Intervijas

17 jūnijs

Latvijas Republikas okupācijas diena

Vārda dienas:
Artis, Artūrs

Horoskopi

Skorpions
24. oktobris
- 22. novembris

Pie apvāršņa var parādīties, kāda ļoti simpātiska pretējā dzimuma būtne, kura tā vien piesaistīs tavu uzmanību. Precētajiem Skorpioniem vajadzētu būt godprātīgiem, nekrist kārdinājumā. Savukārt brīviem zīmes pārstāvji, pie vēlēšanās, spēs piedzīvot patiesi krāšņu romānu. Darba lietās viss ritēs savu gaitu, attiecīgi nekādi lielie uztraukumi, pavērsieni nav gaidāmi. Lai profesionālajā plānā viss būtu patiesi labvēlīgi, centies uzturēt harmoniskākas attiecības ar kolēģiem.

Ceturtdiena
Diena
24 .. 26 C
Vakars
20 .. 22 C
Vējš
1 .. 3 m/s
Piektdiena
Nakts
14 .. 16 C
Rīts
21 .. 23 C
Vējš
1 .. 3 m/s

Avots: gismeteo.ru

Aptauja

Par kādām tēmām jūs diskutējat ar mīļajiem?

 

Māra Nizinska Jaunumi Politika | 12. jūnijs 2012 | 19:29

Tev mūžam dzīvot, Latvija. Bet cilvēki lai mirst?

rv.lv

Pie lielā zvana šonedēļ piekārts tiešām ārkārtas notikums: Stradiņa slimnīcas teritorijā atrasts miris cilvēks, kuru pirms mēneša ātrie atveda šurp ar galvas traumu. Ātrie atveda, dakteri, vakarā apskatījuši, palaida mājās. Nē, ne palaida, bet izlika pa durvīm: kājas, rokas kustina, lai iet. Bet paiet nevarēja...

Kas vainīgs? Pats? Mediķi? Vai 20 neatkarības gados izpostītā un izvirtusī veselības aizsardzības sistēma? Stradiņi pēc Rīgas 1. slimnīcas slēgšanas un citu medicīnas iestāžu optimizācijas atgādina skudru pūzni, kurā dakterim nav ne laika, ne spēka atšķirt vienu cietēju no otra, iedziļināties problēmās. Par to pārliecinājušies arī daudzi rēzeknieši, kurus mūsu dakteri nosūta uz Rīgu pakonsultēties. Un vai nu tas ir tikai Stradiņos? Gan Rīgā, gan Daugavpilī, gan pie mums jau sen ar medicīnas ierēdņu svētību iedibināta kārtība, ka ātrās palīdzības atvesto, ja vien viņš var kustēt, sūta mājās arī nakts laikā; ka Uzņemšanas nodaļā ar ātrajiem atvestais garas stundas gaida, kad viņam kāds pievērsīs uzmanību. Daugavpils avīzes šonedēļ raksta par maza puisīša nāvi. Ievests vakarā, viņš nakti pavadīja lielās mokās, raudot un saucot pēc palīdzības, bet dežurējošais ārsts arī neatnāca, jo bijis aizņemts. Rītā, nekādu palīdzību nesagaidījis, mazais pacients uz vecmāmuļas rokām nomira...

Kurš vainīgs? Dakteris? Drīzāk gan visi šie gadījumi liecina par Latvijas medicīnas sistēmas pilnīgu degradāciju. Kredīti un Eiropas tranši, kas skaitāmi miljonos, izzagti, iztērēti dažādu instrukciju un projektu ražošanai, semināru rīkošanai, kuros veciem dakteriem kvazigudrības stāsta Eiropu izbraukājušie ierēdņi zaļknābji. daļa, kas medicīnai pienāktos no valsts budžeta, gadu no gada tiek arvien vairāk apcirpta. Cimperlīgā ministre Circene iet savu priekšgājēju pēdās, meklējot iespējas medicīnu vēl tālāk aizbīdīt no pacienta, padarīt to vēl nesasniedzamāku. Varu iedomāties, cik budžeta naudas ministrei Circenei un ministram Vilkam pakļautie ierēdņi iztērēs, izstrādājot turpmākos taupības plānus.

Lieliski strādājušo ātrās palīdzības sistēmu taupības nolūkos izārdīja. Nu reformētāji spiesti atzīt, ka lielā, apvienotā ātrā palīdzība ir neefektīva un dārga, dārgāka par to, kas bija. Lai savilktu galus, jātaupa uz slimnieku rēķina. Vēl pirms gadiem diviem “ātro” mediķi, ierodoties pie slimnieka, kuram “sirds lec pa muti” vai spiediens sakāpis līdz 230, darīja, ko varēja, lai sirsniņu atgrieztu normālā ritmā. Šodien iedos tableti un aizbrauks. Var aizvest uz slimnīcu. Bet kur garantija, ka jūs tur uzņems, ka nakts vidū nesūtīs mājās?

