Intervijas

3 jūlijs

Vārda dienas:
Benita, Everita, Verita

Horoskopi

Lauva
23. jūlijs
- 23. augusts

Zvaigznes iesaka nedaudz kritiskāk izvērtēt sadarbības partneru piedāvājumus, tā kā tie var izrādīties ne līdz galam pārdomāti, slēpt sevī zemūdens akmeņus. Pareizāk rīkosies tie Lauvas zīmes pārstāvji, kuri pieturēsies pie labi zināmām, pārbaudītām vērtībām un atturēsies no nevajadzīgiem eksperimentiem. Finansiālajā plānā nav izslēgti negaidīti pavērsieni, proti, vari saskarties gan ar pēkšņiem izdevumiem, gan tikt pat negaidītām iespējām papildus nopelnīt.

Piektdiena
Diena
22 .. 24 C
Vakars
19 .. 21 C
Vējš
1 .. 3 m/s
Sestdiena
Nakts
14 .. 16 C
Rīts
18 .. 20 C
Vējš
.. 2 m/s

Avots: gismeteo.ru

Aptauja

Par kādām tēmām jūs diskutējat ar mīļajiem?

 

Māra Nizinska Jaunumi Politika | 25. septembris 2012 | 22:05

Domāsim visi vienādi!

rv.lv

No lielās politikas pīlāru mutēm tāds tiešs un skaidrs aicinājums pagaidām gan vēl nav izskanējis. Bet praksē to jau sen cenšas īstenot gan lieli, gan mazāka ranga politiķi.

Vēl nesen, skatoties Latvijas televīzijā “Sastrēgumstundu” vai kādu diskusiju par politisku tēmu, brīnījos: tas sanāk, ka daudzie skatītāji zvanot parasti dedzīgi atbalsta tieši valdības definēto, protams, vienīgo pareizo viedokli. Tūkstoši zvana LTV 1, un visi “par”: par valdību, par tās lēmumiem, par “apcirpšanu” un “nogriešanu”, par apaugļošanu un geju laulību atļaušanu, par, par, par...

Aizdomas, ka notiek viedokļu atlase un “frizēšana”, nesen apstiprinājās taustāmā veidā. Spurainais, kritiski domājošais Latvijas Studentu apvienības prezidents Edvards Ratnieks šonedēļ atklājis, ka politiķa, izglītības ministra Roberta Ķīļa birojs “izkārtojis”, lai Ratnieks nepiedalītos “100. panta preses kluba” diskusijā, lai gan bija uz to aicināts. Redz, pārāk spurains esot, bieži runā valdošo politiķu ausīm nepieņemamas  lietas.

Latvijas politiķi vietā un nevietā lepojas ar savu demokrātismu. Vienlaikus valdošie visā nopietnībā uzskata, ka drīkst no mums, pavalstniekiem, pieprasīt tikai “politiski pareizas” domas, rakstus, izteikumus. Galvaspilsētā “pierakstītajā” presē (radio, televīzijādažāda ranga politiķi visu nedēļu izteica viedokļus, sodīt Rīgā strādājošo skolotāju Rafalsonu, jo viņš, rau, neesot lojāls Latvijas valstij, Saeimas deputātu grupa pieprasīja šo cilvēku atlaist no darba, kāds uzrakstījis iesniegumu Drošības policijai...

Skaisti, vai ne?! Daudzi no mums vēl atceras laikus, kad i anekdotes par varu un varnešiem stāstīt bija bīstami. Acīmredzot šodienas Latvijas politiķi, kuri sevi sauc par demokrātiem, labprāt darītu tie antidemokrāti: iespundētu aiz restēm visus nelojālos, tas ir, tos, kuri nav apmierināti ar 20 gadus Latvijā valdošo vīru un sievu zaglīgumu, savtīgumu, neprasmi darīt un saimniekot.

Valsts tērē milzīgas summas dažādu SĀbu, KNĀbu un citu drošības dienestu uzturēšanai. Dāsni apmaksāti, šie dienesti kļuvuši par politiskās izsekošanas un arī izrēķināšanās iestādēm. No lietām, ko ierosina un it izmeklē KNAB, daudzas, pēc politologu domām, ir valdošo politiskais pasūtījums.

Kamēr drošības iestādes izmeklē kāda skolotāja domas par Latvijā valdošo kārtību, tikmēr politiskā elite var netraucēti ārzemju sadarbības partneriem un draugiem uzdāvināt vienīgo Latvijas valsts banku, Saeimā draudzīgi nobalsot par likumu, kas esot Saeimas priekšsēdes vīra biznesa interesēs, pret tautas gribu tērēties brūkošā eiro ieviešanai. Tāda nu ir 20 gados ieviestā kārtība: viņi brīvi no jelkādas kontroles un jebkādas atbildības, sak, brīvais tirgus un demokrātijas principi visu sakārtos.

