Intervijas

5 marts

Vārda dienas:
Aurora, Austra

Horoskopi

Vēzis
22. jūnijs
- 22. jūlijs

Nedēļas sākumā svarīgi pēc iespējas precīzāk ievērot augstākstāvošo norādes, neizrādīt neapmierinātību ar priekšniecības lēmumiem. Iespējams, tiksi mudināts apgūt jaunas iemaņas, lai varētu uzņemties atbildīgākus pienākumus. Sākot ar nedēļas vidu, var pieaugt interese par garīgajām lietām, reliģiju. Nav izslēgts, kāds Vēža zīmes pārstāvis nolems apmeklēt astrologu vai gaišreģi. Nedēļas izskaņā tavu prātu pilnībā nodarbinās mājas dzīvē notiekošais.

Ceturtdiena
Diena
3 .. 5 C
Vakars
-1 .. -3 C
Vējš
3 .. 5 m/s
Piektdiena
Nakts
-4 .. -6 C
Rīts
-3 .. -5 C
Vējš
1 .. 3 m/s

Avots: gismeteo.ru

Aptauja

Par kādām tēmām jūs diskutējat ar mīļajiem?

 

Māra Nizinska Jaunumi Politika | 6. marts 2013 | 15:12

Paskaitīsim naudiņu, kungi!

rv.lv

Kāds “Rēzeknes Vēstu” lasītājs nesen, piezvanot uz redakciju, teica, ka turpmāk vairs avīzi neabonēs. Viņu šokējot skarbā pilsētas domes kritika, kas bieži lasāma avīzes slejās. “Būtu jākaunas skaitīt naudu svešā kabatā, kā jūs to darāt,” savu vēstuli pabeidz nu jau laikam bijušais “RV” lasītājs Ivans Ivanovs (tā viņš parakstījies).

Nemēģinot atgriezt Ivanova kungu “RV” lasītāju saimē, tomēr vēlos viņam oponēt. Jūs kļūdāties, Ivanova kungs! Mēs neskaitām svešu naudu, mēs skaitām savu un citu rēzekniešu — nodokļu maksātāju naudu. Naudu, kas nodokļu veidā satek domes kabatā (kasē). Mūsuprāt, tā ne vienmēr tiek lietderīgi un taupīgi izlietota. Mēs uzskatām, ka šīs domes valdīšanas laikā ir nepiedodami lielos apmēros pieaudzis pašvaldības darbinieku skaits, dibinātas jaunas aģentūras, komisijas, nodaļas.

Sabiedrisko attiecību jomā vien (mērķis — skaidrot tautai domes deputātu un amatpersonu lēmumus) strādā savs desmits darbinieku. Bez domes juristiem dažādos tiesas procesos piedalās Rīgā nolīgti advokāti, kuru pakalpojumu apmaksai no nodokļu maksātāju maciņa dome tērē ne jau simtus. Tikai mūs, nodokļu maksātājus, necenšas par to īpaši informēt. Trīs ceturtdaļas miljona nodokļu naudas iztērēts Maskavas ielas 20. nama renovācijai. Ka renovē, nav slikti, bet... Varbūt vienkārši kādai pietuvinātai firmai ziemā bija izdevīgi apgūt dāsni iedalīto budžeta naudu?

Domāju, rēzeknieši ir tiesīgi zināt, kur palika miljons latu, ko bija ietaupījusi un uzkrājumu kontā nolikusi iepriekšējā slimnīcas vadība; kāpēc tika sazāģēts vēl lietošanai derīgais aparāts. Vai par šādu barbarisku izšķērdību slimnīcas kapitāldaļu turētājam, domes priekšsēdim, nebūtu jāsniedz publiska atskaite visiem pilsētas iedzīvotājiem?

Lai gan tādas atskaites pieprasījums ir vistīrākā utopija. Pirms aptuveni desmit gadiem Latvijas mediji un sabiedrība ar lielu interesi apsprieda kādas zviedru ministres nesmuko rīcību: viņa ar karti, kas paredzēta dienesta tēriņiem, bija veikalā norēķinājusies par maizi un dažiem citiem vakariņām domātiem produktiem. Sabiedrība pieprasīja negodīgās ministres demisiju. Viņa atkāpās un simtreiz atvainojās visiem valsts iedzīvotājiem.

Vai mēs te, Latvijā, kādreiz kaut ko tādu piedzīvosim? Domāju, ka tik drīz tas nenotiks. Slimība pārāk “ielaista”.

Nupat visa republikas prese rakstīja par Latvijas karavīru vajadzībām (Afganistānā) nopirktajām nakts redzamības iekārtām. Esot iztērēti 1,5 miljoni latu. Diemžēl izrādījās, ka manta galīgi nederīga, neko nerāda ne dienā, ne naktī. Un neviens valdībā pat nemēģina uzdot jautājumu: kurš vainīgs? Vai tiešām tas, kurš deva rīkojumu pārskaitīt naudiņu kaut kādai krāpniekfirmai, nespēja to nakts tālrādi pie acīm pielikt? Un, galvenais, neviens pat negrasās vainīgo pircēju meklēt. Padomājiet, ir par ko uztraukties? Kaut kāds pusotrs miljoniņš...

Šīs naktsrāžu afēras autori un izpildītāji Latvijas sabiedrībai tā arī paliek nezināmi. Un pat ja kļūtu zināmi, vai tad kas mainītos? Vai tad atklātībā nonācis maz faktu par to, kā ar nodokļu naudu manipulē partiju vīri? Dzintars Zaķis pieķerts PVN nemaksāšanā; Artim Kamparam bija jāatsakās no ekonomikas ministra amata tāpēc, ka nevarēja paskaidrot, kā radušies deklarācijā uzrādītie “lieko” ienākumu tūkstoši.

Nu žurnālisti (jā, žurnālisti, nevis prokurori) uzrakuši vēl vienu Kampara nedarbu. Ne bez viņa, toreiz ekonomikas ministra, ziņas par smieklīgu cenu, 52 santīmiem par litru, esot izpārdots valsts rezervēs glabātais benzīns, ko laimīgais pircējs varēja tūlīt pārdot tālāk gandrīz par divkāršu cenu.

Un šo lietu neviens pat negrasās izmeklēt, tāpat kā bēdīgi slaveno radaru iepirkuma lietu, kas prasīja tik daudzus tūkstošus...

Salīdzinot ar šiem gadījumiem, Solvitas Āboltiņas pēdējie grēki nav pat pieminēšanas vērti: kas tur liels, ja viņa brauc uz veikalu iepirkties dienesta mašīnā un ar apsardzi? Tādi ir Latvijas augstāko aprindu ieradumi, tāda Latvijā politiskā mode. Mēs, vēlētāji, to mainīt pat necenšamies. Maigi piedodam laupītājpuikām un meitenēm. Piedodam un ievēlam viņus atkal un atkal. Tāpēc arī esam tur, kur esam. Pustukšā Latvijā, kur skolas viena pēc otras tiek slēgtas. Toties valdība esot pat atvēlējusi 55 miljonus jauna cietuma celtniecībai. Ja ne pašiem, tad Gvantanamo ieslodzītajiem noderēs.

Māra Nizinska, Rēzeknes Vēstis

Komentāri:

9. marts 2013 21:45 - xxx

100% taisnība

7. marts 2013 09:09 - lasītājs

Kā vienmēr, tieši DESMITNIEKĀ.

Pievienot komentāru {2}