Pagājušajā gadā pēc mediķu arodbiedrības iniciatīvas tapa gan Latvijas mediķu, gan pacientu vēstule Eirokomisijai, sak, rietumi aizstāvēs mūsu tiesības ārstēties. Laiks pagājis, taču nekas nav dzirdēts par jelkādu atbalsi šajā jautājumā. Toties Latvijas lielais draugs ASV savas vēstnieces personā redzami un taustāmi iestājas ne par slimnieku, bet par it kā Latvijā apbižotu... homoseksuālistu un geju tiesībām. Nav šaubu, ka rietumu draugu spiediena rezultātā visai drīz Saeimas valdošais vairākums nobalsos par Latvijas geju un lesbiešu tiesībām reģistrēt viendzimuma laulības.

“Kāpēc viņiem (t.i., Latvijas rietumu draugiem) tas vajadzīgs? Mēs taču esam kristiešu zeme,” piezvanot uz redakciju, jautāja mūsu lasītāja Malvīne. Nezinu, kāpēc, bet nojaust var: Latvijas lielajiem draugiem izdevīgi, ka vasaļu zemē dzimst mazāk bērnu — no vietējiem cilvēkiem brīva zeme paver mūsdienu kolonistiem labas iespējas kara bāžu, lidlauku, cietumu (kā Lietuvā), bīstamu ražotņu izvietošanai, bēgļu iepludināšanai no zemēm, kas ir pārapdzīvotas. Kāpēc Itālijai vienai jāuzņem bēgļi no Sīrijas, Lībijas un citām valstīm, kur, īstenojot resursu pārdales plānus, amerikāņi “palīdz” šo zemju “revolucionāriem”? Palīdz šaujot, spridzinot, bombardējot. Pašreiz notiek nežēlīga cīņa, nē, ne jau par arābu pasaules cilvēku tiesībām un brīvību. Par resursiem. Par naftu. Latvijā naftas nav, bet mūsu valsts ir izdevīgs placdarms — sava veida aerodroms. Tas lielajiem draugiem rietumos var būt noderīgs, kad cīniņā par noteicošo vietu pasaulē un resursu pārdali saķersies lielie spēlmaņi — ASV, Krievija, Ķīna.

Kā zināms, aerodromā cilvēki nav vajadzīgi, viņi traucē. Latvijas kā aerodroma atspaida punkta depopulācija ir izdevīga lielajiem spēlētājiem. Šo darbiņu, valsts atbrīvošanu no cilvēkiem, paklausīgi veic vietējie politiķi. Likvidējot medicīnu, par karikatūru pārvēršot izglītības sistēmu, bīdot likumus dzimstības vēl krasākai samazināšanai.

Šonedēļ man iznāca tāda garāka saruna ar rēzeknieti, kura bija atnākusi pastāstīt par savu konfliktu ar mediķiem. Saruna novirzījās arī uz citām tēmām, un laikam jau tā bija izteikti pesimistiska, jo aizejot sirmā kundze teica: “Cik labi, ka es esmu jau veca un nepiedzīvošu, kā iznīkst Latvija...”

Varbūt tomēr tā nenotiks?

* * *

Vēl par medicīnu un naudu. Ministre Circene turpina bīdīt ideju par medicīnas pakalpojumu liegšanu nodokļu nemaksātājiem. Svieda akmeni zemnieku un uzņēmēju dārziņā, bet trāpīja savai dzimtajai “Vienotībai”, t.i., “Vienotības” galvenajam Zaķim: frakcijas vadītājam. Pērkot sev dārgu džipu, “Vienotības” frakcijas vadītājs Dzintars Zaķis noblēdījis Valsts kasei, t.i., nav samaksājis nodokļos 9000 eiro. Tie tev nav ne 10, ne 20 latu, kurus, iespējams, valstij nodokļos nesamaksā tante no ieņēmumiem par tirgū pārdoto pienu.

Ja jau otrais cilvēks partijā šmaucas, tad ko var gaidīt no citiem, mazākiem valdošās partijas gariņiem.

Paskatīsimies, kā šo škandālu mēģinās notušēt Āboltiņa, Dombrovskis, Vilks un citi godīgās un tiesiskās partijas pīlāri.

Māra Nizinska, Rēzeknes Vēstis

Komentāri:

4. jūlijs 2012 19:48 - A

У КОГО ЕСТЬ ДЕНЬГИ ЛЕЧАТСЯ,А У КОГО НЕТ -ПОДЫХАЮТ КАК СКОТ.

Pievienot komentāru {1}