Intervijas

3 jūlijs

Vārda dienas:
Benita, Everita, Verita

Horoskopi

Dvīņi
21. maijs
- 21. jūnijs

Interesanta un aizraujoša nedēļa. Vienīgais, kas var likt zināmus šķēršļus panākumiem, ir tavs slinkums un nevēlēšanās mainīt kaut ko savā ikdienā. Ja pārvarēsi minēto problēmu, tad ātri vien spēsi sasniegt pavisam citu dzīves kvalitāti. Zvaigznes iesaka mācīties ne tikai no savām, bet arī citu kļūdām, kā arī rūpīgāk ieklausīties dzīves pieredzējušāku tuvinieku padomos. Nedēļa nogalē var rasties iespēja iesaistīties kādā aizraujošā piedzīvojumā.

Piektdiena
Diena
22 .. 24 C
Vakars
19 .. 21 C
Vējš
1 .. 3 m/s
Sestdiena
Nakts
14 .. 16 C
Rīts
18 .. 20 C
Vējš
.. 2 m/s

Avots: gismeteo.ru

Aptauja

Par kādām tēmām jūs diskutējat ar mīļajiem?

 

Māra Nizinska Jaunumi Politika | 1. augusts 2012 | 18:14

...Līdz pēdējam pilsonim

rv.lv

23. jūlijā pērn tauta referendumā nobalsoja par 10. Saeimas atlaišanu. Cerēja uz pārmaiņām politikā un dzīvē. Gads apkārt, vai jaunievēlētā Saeima un valdošo partiju bosi ir kaut ko mainījuši par labu elektorātam? Viennozīmīgi — nē. Latvija grimst nabadzības un birokrātijas purvā. Latviju turpina iztukšot bezcerība, emigrācija, alkoholisms. Tāpēc nav palikusi neievērota ministres Viņķeles gudrā iniciatīva maksāt pabalstus visiem, kuri gribētu atstāt savas dzimtās mājas Latgalē, Vidzemē, citos no Rīgas tālākos rajonos.

Iebilst pašvaldības, iebilst tie, kuri cenšas apstrādāt zemi arī Viļakā, Zilupē, Bērzgalē. Pat dažādu konfesiju priesteri šonedēļ pauduši savu satraukumu: ja valdība pat naudu nežēlo Latvijas atbrīvošanai no iedzīvotājiem, tas varētu nozīmēt tikai mūsu politiķu galīgu stulbumu vai arī viņi materiāli ieinteresēti vietējos, politiski aktīvākos iedzīvotājus aizstāt ar paklausīgākiem, teiksim, Āzijas, Āfrikas pārstāvjiem. Jo vairāk tāpēc, ka tādi iebraucēji būs nepilsoņi. Nodokļus maksās, vēlēt nevēlēs. Vēlēšanās piedalīsies tikai šodienas politiķu radi, draugi un čomi. Un viņi paši...

Protams, tarkšķēšana par Latviju, latviskumu ir domāta muļķiem.

Bet vai nu pabalsti emigrantiem ir vienīgais labējo politiķu ierocis dumpīgās tautas skaita mazināšanai. Tauta nodzeras. Nekad vēl dzērienu ražotājiem un, galvenais, tirgotājiem nav bijis tādas brīvības pašreiz. No likumdošanas kopuma pamazām vien izskaloti, izņemti noteikumi, kas savulaik kaut mazliet iegrožoja alkohola tirgotājus. Jebkurš zaglis, blēdis, kontrabandists var saņemt licencitirgošanas atļauju. Paskatieties, Rēzeknē vai no katras daudzdzīvokļu mājas stūra ņirdz pretī bezkaunīgi atklātas izkārtnes: “Alkozeme”, “Bahus”, “Iedzersim pa glāzei” utt. Nav atskurbtuvju, nav nekādu ierobežojumu nakts dzertuvju ierīkošanai. Bijušajos, ļoti peltajos padomju laikos “rjumočnijas” pārbaudīja sanepidstacija (ja nu tur nav tualetes vai trauku mazgātavas?). Tagad nevajag neko! Pēc likuma gan dzīvokļu īpašnieki nosaka, kas un drīkst notikt mājā. Pēc likuma... Atbrīvošanas alejas 121. nama iedzīvotāji bija kategoriski pret “Alkolanda” atvēršanu. Atvēra. 70% īpašnieku nupat parakstījās pret otras dzērienu tirgotavas atvēršanu tajā pašā namā... Nu un tad? Būs, būs otra dzertuve!

