Intervijas

5 marts

Vārda dienas:
Aurora, Austra

Horoskopi

Strēlnieks
23. novembris
- 21. decembris

Rūpīgāk koncentrējies veicamajiem pienākumiem un netērē laiku otršķirīgām lietām! Komunikācijā ar sadarbības partneriem centies būt nopietnāks un konstruktīvāk pamatot savu skatu punktu, nodrošināties ar pārliecinošu argumentāciju. Ja tev kārtojami ar tieslietām saistīti jautājumi, zvaigznes iesaka pieaicināt zinošu speciālistu, atturēties no kārdinājuma ietaupīt. No darba brīvajā laikā ieteicamas sportiskas aktivitātes, jo tās vislabāk palīdzēs tev atbrīvoties no liekās spriedzes.

Piektdiena
Diena
.. 2 C
Vakars
-2 .. -4 C
Vējš
5 .. 7 m/s
Sestdiena
Nakts
-5 .. -7 C
Rīts
-5 .. -7 C
Vējš
2 .. 4 m/s

Avots: gismeteo.ru

Aptauja

Par kādām tēmām jūs diskutējat ar mīļajiem?

 

Māra Nizinska Jaunumi Politika | 11. februāris 2013 | 09:36

Kas būs, kas nebūs

rv.lv

Janvāra otrajā pusē mūsu valdošie vīri un sievas tur, Rīgā, saražojuši veselu lērumu dažādu lēmumu, kas tūlīt vai drusku vēlāk noteikti ietekmēs Latvijas pavalstnieku dzīvi. Šoreiz nedēļas notikumu apskatā mēģināšu nosaukt dažus no šiem lēmumiem ar saviem vai manu kolēģu žurnālistu komentāriem.

PAR NAUDU
Turpinās Latvijas iedzīvotāju zombēšana par euro ieviešanu. Tauta pret. Tauta pieprasa referendumu, bet:

“Turpmāk referendumu Latvijā vairs nebūs. Pat visu konfesiju baznīcēni, kopā sametušies, nespēs savākt nepieciešamos 150 tūkstošus parakstu. “Vienotības” ajatollas nolēmuši, ka tādu lemšanas formu kā referendumu tautai nevar uzticēt, jo tā ir muļķe. Cilvēki savā neprātā vēl ņems un nobalsos pret laimes lāci euro.

...Valdošie politiķi gan nestāsta, ka, pievienojoties eirozonai, pildīsim līgumu... simtus miljonus maksāsim tiem, kuri paši nespēj atmaksāt savu parādu. Man žēl grieķu, spāņu, portugāļu, itāļu, bet vēl vairāk žēl Latvijas cilvēku.” (J. Urbanovičs, “Neatkarīgā”, 24. janvārī)

“Ja kāds nespēj saprātīgi apieties ar savu naudu, par patstāvīgu un neatkarīgu to nu nekādi nevar nosaukt. Tādiem nepieciešami aizbildņi, kurus mēs (Latvija) arī redzam Briseles un Vašingtonas amatpersonās.” (Bens Latkovskis, “Neatkarīgā”)

“Latvijas ekonomika efektīva, tieši pateicoties mazajām algām. Ja vidējās algas palielināt, Latvijas veiksmes stāstam pienāks beigas.” (No diskusijas ar Labklājības ministrijas parlamentāro sekretāru Ašerādenu)

“Viņi (Latvijas iedzīvotāji) zvana un jautā, kā izdzīvot. Un es nezinu, ko viņiem atbildēt. Kaut gan tieši nabagie uztur pie dzīvības ekonomiku. Viņi savu aldziņu un pabalstus tērē te, bagātie savu naudu slēpj ofšoros.” (Tiesībsargs Juris Jansons)

Oponējot Tiesībsargam, Reformu partijas pārstāvis Eņģelis teica: “Nav ko uztraukties, mūsu mazo algu saņēmēji saņem pietiekoši aploksnēs.”

