Intervijas

5 marts

Vārda dienas:
Aurora, Austra

Horoskopi

Strēlnieks
23. novembris
- 21. decembris

Rūpīgāk koncentrējies veicamajiem pienākumiem un netērē laiku otršķirīgām lietām! Komunikācijā ar sadarbības partneriem centies būt nopietnāks un konstruktīvāk pamatot savu skatu punktu, nodrošināties ar pārliecinošu argumentāciju. Ja tev kārtojami ar tieslietām saistīti jautājumi, zvaigznes iesaka pieaicināt zinošu speciālistu, atturēties no kārdinājuma ietaupīt. No darba brīvajā laikā ieteicamas sportiskas aktivitātes, jo tās vislabāk palīdzēs tev atbrīvoties no liekās spriedzes.

Ceturtdiena
Diena
3 .. 5 C
Vakars
-1 .. -3 C
Vējš
3 .. 5 m/s
Piektdiena
Nakts
-4 .. -6 C
Rīts
-3 .. -5 C
Vējš
1 .. 3 m/s

Avots: gismeteo.ru

Aptauja

Par kādām tēmām jūs diskutējat ar mīļajiem?

 

Māra Nizinska Jaunumi Politika | 19. aprīlis 2013 | 17:41

Klāt priekšvēlēšanu laiks

rv.lv

Kāda laime! Latvijā beidzot klāt... domājat, pavasaris? Nē, pavasaris drusciņ aizkavējies. Latvijā sācies kārtējais priekšvēlēšanu laiks, kad krāšņiem ziediem zied skaisti solījumi; laiks, kad mūsu ievēlētie tautas kalpi atkal kļūst simpātiski smaidīgi. Nonācis tiktāl, ka svarīgie kungi, kuri parasti rāda vēlētājiem drūmu vaigu, sāk elektorātam kaut ko labu solīt.

Re, arī Valdis Dombrovskis caur zobiem izspiedis solījumu tomēr atrast naudiņu pensiju indeksēšanai. Kaut kad rudenī. Vai arī kad pūcei aste uzziedēs, tuvojoties 13. Saeimas vēlēšanām. Tiešām, kāda jēga tagad izdabāt pensionāriem kaut kādu pašvaldību vēlēšanu dēļ. Lai vietējie kungi domēs un pārvaldēs paši balsis pērk. Arī taču Eiropas naudiņu dabūjuši...

Nacionālā ienākuma un Eiropas subsīdiju sadalē Latvijā vairāk nekā 20 gadus nekas nav mainījies. Būvējam pilis, nevis dzīvokļus un rūpnīcas. Cik miljonus noēdusi Nacionālā bibliotēka? Vairāk nekā 200. Un vajadzēs vēl ceturtdaļu vai pat pusi no šīs summas, lai ēku pabeigtu. Ēku, kas savulaik tika iecerēta kā mūžīgs piemineklis visvarenajam Šķēlem un viņa partijai. Šķēles partijas vairs nav, bet tolaik iesāktie megaprojekti turpina augt un barot nu jau “Vienotību”.

Arī mums ir tāds piemineklis — naudas rijējs. Purvā. Paiet gadi un gadu simti, taču imperatora Pētera lauri, kurš uzcēla pilsētu purvā, arī šodien neliek mieru lielajiem celtniekiem. Patiesībā gan svarīgāks par lauriem ir kaut kas cits, skanošs un čaukstošs, ko var apmainīt pret villu Maiami vai citiem labumiem...

Rīgā uz ielas pie manis pienāca divas sievietes ar kastīti un lūdza ziedot naudu Bērnu klīniskās slimnīcas remontam. Valstij tam nav naudas? Izrādās, nav. Kaut remontam pietiktu to 100 tūkstošu, ko iegrūda Gaismas pils maketā (samazinātā bibliotēkas kopijā, ko tagad jauc nost).

Mums Rēzeknē arī ar finansēm švaki: slimnīcā pat par naudu neņem. Varbūt tāpēc, ka tā līdzekļu daļa, ko ārstēšanai atvēlējusi valsts, jau sen ar vietējo politiķu svētību iztērēta citām, patīkamākām vajadzībām?

