Intervijas

3 jūlijs

Vārda dienas:
Benita, Everita, Verita

Horoskopi

Ūdensvīrs
21. janvāris
- 18. februāris

Šī nedēļa nav pati piemērotākā, lai uzsāktu jaunus projektus vai dotos ārzemju braucienos. Daudz labāk padosies labi zināmi, ierasti darbi, visdažādāko formalitāšu kārtošana, birokrātiskās lietas. Ja nepieciešams, vari apmeklēt valsts iestādes, pievērsties ar grāmatvedību, dzīves organizatorisko pusi saistītajam. Attiecību jomā tieksies pēc lielākas brīvības, nelabprāt uzņemsies jaunas saistības.

Piektdiena
Diena
22 .. 24 C
Vakars
19 .. 21 C
Vējš
1 .. 3 m/s
Sestdiena
Nakts
14 .. 16 C
Rīts
18 .. 20 C
Vējš
.. 2 m/s

Avots: gismeteo.ru

Aptauja

Par kādām tēmām jūs diskutējat ar mīļajiem?

 

Māra Nizinska Jaunumi Politika | 30. augusts 2012 | 10:34

Par valdības vasaras papīriem

rv.lv

Pat jūlija karstumā un augusta lietainajās dienās Latvijas politiskā elite šogad vaiga sviedros strādājusi. Līdz vēlēšanām gan vēl tālu, bet politiskā situācija valstī tāda nestabila. Vecās partijas aiziet no skatuves viena pēc otras, arī “Vienotības” vecums ir uz kritiskās robežas... Bez tam pat krietni nozombētie Latvijas vēlētāji nu jau vairs netic, ka valsti var glābt strausu audzēšana, tūrisms un Dziesmu svētki.

Tomēr organizēt ražošanu politiķi neprot, tāpēc viņiem atlicis tikai viens glābšanas riņķisreformas. Prastā valodā runājot, tas nozīmēizjaukt to, kas ir, un paņemt naudu jaunu koncepciju un plānu ražošanai. Tādā reformu jūklī Latvijas elite zaļi dzīvo jau 22 gadus. Cik dažādu radikālu un dumju priekšlikumu dzemdējis savulaik katrs valdošais politiķis!

Tā bija agrāk, tā tas ir šodien. Pietiek paklausīties kaut vai Roberta Ķīļa priekšlikumus. Šis ministrs ir īpaši centīgs. Bet nabadzīte izglītība jau tāpat ir tā noreformēta, ka drīz pati labprātīgi dosies uz trakomāju, pardon, psihoneiroloģisko dispanseru. Ja vien tos dispanserus otra izcilā reformatore Circenes kundze drīzumā neaizklapēs ciet. Jo medicīna kopumā arī ir drīzāk mirusi nekā dzīva. Vismaz 40% Latvijas iedzīvotāju atzinuši, ka ārstniecības iestādes viņi neapmeklē: tāpēc, ka tālu, tāpēc, ka dārgi, tāpēc, ka nav autobusu, tāpēc, ka nevar tikt pat pie ģimenes daktera garo rindu dēļ.

Tomēr ministre Circene maļ savu maļamo: par reformām, par jauno brīnumlīdzekli, kas beidzot visu šajā nozarē sakārtos. Tā būšot nodokļu maksātāja grāmatiņa. Nav tev tādas, vari iet pie pūšļotājas vai mirt nost, jo nekādi medicīnas pakalpojumi nodokļu nemaksātājam nepienāksies. Bet kur tu, vienkāršais Latvijas cilvēks, mūsdienu Latvijā ņemsi nodokļu grāmtiņu? Ja algu tev maksā (ja vispār maksā) aploksnē; ja tu sities cauri ar gadījuma darbiem; ja darba tev vispār nav.

Mans kaimiņš Pēteris Rīgā viena politiķa villai jumtu liek. Un pagaidām tikai cer, ka “biezais” nepiekrāps un samaksās. Protams, aploksnē. Bet kam tu sūdzēsies? Vai tad ne Circenes partijas biedrs Zaķis nodemonstrējis visai Latvijai, kā izvairīties no nodokļiem? Vai tas nav ministrs Sprūdžs, kurš atradis vēl foršāku shēmu, kā izvairīties no algas nodokļa (viņš savā firmā algu nesaņem, jo no tās Latvijā gandrīz 50% paņem nodokļos valsts)? Sprūdžs paņēmis savā firmā aizņēmumu algas vietā, bet no aizņēmuma nekādi nodokļi nav jāmaksā.

Pagaidām pāragri prognozēt, kas beigu beigās iznāks no Circenes, Ķīļa un citu valdošo kungu un dāmu rosinātām reformām. Droši var teikt, ka reņģu ēdājiem, putras strēbējiem, aplokšņu algu saņēmējiem un bezdarbniekiem neko labu tās reformas nesola.

