kalpone skrēja pa kāpnēm sagaidīt Bušu pie pašām lidmašīnas durvīm, ko nedarītu neviens sevi un savu valsti cienošs valstsvīrs). Uzcītīgi piekalpojam ASV bosiem. Piebildīsim, ka Rumānija savu hakeru tiesās pēc saviem likumiem, vienīgi Latvija zemu noliecās tēvoča Sema priekšā: lūdzu, dariet visu, ko vēlaties.

... NESKATIES UZ MANIEM DARBIEM

No vienas puses — skaistas patriotiskas runas, ko laiku pa laikam sabiedrībai teic mūsu politiķi, no otras — pilnīga nerakstītu un pat rakstītu likumu ignorēšana. Bet vai nu pirmā reize. Vai tad “Vienotības” ģenerālsekretārs Kampars savulaik nenodemonstrēja, ka viņam kā valstsvīram nav obligāta visu ienākumu godīga deklarēšana (lieko naudu “tumbočkā” esot ielikusi sieva). Savukārt “Vienotības” Saeimas frakcijas vadītājs Dzintars Zaķis Latvijai rādīja piemēru, kā vajag krāpties ar nodokļiem. Bet šonedēļ jau viss tiesiskās koalīcijas kopums publiski uzspļāva Satversmei un likumiem, kas nosaka, ka valstij savs pilsonis jāaizstāv, pat ja viņš izdarījis kaut ko sliktu.

Visā šajā negatīvo faktu kopumā ir arī kāda gaišāka nots: beidzot sarosījusies inteliģence. Latvijas advokāti, neprasot samaksu, ņēmušies aizstāvēt Denisu Čalovski, panākt, lai viņu tiesātu Latvijas tiesa pēc Latvijas likumiem. Un runa te nav tikai par vienu konkrētu cilvēku. Runa ir par principu, par likumu, kas būtu jāievēro visiem, bet politiķiem, kas šos likumus pieņem, pirmām kārtām.

Māra Nizinska, Rēzeknes Vēstis

Komentāri:

21. augusts 2013 08:13 - SPOKS

Kāpēc muļķi parasti uzvar? Tāpēc, ka viņi vienmēr spēlē vairākumā! Un nākamā muļķu uzvara var būt - žogs apkārt Baltijai.

Pievienot komentāru {1}