Intervijas

17 jūnijs

Latvijas Republikas okupācijas diena

Vārda dienas:
Artis, Artūrs

Horoskopi

Vērsis
21. aprīlis
- 20. maijs

VĒRSIS Nevajadzētu ļaut neuzmanībai vai paviršībai radīt liekus kavēkļus. Jo īpaši piesardzīgam vajadzētu būt finansiālajos jautājumos. Saskarsmē ar apkārtējiem būsi draudzīgs un dzīvespriecīgs, kas vairos iespējas gūt jaunus paziņas, domubiedrus. Kopumā nedēļa vairāk piemērota radošu ieceru īstenošanai, kontaktu dibināšanai, dažādu kursu, semināru apmeklēšanai. Brīvdienās alksi pēc otrās pusītes sabiedrības.

Ceturtdiena
Diena
24 .. 26 C
Vakars
20 .. 22 C
Vējš
1 .. 3 m/s
Piektdiena
Nakts
14 .. 16 C
Rīts
21 .. 23 C
Vējš
1 .. 3 m/s

Avots: gismeteo.ru

Aptauja

Par kādām tēmām jūs diskutējat ar mīļajiem?

 

Māra Nizinska Jaunumi Politika | 7. augusts 2013 | 17:06

Par babas Geļas Jūrmalas biznesu un...

rv.lv

No Jūrmalas atgriezās mana kaimiņiene, baba Geļa. Nogurusi, bet apmierināta. Tik apmierināta, ka, parasti ne visai runīga, nu gatava katram paziņam palielīties: bijusi festivālā “Jaunais vilnis”. Nē, koncertus nav redzējusi. Toties ar artistiem iznācis parunāties. Pats Leščenko esot turziņu melleņu nopircis.

Iepriekšējā dienā meitas salasītās ogas babai Geļai katru rītu klāt pievedis znots. Vai atmaksājās tāda braukāšana? — jautāju. Atmaksājās gante, Rēzeknē, par puslitru pircēji latu dod negribīgi, Jūrmalā astoņus latus maksājuši. Ja ogas bija sabērtas nevis plastmasas, bet tāšu turziņās (vīrs meistaro), tad i 15 latus nav žēlojuši.

“Tur tāda nauda apgrozās festivāla laikā!” saka baba Geļa. Paziņa, pie kuras viņa nakts melnumu vadīja, savas divas otrā stāva istabiņas katru par 100 latiem dienā bija izīrējusi...

, Jūrmalai “Jaunais vilnis” ir zelta vilnis, daudziem iespēja galus savilkt un nopelnīt. Valsts vīriem un sievām, kuri nosaka Latvijas politiku, būtu jāpriecājas par tādu pienesumu. Diemžēl mūsu politiķiem draudzīga kopā būšana pat ar austrumzemes kaimiņu šovbiznesa zvaigznēm esot bīstama. 23 gadus Latvijas neoliberāļi turas pie varas, sarīdot pavalstniekus, šķirojot iedzīvotājus krievos un īstenos latviešos, kaimiņusdraugos un ienaidniekos. Nabaga Raimondu Paulu, šī festivāla iniciatoru un dibinātāju, sunīja tik ilgi, kamēr viņš atteicās piedalīties. Jābrīnās, ka otrs “Jaunā viļņa” “tēvs” Igors Krutojs piekrita arī šogad atvest uz Jūrmalu, uz Latviju šo ne tikai populāro, bet arī ekonomiski izdevīgo pasākumu. Krutoja pacietību un toleranci var tikai apbrīnot pēc tam, kad viņu “nopratināt” pērn uz Jūrmalu bija aizbraukusi personīgi nelabu aizdomu pilnā kultūras ministre Jaunzeme-Grende; pēc tam, kad ap festivālu spietoja visai aprobežotā Valodas inspekcijas vadītāja aģenti, mēģinot uzlikt štrāpi pat par to, ka Zvaigžņu alejā estrādes zvaigžņu vārdi iegravēti... , ne krievu, bet angļu valodā.

Bet ko tur brīnīties. Naudai, kas apgrozās Jūrmalā, mūsu nacionāli patriotiskie valsts vīri tiešā veidā piekļūt nevar. “Vilnis” neatbilst viņu savtīgām politiskām interesēm. Gluži otrādi, kaitē mūsu bāliņu politiskajam uzstādījumam “skaldi un valdi”. Ja austrumos būs nevis ienaidnieks, bet vienkārši kaimiņi, ko darīs mūsu švītīgais aizsardzības ministrs Pabriks, kurš katru gadu pieprasa papildlīdzekļus aizsardzības stiprināšanai? Jo, lūk, Krievija mums draudot ar savu “mīksto varu”.

