Zvaigžņu viesi

Daugavpils teātris uzsāk sadarbību ar J. Kupalas Nacionālo akadēmisko teātri (Minska)

Noslēdzot 2019. gadu, ir panākta savstarpēja vienošanās par turpmāku sadarb ...

Intervijas

20 janvāris

1991. gada barikāžu aizstāvju atceres diena

Vārda dienas:
Oļgerts, Aļģirds, Aļģis, Orests

Horoskopi

Jaunava
24. augusts
- 23. septembris

Panākumos lielu nozīmi spēlēs saskanīgas attiecības ar kolēģiem, priekšniecību. Tev var tikt uzticēti jauni pienākumi, kurus uztversi kā sava veida izaicinājumu. Pat, ja nonāksi saspringtākās situācijās, lieliski spēsi noorientēties un pieņemt pareizos lēmumus. Ģimenes lietās var valdīt neliels haoss, nenoteiktība. Lielākoties tas būs pamatojams ar tavu mainīgo garastāvokli un dažkārt pārlieku principiālo nostāju. Zvaigznes iesaka būt draudzīgākam, iejūtīgākam pret partneri.

Svētdiena
Diena
3 .. 5 C
Vakars
2 .. 4 C
Vējš
4 .. 6 m/s
Pirmdiena
Nakts
1 .. 3 C
Rīts
.. 2 C
Vējš
3 .. 5 m/s

Avots: gismeteo.ru

Aptauja

Aktuālākā problēma šodien Daugavpilī

 

Māra Nizinska Jaunumi Politika | 21. maijs 2013 | 12:02

Tautiet's manim apsolīja...

rv.lv

Jo tuvāk vēlēšanas, jo vairāk skaistu solījumu izskan, jo saspringtāka, nervozāka gaisotne Latvijā. Kacina skatītājus teledebates gan valsts, gan reģionālajos kanālos. Kacina tāpēc, ka visi kandidāti sola medusmaizi. Ja viņus ievēlēsim.

Savējām partijām cenšas palīdzēt Saeimas valdošā koalīcija. Piemēram, steidzoties pieņemt likumu, kas liegtu balotēties (vai pildīt deputāta pienākumus) personām, kuras apsūdzētas kādā noziegumā. Nav grūti iedomāties, kāds jampadracis sāktos novados un pilsētās, ja tāds likums būtu pieņemts: domēs un padomēs pašreiz esošie rakstītu sūdzības un pieteikumus policijai (prokuratūrai, tiesai) par saviem konkurentiem: Lembergs (Kalniņš, Ivanovs, Sidorovs) “Maximā” nočiepis šokolādīti; Bērziņš (Petrovs, Sidorovs) nesmuki runājis par pašreizējo domes vadību un vērsusies policijā utt.

Starp citu, mēģinājumi novākt konkurentus ar tiesībsargājošo iestāžu palīdzību notiek arī tagad. Ne visai sen Rēzeknes dome izplatīja paziņojumu, ka viens no deputātiem (kurš presē izteicis kritiskas piezīmes par pašreizējās domes darbu) esot nelikumīgi pieslēdzis savu māju pilsētas apkures tīkliem, vārdu sakot, zadzis siltumu. Tāda ziņa nekavējoties tika ievietota internetā, uz “kašķīgā” deputāta māju nosūtīti policijas darbinieki... Tikai no cerētās krimināllietas nekas nesanāk. Nav tur apkures. Būs vien policistiem jāatvainojas, kaut ne jau viņi šo putru ievārīja.

Starp citu, varbūt tieši lielā varasvīru ietekme uz policiju ir par iemeslu tam, ka tiesībsargiem nav laika karot ar točkām. Varbūt taisnība tiem, kuri saka: kontrabandu piesedz ne tikai Rīgas, bet arī atsevišķu novadu VIP personas, kuru radi un draugi strādā policijā vai pašvaldībās. Kriminālās saites valdības un atsevišķu pašvaldību piesegā stiprina varas pārstāvju labklājību, viņu ietekmi, viņu iespējas apburt vai nopirkt vēlētājus.

