Intervijas

3 marts

Vārda dienas:
Marts, Tālavs, Tālis

Horoskopi

Dvīņi
21. maijs
- 21. jūnijs

Interesanta un aizraujoša nedēļa. Vienīgais, kas var likt zināmus šķēršļus panākumiem, ir tavs slinkums un nevēlēšanās mainīt kaut ko savā ikdienā. Ja pārvarēsi minēto problēmu, tad ātri vien spēsi sasniegt pavisam citu dzīves kvalitāti. Zvaigznes iesaka mācīties ne tikai no savām, bet arī citu kļūdām, kā arī rūpīgāk ieklausīties dzīves pieredzējušāku tuvinieku padomos. Nedēļa nogalē var rasties iespēja iesaistīties kādā aizraujošā piedzīvojumā.

Otrdiena
Diena
6 .. 8 C
Vakars
.. 2 C
Vējš
6 .. 8 m/s
Trešdiena
Nakts
-1 .. -3 C
Rīts
-1 .. -3 C
Vējš
2 .. 4 m/s

Avots: gismeteo.ru

Aptauja

Par kādām tēmām jūs diskutējat ar mīļajiem?

 

Māra Nizinska Jaunumi Politika | 18. jūlijs 2013 | 12:20

Par naudu un dziesmām

Šonedēļ visi runā par naudu. Briselē pieņemts lēmums, kas ir nāves spriedums Latvijas latam. Dombrovskis, Vilks un Co papīra latu smalcināšanai, metāla latu pārkausēšanai atvēlējuši vairāk nekā 10 miljonus. Tādam cēlam darbam naudu nav pažēlojuši.

Vēl tikpat miljonu atvēlēts jaunu banknošu drukāšanai un monētu kalšanai. Plus vairāki miljoni valdības lielā sasnieguma slavināšanai avīzēs, radio un televīzijā: priecājies, tauta, Latvija pievienojas Eiropas kodolam!

Kas tas par kodolu un kā izpaudīsies šī pievienošanās kodolam, ne Vilks, ne Dombrovskis mums atklāt neuzskata par vajadzīgu. Toties Mazo Garanču Tekļa zina: “Tas ir tā, ka Dombrovskis nodrošinājis sev Merķeles buču uz vaiga katrā tikšanās reizē.”

Politiķu eksaltēto muldēšanu par Latviju Eiropas kodolā papildina paklausīgo mēdiju koris. Par Leiputriju, kurā Latvija nu iesoļos, jo Latvijas tūristiem kaut kur Parīzē vai Briselē nevajadzēšot domāt par naudas maiņu. Urrā! Sasniegums! Tūristi, bučojiet Vilkam roku! Visiem citiem, t.i., netūristiem, vajadzētu iegādāties kādas īpašas brilles. Lai neredz, ka aptiekā sirdsdrapēm cena pieaug ik pārdienas. Un vai nu tikai aptiekās. Par spīti Centrālās statistikas pārvaldes apgalvojumam, ka cenas nemainās, nemainās, nemainās, patērētāju tiesības aizstāvošās organizācijas izpētījušas: šogad jūnijā, salīdzinot ar pagājušā gada jūniju, dārzeņiem un kartupeļiem cenas pieaugušas par 17,7 procentiem, maizei — par 2,1 procentu, cepumiem par 5 procentiem, gaļai par 2,3 procentiem...

Jā, ir nedaudz samazinājušās cenas tējai, kafijai. Vēl tik atliek sagaidīt Dombrovska kunga rekomendāciju maizi, gaļu aizvietot ar kafiju. Gan lētāk iznāks, gan smalkāk: esam taču Eiropas kodolā! Tas ir — būsim, kā latvju mīlētais Dombrovskis ir apsolījis.

Un nekādu nemieru, nekādu iebildumu no tautas puses. Tautai Saeima savlaicīgi uzlikusi iemauktus, praktiski aizliedzot referendumu. Neoliberālā “Vienotība” tautu apklusinājusi ar gadiem ilgo propagandu: kas pret “Vienotību”, tas pret Latviju; kas pret “Vienotības” politiku, tas Latvijas ienaidnieks. Viss, kas notiek ar “Vienotības” akceptu, ir labs un slavējams.

Tautas ienaidniekos valdošie (ar mēdiju un citu viņiem pieejamo instrumentu palīdzību) ieskaitījuši pat Raimondu Paulu. Par to, ka uzdrīkstējās tiesā pieprasīt atgriezt “Krājbankā” nogrimušos mūža uzkrājumus; par to, ka draudzējās ar krieviem; par to, ka Krievijā tūkstoši pulcējas uz Paula koncertiem.

“Ak, tu šitā! Tad mēs tā!” un izslēdza no Dziesmu svētku repertuāra R. Paula un J. Petera dziesmu “Manai dzimtenei”. Dziesmu, kas ir Latvijas Dziesmu svētku simbols, dziesmu, ar kuru augušas daudzas dziedātāju un klausītāju paaudzes. Toties politiķu iecerētajā lielā svētku koncerta programmā atradās vieta pusstundu garai metāla čerkstināšanai imitētajā lauku kalves uzvedumā. Scenāristi un Dziesmu svētku politiskie uzraugi uzskatīja par lieku paskaidrot, kas notiek estrādē, kādi kori aiziet, kādi uznāk. Neatrada laiku slaveno diriģentu un pat diriģenta 100-gadnieka godināšanai. Pažēloja vietu un laiku tautas iemīļotajām dziesmām.

Ja Latvijas politikā nekas nemainīsies, Dziesmu svētki drīz vien tiks pieskaņoti (pievienoti) kādam “Eiropas kodolā” atzītam pasākumam — transseksuāļu praidam.

Starp citu, šogad tāds praids notiks Viļņā, Lietuvā, zemē ar ļoti stiprām katoliskām tradīcijām. (Tur valdība arī ļoti grib pievienoties Eiropas kodolam.) Nākamgad praids Latvijā. Tad kāpēc vajadzīgi kaut kādi Dziesmu svētki ar vecām, tautas mīlētām dziesmām? Un vispār ir diezgan bīstami pulcināt kopā cilvēkus no Latvijas ciemiem un mazpilsētām: ņems vēl un sāks skandēt kādus nepiedienīgus saukļus. Piemēram, “Neatdosim latu!” vai “Nost ar “Vienotību”!”.

Māra Nizinska, Rēzeknes Vēstis

Komentāri:

4. augusts 2013 10:38 - мда

un izslēdza no Dziesmu svētku repertuāra R. Paula un J. Petera dziesmu “Manai dzimtenei”. ---- бейдзиет мургот, вэца кундзе. Репертуар был составлен 3 года назад, в концерт была включена другая песня, а песня Manai dzimtenei была включена спевку после концерта.

31. jūlijs 2013 20:04 - klo

Cienita, pietiek ūsu demagoģijas, jau vemt gribas...

19. jūlijs 2013 11:08 - Mārtiņš

Steidzami vajag naudu? Ātrie kredīti http: reklama censored

Pievienot komentāru {3}