Toties Dombrovska kungs sola. Viņa vadībā izstrādāts (var iepazīties internetā) Latvijas nacionālais attīstības plāns 2014.—2020. gadam (NAP). Plānā ļoti daudz skaistu vārdu un frāžu. Saprast gan tās ir pagrūti, jo dokuments, kā jau tas Latvijā pieņemts, uzrakstīts Briseles valodā. Bet skan iespaidīgi un globāli. Piemēram, tāds ir valdības solījums līdz 2020. gadam nodrošināt latviešu nācijas drošumspēju. Trīsreiz izlasīju, bet tā arī nesapratu un vārdnīcās šo Dombrovska jaunvārdiņu neatradu. Tā vien gribas uzsaukt: “Ei, Valodas inspekcija, Kursīša kungs, kur jūs esat? Tā taču ir latviešu valodas kropļošana!” Tikai zinu: veltīgi saukt mūsu valodas sargus. Tie aizņemti ar krieviski runājošo trenkāšanu. Tā ka būs vien mums pašiem jāuzmin, ko augstie ierēdņi domājuši ar to “drošumspēju”. Varbūt Dombrovska kungs domājis mūsu lauku večiņu spēju vienpersoniski stāties pretī zagļiem un laupītājiem? Jo policijas laukos praktiski nav (ja stāsies zaglim pretī ar pavārnīcu, tā būs zema drošumspēja, ja ar bisi — pilnīgi pietiekama?).

“Papīrs, kas neder pat mājiņai ar sirsniņu,” tā NAPu novērtējis uzņēmējs Mārtiņš Auziņš. Domāju, ne tikai viņš. Bet nav jau arī nemaz tik vienkārši visu to, kas notiek Latvijā, pasniegt kā veiksmes stāstu. Bet jāpasniedz noteikti. Vēlēšanas gan vēl patālu, bet... 20 neatkarības gados pa skuju taku aizgājušas kādreiz ļoti populāras un varenas partijas, mūsdienu “Vienotības” gara radinieces. Ej nu sazini, varbūt nākamās vēlēšanas var kļūt liktenīgas arī “Vienotībai”? Ja ne partijai kopumā, tad daudziem tās pīlāriem gan. Vai ne tāpēc pat vasaras klusajā laikā savas politiskās pastāvēšanas pamatus stiprina Circene, piedāvājot te tādas, te šādas medicīnas reformas; vai ne tāpēc tik savlaicīgi tapis mazsaprotamu jaunvārdu piebārstītaisNacionālais attīstības plāns; vai ne tāpēc tik priekšlaicīgi saausījies švītīgais aizsardzības ministrs Pabriks: viņš jau nu gan nav tas muļķis, kurš kādreiz strādās par 100 latiem (atcerēsimies, tieši Pabrikam pieder spārnotais teiciens “Tikai muļķi strādā par 100 latiem”).

Viņš pratis īstajā brīdī aiziet no Šķēles partijas, savlaicīgi kopā ar Štokenbergu nodibinājis savu partiju “Sabiedrība citai politikai”, ļoti savlaicīgi pievienojies arī “Vienotībai”. Šķiet, šodien Pabriks jau saodis: “Vienotībai” nākamajās Saeimas vēlēšanās var nepaveikties un aktīvi sācis bruģēt ceļu uz citu partiju. Kāpēc Pabrikam nepamēģināt nacionālajā apvienībā, pabīdot nost to zaļknābi Raivi Dzintaru? Izskatās, ka tieši tāpēc šovasar Pabriks izmanto katru gadījumu, lai publiski paustu savu ļo-o-oti nacionālo stāju dažādos jūtīgos jautājumos. Piemēram, iemetot akmeni Krievijas dārziņā (fui, cik nehumāni Krievijā notiesāja panku dziedātājas); nedraudzīgi komentējot “Jaunā viļņa” esamību, jo, redz, tā nauda, ko Jūrmalā un Rīgā atstāj Krievijas tūristi, ir netautiska.

Starp citu, šķiet, ka tieši “Jaunā viļņa” dēļ mūsu politiskie darboņi, kuri sevi sauc par kultūras cilvēkiem, cenšoties ieriebt Maestro, tā pazemoja Raimondu Paulu, ieskaitot viņa kontā 100 latus un uz pēdām aizsūtot draudu vēstuli: sak, ja tu neatdosi, būs tiesas darbi.

Jā, protams, šī nesmukuma autors nav ne Pabriks, ne Āboltiņa, ne Dombrovskis, bet tieši viņi iecēla bankas likvidatora amatā savu cilvēku, tieši viņi uzstāja uz bankas bankrotu, jo bankrots “Vienotībai” sola lielākas dividendes nekā sanācija. Bet, ja simti tur zaudējuši naudu, ja Raimondam Paulam tur palicis viss darba mūžā nopelnītais, tas mūsu politiķiem nav iemesls būt vismaz kulturāliem.

Māra Nizinska, Rēzeknes Vēstis

Komentāri:

2. septembris 2012 16:40 - ari

Protams, elite dzīvo zaļi, Ķīlis, sagrauj izglītību, Circene nomirdinās pēdējo homo sapiens (labi vēl, ka viņas pārziņā nav veterinārija), NAP - idiotu murgi, Dombrovskis neprot latviešu valodu, "Vienotība" veca grabaža, Zaķis lielākais blēdis pirms visiem Latgales kontrabandistu pūļiem, Dzintars - nožēlojams zaļknābis, politiķi nemāk organizēt ražošanu (!) un piedzen no maestro pazemojošu sodu. Trāpīts ne tikai pa pieri, bet tieši acī!

Pievienot komentāru {1}