Nopirkt, piemēram, ar skaistiem solījumiem. Biju lieciniece pilsētas mēra vizītei daudzstāvu namu pagalmā. “Varēja taču mērs tos 50 metrus no domes atnākt kājām, nevis ierasties jaunajā džipā,” sapulces norisi pēc tam pārrunāja sievietes.

“Un kur viņš bija, kad mūsu māju pagalmus ne izbraukt, ne izbrist nevarēja? Sola atcelt zemes īpašuma nodokļa paaugstinājumu. Kāpēc pieņēma, mums neprasot?” pēc sapulces iespaidos dalījās iedzīvotāji.

“Ja jums kas uz sirds, nāciet tieši pie manis,” nesen kādā lielā pasākumā teica viens no tagadējiem Latgales pašvaldību vadītājiem, bet blakus stāvošā večiņa, to dzirdot, izvilka no somiņas šīs amatpersonas atbildi uz viņas lūgumu pēc palīdzības:

“... sūdzības, kas nav valsts valodā, dome neizskata...”

Te tev nu bija! Un ne jau tikai minētā sirmgalve izbaudījusi tādu varas labvēlību. Svētku runas par to, kā varas vīri un sievas godā kara veterānus vai represētos, nereti ir tikai vārdi. Pazīstu vientuļu sievieti, kura bijusi frontē no kara pirmās līdz pēdējai dienai, bet mūsu domes skatījumā viņai nekāds apkures pabalsts nepienākas. Tāpēc, ka pensija ir par vienu latu lielāka nekā domes noteiktais pabalsta izmaksas slieksnis. Bet represētā, vientuļa večiņa, tā arī nevar sagaidīt, kad salabos jumtu virs viņas sapelējušā dzīvokļa.

Rūpes par kādu konkrētu cilvēku — ķēpīga lieta. Vienkāršāk nodrukāt glancētas avīzes, raibas, priekšniekus slavinošas lapiņas, bukletus (ko iedzīvotāji kaudzēm vien nes uz miskasti). Cik naudiņas šiem iespieddarbiem iztērēts?! Cik samaksāts lielām avīzēm, kas drukā sīrupsaldas intervijas ar pretendentiem uz valdīšanu arī turpmākajos četros gados? Labi, ka vismaz tā nauda, kas ņemta Atbrīvošanas alejas asfalta trešās kārtas klāšanai, nav citiem mērķiem iztērēta.

Bet pilsētā ir ne tikai Atbrīvošanas aleja. Cilvēki dzīvo Purva ielā, Kaunatas ielā, savandītajā Miera ielā, Rožu, Ziedu un citās ielās, kuru uzturēšanā deputāti (šī un iepriekšējo sasaukumu domes) nav ielikuši ne santīmu. Gluži otrādi, saārdījuši to, kas bija (piemēram, Miera ielā); “apgūstot” megaprojektu naudu, pasliktinājuši ne centrā dzīvojošo sadzīves apstākļus.

Uz redakciju pēc pirmdienas lietutiņa bija atnācis kāds Brīvības ielas iedzīvotājs. Sliktais padomju ispolkoms, būvējot 4. vidusskolu, bija par viņiem, lejāk dzīvojošajiem, padomājis, izbūvējot betonētus ūdens novadīšanas kanālus. Šķūrējot ceļu uz koncertzāli, buldozeri šīs notekas norausa. Tagad lietusūdeņi no 4. vidusskolas kalna plūst zemāk esošo māju pagalmos; straumēm gāžas uz leju, izskalojot dārziņus un puķu dobes. Staigāja cilvēki, sūdzējās. Pretī saņēma Rešetņikova kunga solījumu kaut kad paskatīties, kā tur īsti ir, un skaistu bukletu ar apgalvojumu, cik labi tagad dzīvos Rēzekne, par ieeju koncertzālē maksājot nieka 7 – 17 latus...

Māra Nizinska, Rēzeknes Vēstis

Pievienot komentāru