Savukārt “Vienotības” runasvīrs, nodokļu šmugulī pieķertais Dzintars Zaķis, komentējot policistu algas: “300 latu saņem tikai tas policists, kurš neko nedara.”

Policijas arodbiedrības pārstāvis, atbildot Zaķim, aicinājis viņu nolikt deputāta mandātu, “iestāties policijā un parādīt, kā vajag strādāt”.

KAD VALDĪBA DĀSNA
Tomēr teikt par Dombrovski un citiem valdošajiem, ka viņi vienmēr ir skopi, būtu nepatiesība. Atcerēsimies, cik simtu tūkstošu latu no budžeta savulaik tika piešķirts vakcīnai pret putnu gripu. Diemžēl, kad vakcīnu iepirka, putnu gripa no Latvijas jau bija prom bez visādas potēšanas. Kas no tā iepirkuma “uzvārījās”, nav grūti uzminēt. Sevišķi, ja ņem vērā, ka viss tas lielais troksnis ap putnu gripu tika sacelts akurāt pirmsvēlēšanu laikā.

Šodien atkal stāvam uz vēlēšanu sliekšņa. Jā gan, tās ir tikai pašvaldību vēlēšanas. Bet arī tās būs ass politisko partiju kaujas lauks par ietekmi. Tāpēc nauda vajadzīga. Un te nu mūsu valdošos politiķus “izrocīja” baltkrievu mežacūkas. Maz tā, ka saslima ar cūku mēri, vēl pamanījās no Baltkrievijas Batjkas mežiem iešmaukt mūsējos un aplipināt veselas četras latviskās rukšķētājas.

Epidēmija un lielais troksnis ap to drīz beidzās, bet valdošie rūpēs par mežacūkām nupat piešķīruši 1,5 miljonus latu mežacūku vakcinācijai. Pirkšot un izlikšot Latgales mežos 400 000 vakcīnu. Pietiks ne tikai Latgales mežacūkām, bet arī visām Batjkas republikas mežos mītošajām rukšķētājām.

Un deputāti bez vārda runas nobalsoja par šo izšķērdību.

Latvijas iedzīvotājiem par potēm jāmaksā barga nauda. Mežacūkām — vakcīna par brīvu.

KO SAKA TAUTA?
(pagaidām ne visai skaļi)
Šis un citi šogad un ne tikai šogad Saeimas un valdības pieņemtie lēmumi radījuši daudzus sirdīgus, ironiskus, rūgtuma pilnus pavalstnieku komentārus. Atreferēšu tikai vienu no tiem, kas internetā atrodams ar virsrakstu “Mūsu valdības un valsts piekoptā liberālisma rezultāti”.

- “Nav nekādas dzimtenes. Tagad ir mītnes zeme un Māstrihtas kritēriji.

- Nav nekādu lauku sētu vairs, tagad ir pārcelšanās pabalsti un pamestas sādžas.

- Nav nekādas neatkarības vairs, tagad ir Briseles direktīvas.

- Nav nekādu zvejnieku vairs, tagad ir lūžņos sagriezti kuģi un vienreizējas kompensācijas.

- Nav nekādas ražošanas vairs. Tagad ir tikai bankas, kas ražo parādniekus.

- Nav nekādu algu vairs. Tagad ir puse no iztikas minimuma.

- Nav nekādas Satversmes vairs. Ir pļerkstēšana par Satversmes kodolu.

- Nav nekādas tiesiskās paļāvības vairs, tagad ir Dombrovskis.

- Nav nekāda lata vairs. Tagad būs eiro bez referenduma.

Kas palicis?

1. Karogs. 2. Lentīte. 3. Tautasdziesma. 4. Pensionāri. 5. Piemineklis Brīvībai un Dombrovskim. Īpaša ideoloģija (liberālisms un tā pielīdēju pļurkšķēšana).”

Visa veida presi lasīja un komentārus vienkop savāca
Māra NIZINSKA
 

Rēzeknes Vēstis

Pievienot komentāru