Intervijas

3 jūlijs

Vārda dienas:
Benita, Everita, Verita

Horoskopi

Strēlnieks
23. novembris
- 21. decembris

Rūpīgāk koncentrējies veicamajiem pienākumiem un netērē laiku otršķirīgām lietām! Komunikācijā ar sadarbības partneriem centies būt nopietnāks un konstruktīvāk pamatot savu skatu punktu, nodrošināties ar pārliecinošu argumentāciju. Ja tev kārtojami ar tieslietām saistīti jautājumi, zvaigznes iesaka pieaicināt zinošu speciālistu, atturēties no kārdinājuma ietaupīt. No darba brīvajā laikā ieteicamas sportiskas aktivitātes, jo tās vislabāk palīdzēs tev atbrīvoties no liekās spriedzes.

Piektdiena
Diena
22 .. 24 C
Vakars
19 .. 21 C
Vējš
1 .. 3 m/s
Sestdiena
Nakts
14 .. 16 C
Rīts
18 .. 20 C
Vējš
.. 2 m/s

Avots: gismeteo.ru

Aptauja

Par kādām tēmām jūs diskutējat ar mīļajiem?

 

Māra Nizinska Jaunumi Politika | 18. oktobris 2012 | 10:37

... tā gribas tikt eirozonā

rv.lv

Kāda Maltas pagasta iedzīvotāja šonedēļ iegriezās redakcijā, lai pastāstītu par medicīnas iestāžu apmeklēšanas krusta ceļu: ģimenes dakteris viņai ieteica aiziet pie speciālista (gaidīja mēnesi); speciālists nosūtīja uz izmeklēšanu (gaidīja vēl divus mēnešus). Pēc tam bija ieteikums aizbraukt uz “stradiņiem”. Uz konsultāciju. Gaidīja. Aizbrauca noteiktajā laikā. Konsultante ieteica lietot tās pašas ģimenes ārsta izrakstītās zāles, iekasējot par šo trīs minūšu “konsultāciju” 25 latus...

Praktiski visa 200 latu lielā sievietes alga iztērēta medicīnas pakalpojumu apmaksai.

Nākamgad būs jātērē vēl vairāk, jo medicīnai 2013. gada budžetā atvēlēts par 63 miljoniem latu mazāk. Tas nozīmē, ka ārstu pakalpojumi būs vēl grūtāk pieejami.

Bet vai nu tikai medicīna ir jaunā budžeta pedelīte. Trauslā cerība, ka 2013. gadā mazināsies nodokļu un nodevu slogs, arī bijusi vien sapnis. Krīze esot spīdoši pārvarēta, bet algas neapliekamais minimums kā bija, tā paliek 45 lati. Tikmēr Latvija Eiropā staigā varoņa purpura mantijā: esot vienreizēji skaisti no krīzes izkļuvusi. Tie, kuri nes karaliskās mantijas šleipi, dzied slavas dziesmas Dombrovska finansiālajai ģenialitātei.

Kāpēc nedziedāt, ja šīs slavas dziesmas tiek dāsni apmaksātas. Jaunajā budžetā ievērojamas summas piešķirtas Elektronisko saziņas līdzekļu padomei, jo tā ir no savējiem veidota un cītīgi regulēs, kurai telekompānijai strādāt, kurai — nē. Tāpat budžetā ieplānots par 2000 latu palielināt algu savu partiju cilvēkiem, kuri (gribēju teikt — strādā) — nē, vienkārši iecelti uzņēmumu padomēs naudas iepumpēšanai no valsts kases savās un savu labdaru kabatās. Šie cilvēki (pavisam tādu ir 150) jau 2013. gadā katrs saņems 4700 latu mēnesī.

Pieaugs nākamgad summas, kas plānotas integrācijas pasākumiem: semināriem, pieredzes apmaiņas braucieniem, ekskursijām, kas domātas ierēdņiem, kuri tautas nabadzīgāko un mazāk tautisko daļu mācīs būt tautiskiem...

Ja kāds kompetents cilvēks saskaitītu, cik naudas Latvija kopš Tautas frontes laikiem iztērējusi tādiem falšiem integrācijas pasākumiem, nudien varētu par to naudu visus Latvijas ceļus ar asfaltu noklāt.
Bet tur, augšā, neviens nav ieinteresēts aizklapēt ciet šo integrācijas naudas reni. Jo no tās smeļ ne jau integrējamie, bet gan integrētāji — visādu semināru (ar kafijas pauzēm) un pieredzes apmaiņas braucienu rīkotāji, t. i., valsts ierēdņi. Viņu interesēs uzturēt sabiedrībā spriedzi, naidot dažādu tautību, ticību un politisko uzskatu cilvēkus, lai pēc tam tos “integrētu” par valsts naudu.