Alkohola tirgotāji Latvijā ir priviliģētā kasta. Lielie baro lielos politiķus, tos, kuri pieņem alkohola aprites likumus. Otrā līmeņa (pašvaldību) politiķi šos vaļīgos likumus izmanto savā labā. No “točku” piesegšanas barojas gan Valsts, gan Pašvaldību policija...

Bet cilvēki, “točku” indes apreibināti, nestrādā, sit bērnus, bendē dzīvi līdzcilvēkiem un sev. Alkohols — tie ir ceļu satiksmes negadījumos mirušie gājēji un braucēji (arī tie septiņi Krāslavas jaunieši, kuri gāja bojā Jaungada naktī); alkohola rēķinā ir 80% visu noslīkušo, 60% visu ugunsgrēkos sadegušo, 50% pašnāvnieku, 40% ziemā nosalušo, 80% bomžu, kurus parasti atrod mirušus kāpņu telpās un graustos.

2011. gadā “ātrie” 67 790 reižu braukuši pie tādiem, kuri bija reibuma stāvoklī (ārstu biedrības statistika).

Nav grūti saskaitīt, cik tas viss izmaksā mums, nodokļu maksātājiem, Latvijas sabiedrībai. Miljonus! Un, ja mūsu valdnieki, deputāti un valdības vīri, šo naudu neskaita un nežēlo, tad nav grūti iedomāties, cik dāsnus bonusus valdošie politiķi, valstsvīri, partijas, saņem no alkohola ražotājiem, no legālās un nelegālās tirdzniecības.

Alkohols, kā senos laikos melnais mēris, iztukšo Latviju.

To, ka esam dziļā purvā, šodien nu jau apjauš pat tautiski latvisku frāžu apdullinātie vēlētāji. Nu, tie, kuri pērn mēģināja mainīt politisko situāciju, ar referenduma palīdzību atlaižot Saeimu. Neizdevās, bet tautas paruna māca un mierina: pirmie kucēni jāslīcina. Paies laiks, un no Latvijas neemigrējušie un alkohola nepieveiktie var saposties jaunam referendumam. Ņemt un nobalsot, piemēram, par prezidentālu republiku...

Lai tā nenotiktu, valdošā koalīcija grib izspiest cauri likumu, kas praktiski atcels referendumu: Latvijas nabagi nespēs savākt un apmaksāt pie notāra 150 000 parakstu. Bērziņš gan šo likumu nodevis atpakaļ Saeimai, kas to mīkstinājusi: tautai pašai savākt un apmaksāt vajadzēšot 50 tūkstošus parakstu.

150 000 vai 50 000 — viens pīpis. Ne jau velti Āboltiņas kundze šonedēļ atļāvās paņirgāties: jau šodien nabagi varot sākt atlikt no pensijas pa vienam santīmam. Nākamajam referendumam.

Ko saka Āboltiņa, to domā “Vienotība”. Tā ka sametīsim pa santīmam un iedzersim pa glāzei par “Vienotības” veselību un valdīšanu līdz pēdējam... pilsonim!

Māra Nizinska, Rēzeknes Vēstis

Komentāri:

18. augusts 2012 13:58 - алекс

...... нет комментариев. Всё что осталось так это лишь смотреть как тонет Титаник..... под названием "Latvija"

Pievienot komentāru {1}