Patiesībā visu sakārto kungi un kundzes, kuriem pieder politiskā vara (dažādos līmeņos). Viņi paši var izvēlēties, pildīt vai nepildīt kādreiz pieņemtos likumus, noteikumus un priekšrakstus. Ir, piemēram, sīka instrukcija, kas nosaka, kādā kārtībā jānotiek ne tikai Saeimas, bet arī novadu, pilsētu domju sēdēm. Ikviens jautājums noteikti vispirms jāapspriež deputātu pastāvīgās komitejas sēdē, un tikai deputāti nosaka, vai šo jautājumu virzīt uz domes sēdi. Arī domes sēdēm jābūt maksimāli atklātām, lai tie, kuri sēž zālē (bet tur tiesīgs atrasties jebkurš pilsētas iedzīvotājs), gūtu skaidru priekšstatu par domes darbiem, plāniem, naudas sadalījumu utt.

Rēzeknē sen jau ieviesta cita kārtība: pat jautājumus, par ko deputāti balsos, skaļi nenolasa, aprobežojoties ar kārtas numura nosaukšanu: tagad balsosim par 15., 16., 17. jautājumu...

Atklātība ir iespēja sabiedrībai kontrolēt savu priekšstāvju darbību. Lai tādas kontroles nebūtu, Rēzeknes domes darbiniekiem esot pat aizliegts sniegt žurnālistiem jebkādu informāciju. Tāpat daži no valsts atkarīgie mediji uz intervijām aicina tikai ideoloģiski pareizi noskaņotus cilvēkus, arī zemākā līmeņa valsts pārvaldē strādājošie (ievēlētie), maksājot lielu naudu televīzijai, auditorijai iestāsta, cik viņi pareizi, labi un žēlsirdīgi. (“RV” jau rakstīja, ka Rēzeknes dome sevis reklamēšanai “pareizajos” medijos tērējusi tūkstošus latu dienā.) Tāpēc jau nav brīnums, ka tauta drīz vien sāk domāt , vajag politiķiem. Mūs uzrīda citu citam, sadala valstij lojālos un nelojālos; tādos, kuri gatavi slavēt valdību un pašvaldību pat par to, ka vēl neņem nodokļus par gaisu, ko elpojam, un tādos, kuri pret šādu kārtību iebilst. Tie, kuriem tāda kārtība nepatīk, protams, tiek ieskaitīti nelojālo kategorijā. Vārdiņš “nelojāls” pēdējā laikā sevišķi bieži skan no dažāda ranga politiķu mutēm. Un nav šaubu, drīz mums visiem iestāstīs: ka tie, kuri uzdrošinās domāt un pat, nedod Dievs, runāt kaut ko kritisku par mūsu varas pīlāriem, ir ienaidnieki.

Nu, ko, domāsim visi vienādi un pareizi?

Māra NIZINSKA

P.S. Kad komentārs jau bija gatavs, uzzināju jaunumu, ko nevar neievērot.

Lai visi Latvijas iedzīvotāji domātu tikai pareizajā, valdības akceptētajā virzienā, tiek veikti izsmalcināti cenzūras pasākumi. Piemēram, LTV 1 un Latvijas radio apvienošana zem viena, valdības kontrolēta jumta. Bez tam Nacionālā elektronisko saziņas līdzekļu padome ierosina turpmāk strikti ierobežot Latvijas teritorijā Krievijas kanālu programmas: skatīsimies, klausīsimies tikai Dombrovska kunga un Āboltiņas kundzes pareizos prātojumus, atzinumus, ieteikumus. Tas Latvijas tautai ļaus domāt tikai pareizas domas

Komentāri:

5. oktobris 2012 19:32 - алекс

Полностью согласен с автором Марой Низинской !

1. oktobris 2012 14:47 - qwerty

Vai nav savādi, ka jūsu vaditajā avīzē nav NEVIENA pārmetuma SC deputātiem, kas, tā starp citu, ir VALDOŠIE Rēzeknes pilsētā? Kaut kā mazliet dīvaini, ne? Un pilēta mums ir brīnumaini '' plaukstoša'', ar lielāko bezdarbu pat Latgales, kur nu vēl Latvijas līmenī. Bet protams, vietējā vara te nav vainīga! tikai vienīgi Āboltiņa un Dombrovskis. Māra, jums sen laiks pensijā.

Pievienot komentāru {2}