Un nepavisam šī suga nav ieinteresēta ražošanas attīstībā. Spilgts tādas neieinteresētības piemērs — vilcienu būves epopeja. Tak jau pārāk mazus bonusus spāņi solīja konkursa rīkotājiem, ja konkurss norauts. Vai tad Dombrovska kungs nezina, ka spāņi 60 – 70 procentus vilcienu būvētu Rīgā, mūsu Vagonbūves rūpnīcā? Vai tad Dombrovskim neviens neteica, ka viena darba vieta smagās mašīnbūves rūpniecībā izveido astoņas deviņas darba vietas vieglajā, apkalpojošajā rūpniecībā? Teica... Bet valdība neiejaucas, jo... viss jau droši vien bija sarunāts, kad par galveno sarunu vedēju iecēla partiju staigātāju un miljonāru Štokenbergu.

“Mēs grasāmies ar valdību tiesāties,” šo svētdien man stāstīja kāds Vagonbūves rūpnīcas strādnieks (bija atbraucis ciemos pie Rēzeknes radiem). Lai nu Dievs dod, ka sadūšotos un iesniegtu prasību tiesā. Tikai šaubos, vai tas ko dos. Vēl Veidenbaums rakstīja: “Virs zemes nav taisnības, dūrei tik spēks, kas varmākam skādi dar’, nosaukts tiek grēks...”

Bez tam tiesāšanās, kas putras strēbējiem brīvajā Latvijā tāpat jau ir dārgs prieks, no nākamā gada kļūs vēl dārgāka. Jaunajā budžetā paredzēts krietns ieņēmumu pieaugums no tiesas nodevām, jo nodevas palielinātas par 50%.

Tai jaunajai sievietei, kura grib piedzīt no domes vai darbu izpildītāja sāpju naudu par lauzto kāju (saraktajā Latgales ielā), būtu jāpasteidzas vērsties tiesā līdz jaunajam gadam. Jo pēc tam viņas aldziņas nepietiks tiesas nodevas nomaksai.

...Un valdība vēl debatē par aizbraukušo atgriešanu, par dzimstības palielināšanu, par nabadzības pārvarēšanu! Tieši šiem mērķiem budžetā maz kas paredzēts. Jebkuram normālam cilvēkam būtu kauns pieklājīgā sabiedrībā atzīties, ka pabalsts bērnam Latvijā ir vien astoņi lati. Tāpēc jau brauc mūsējie dzīvot, dzemdēt un audzināt bērnus Vācijā vai Anglijā.

Savukārt valdības attieksmi pret pensionāriem izsaka dziesma: “Kam tūs vacūs Dīvs radeja...” Cikreiz mūsu liberālās valdības un simpātiskie valdību vadītāji attiecībā pret pensionāriem rīkojušies kā lielceļa laupītāji: aizliegt strādāt, apgriezt pensijas, atcelt indeksāciju, palielināt pensionēšanās vecumu... Arī jaunajā budžetā solītā indeksācija tomēr nav ieplānota. Kāda indeksācija, ja miljoni jātērē steidzamai eiro ieviešanai. Par spīti tam, ka tauta neatbalsta (tikai 13% atbalsta); par spīti tam, ka neangažētie ekonomisti ir pret. Latvijā pašreiz produkti veikalos nav lēti. Bet aizbrauciet uz Igauniju un pamēģiniet nopirkt maizi, pienu tur. Un vēl, parunājiet par šo tēmu ar igauņiem, ko viņi saka par eirozonu.

Bet ir taču valdošajiem kaut kāds labums no tās steigas...

Lai nu kā, bet Padomju Savienībā Latvija bija viena no bagātākajām un attīstītākajām republikām. Eiropas Savienotajās Valstīs, par kuru izveidošanu iestājās arī pašreizējā koalīcija, mēs būsim nabadzīgākais nostūris... Bet viņi, šodien valdošie, tad jau dzīvos Briselē vai Šveicē. Varbūt tieši tāpēc tā steidzas “sakārtot” likumus, lai referendumi nebūtu iespējami. Viņiem tā gribas pievienoties eirobirokrātu pulkam, bet Latvija ņems vēl un sarīkos referendumu par neiestāšanos eirozonā vai Eirosavienības federācijā...
 

Māra Nizinska, Rēzeknes Vēstis

Komentāri:

18. oktobris 2012 11:39 - anna

mēs tieši tāpat izejot līdzīgu ceļu samaksājām 38 latus

Pievienot komentāru {1}