Jā, jā, pašreiz ir modē tāds mūsu valstsvīru un viņiem kalpojošu žurnālistu izteiciens: “Krievijas ekspansija Latvijā ar mīksto varu”. Ienaidnieka tēla pastāvīgā mālēšana politiķiem nes augļus. Nupat esot veikta iedzīvotāju aptauja, kurā vairāk par 30 procentiem aptaujāto ir par finansējuma palielināšanu nevis ģimeņu un bērnu atbalstam, bet gan militāriem tēriņiem (armijas ekipējums un ieroči).

Smadzenes statistiski viduvējam latvietim ir tik labi nopūderētas, ka tas atbalsta visu, ko dara valdošie politiķi. Piemēram, arī to, ka valdībai nav naudas slimnīcām, bet ir 100 miljoni, ko iedalīt ES prezidēšanas tēriņiem (kad Latvija būs ES prezidējošā valsts). Jā, jā, semināriem, samitiem, konferencēm, brīfingiem, lenčiem un kafijas pauzēm, komandējumiem un citiem līdzīgiem pasākumiem Dombrovskis un Vilks atvēlēšot 100 miljonus latu. Lietuva, kas nupat sākusi prezidēt, tāda veida pasākumiem tērēs mazāk...

Nesen pašķirstīju kādu vecu bloknotu, kura piezīmes sāktas 1994. gadā. Nu ļoti daudz interesantu, jau aizmirstu skaitļu un faktu: par izzagtajiem kredītiem, par veselības aizsardzības reformām, kurām jau 90. gados valsts ņēma milzīgus kredītus, un ne par vienu no tiem vēlētāji saviem priekšstāvjiem nav pieprasījuši atskaiti: kas sadalīja, kam sadalīja, kas par to naudu paveikts. Tikmēr iedibinātā naudas izsaimniekošana turpinās arī šodien: valsts samaksāja (un maksās vēl) par gandrīz izlaupīto “Air Baltic”, par “Parex” bankas īpašnieku rebēm, par “Liepājas metalurga” īpašnieku neprasmi vai nevēlēšanos saimniekot. (Kam gan viņiem noņemties ar saimniekošanu un kredītu atmaksu, viņiem naudas trijām dzīvēm pietiks, sevišķi, ja šo miljonāru parādus samaksā valsts.)

Bērnu pabalstam gan Latvijā naudiņas nav, pat tos nožēlojamos astoņus latus ar grūtībām sagrabina. Un šajā situācijā valdība nekautrējas vēl runāt par reemigrāciju, par to, ka pierunāšot atgriezties Latvijā ģimenes no Īrijas. No valsts, kur, neskatoties uz krīzi, par katru jaundzimušo māmiņai maksā 20 reizes vairāk nekā Latvijā.

Drīz atkal vēlēšanas. Tāpēc no tribīnēm aizvien biežāk un skaistāk politiķi runā par atbalstu uzņēmējiem un sociāli neaizsargātajiem. Runā, kaut savtīgu mērķu dēļ gatavi atņemt jūrmalniekiem (un arī uzņēmīgajai latgalietei, babai Geļai) iespēju Jūrmalā nopelnīt kādu latiņu siltuma parāda segšanai...

Tie eiriki, ko Latvijā ciemojoties atstāj krievu tūristi un mākslinieki, neiederas mūsu politiķu izvēlētajā varas noturēšanas koncepcijā.

Māra Nizinska, Rēzeknes Vēstis

Komentāri:

21. augusts 2013 07:59 - mūsējie to paveica

Zināma mērķa labad politikā var noslēgt vienošanos pat ar pašu nelabo - ir tikai jābūt pārliecībai, ka tu apvedīsi ap stūri velnu, nevis velns tevi.

7. augusts 2013 18:13 - Silvija Potaša

Jā,Māra,jau ir jūtams vēlēšanu tuvums. Jau skaisti iepozē TV ekrānos viens otrs izbijis deputāts.Jau sākušās skaistas un gludas runas.Es teiktu,pat slidenas lietas. Es uzskatu,ka partiju sistēma Latvijai ir tas pats,kas alkohols čukčām un indiāņiem-apreibina ļoti un degradē. Kāpēc iztaisītas partiju vēlēšanas? Dzīvē nemaz tik daudz politisko virzienu es nemaz nezinu.! Varbūt kādas 4. Nosaukumus gan var izdomāt daudz un dažādus.Latvijai jāizvēlas cits Valsts pārvaldes ceļš. Kas varētu būt raksturīgs tikai vienīgi vien Latvijai? Var izveidot tādu publisku diskusiju,vai ne?

Pievienot komentāru {2}