Vispār Rēzeknei neveicas: priekšvēlēšanu laikā allaž bankrotē kāds pašvaldības uzņēmums. Dzirdams, ka arī šogad municipālo iestāžu vidū ir bankrota kandidāti.

Vārds “dzirdams” šeit nav nejaušs. Patiesu informāciju biežāk var dzirdēt VTT (viena tante teica) kanālos. Prese, īpaši tās avīzes, kas saņem dotācijas no pašvaldību vai valsts budžeta, baro mūs vienīgi ar pozitīvu, “pareizu” informāciju. Lai tā būtu pareiza, provincē raugās domes ierēdņi, bet valstī — īpaša komiteja, kas sastāv no pareiziem, pārbaudītiem cilvēkiem. Viņiem no mūsu nodokļu naudas maksā algu — vairāk nekā tūkstoti latu mēnesī (no bērnudārza virtuves darbinieces vai lielveikala kasieres 200 latu aldziņas valsts atskaita ceturto daļu, lai katru mēnesi maksātu 1000 latu Latvijas televīzijas un radio ētera uzraugiem — Aināram Dimantam, Aijai Dulevskai u. c.). Arī mūsu dome dāsni maksā pareizajiem preses izdevumiem par “pareizu” informāciju.

Tāpēc viņi arī cenšas, stingri raugās, lai mūs, vienkāršos cilvēkus, barotu tikai ar “pareizām” ziņām, piemēram, ar Vilka “pārliecinošajām” runām par to, kas mūs gaida eiroparadīzē; par Dombrovska un Ēlertes veiksmīgajiem sabiedrības saliedēšanas plāniem, par domes taupību un labsirdību.

Mazajiem vaukšķiem provincē muti aizbāzt grūti: ko gan no nabaga ņemsi. Toties lielajos kanālos “nepareizi” un brīvi runājošie (Mamikins) no ētera pazūd. Lai visos kanālos skanētu tas, kas skan LTV1: par Latvijas pienākumu aizstāvēt demokrātiju Afganistānā, Irākā, Mali; par to, ka nebūtu bijis okupācijas, ja Ulmaņa vietā būtu patriots Pabriks, ka elektrības cenas cels, tieši domājot par tautas labumu...

Aiz kadra paliek ziņas par miljoniem, kas katru gadu tērēti ceļu būvei (remontam), un šie ceļi pēc sešiem mēnešiem pārvēršas lamatās; ne lielajā, ne municipālajā presē nav pieņemts runāt par ministru un pašvaldību līmeņa ierēdņu augstprātību un ieraušanas kāri; par to, kā klājas vienkāršajiem vēlētājiem.

Nu, aplaimoja valsts un vietējie deputāti rēzekniešus ar savu “gaismas pili”, kam nav žēl tērēt miljonus. Toties pabalstu invalīdam, kurš viens pats audzina pusaudzi, dome atteica: viņam piederot 1985. gada izlaiduma mašīna. Tātad bagāts. (Par to vēlāk pastāstīšu sīkāk.)

, vietējo presi valsts komitejas (padomes) nekontrolē. Toties vietējā vara gatava žurnālistus vazāt pa tiesām “par goda un cieņas aizskaršanu”. Goda, kas sen izmests pa valsts vai pašvaldības iestādes sētas durvīm..

...Ir priekšvēlēšanu laiks. Šogad pašvaldību, nākamgadSaeimas vēlēšanas...

P. S. Komentārs jau bija uzrakstīts, kad trešdienas vakarā Latviju pārsteidza ziņa: valdošās “Vienotības” pārstāvji Vilks un Zaķis, kā arī satiksmes ministrs atteicies piedalīties LTV1 pārraidē, kas veltīta katastrofālajam ceļu stāvoklim Latvijā. Ļoti daiļrunīgs valdošo lēmums: kungi ar kalpiem nerunā!

Māra Nizinska, Rēzeknes Vēstnesis

Pievienot komentāru