Intervijas

3 jūlijs

Vārda dienas:
Benita, Everita, Verita

Horoskopi

Mežāzis
22. decembris
- 20. janvāris

Šis tev būs interesants un veiksmīgs periods. Tavs noskaņojums ik pa brīdi kļūs patiesi radošs, inovatīvs. Arī profesionālie panākumi un atzinība no priekšniecības puses tev būs turpat vai garantēta. Saskarsmē ar līdzgaitniekiem valdīs harmonija, sevišķi jau attiecībās ar kolēģiem. Mīlas lauciņā nav izslēgtas nelielas domstarpības ar mīļoto, taču tās būs viegli atrisināmas, ja vien būsi pietiekoši piekāpīgs, pretimnākošs. Nedēļas nogale piemērota nelielam izbraucienam pie dabas.

Piektdiena
Diena
22 .. 24 C
Vakars
19 .. 21 C
Vējš
1 .. 3 m/s
Sestdiena
Nakts
14 .. 16 C
Rīts
18 .. 20 C
Vējš
.. 2 m/s

Avots: gismeteo.ru

Aptauja

Par kādām tēmām jūs diskutējat ar mīļajiem?

 

Māra Nizinska Jaunumi Politika | 2. maijs 2012 | 07:52

Latgalei — burka ar blusām

rv.lv

Esam gan mēs, latgalieši, vientieši! Nez kāpēc iedomājamies, ka mūsu likstas un nedienas tur, Rīgā, var kādu ieinteresēt. Streikojam, rakstām protesta vēstules (protests pret radaru, pret elektrības tarifu celšanu, pret aplaupīšanu uz robežas), vaidam, sūdzamies. Nu nekā nevaram noticēt, ka Latvijā, ko sauc par brīvu, neatkarīgu, demokrātisku, politiskā elite ir trīsreiz kurlāka par PSKP sekretāriem.

Diemžē daudzi jo daudzi no tiem, kuri teica: kaut pastalās, bet brīvi, novesti līdz tam, ka nu saka: cekas (partijas centrālās komitejas) un raikomi (partijas rajona komitejas) bija tās vietas, kur pats pēdējais nabags varēja pasūdzēties un saņemt reālu palīdzību.

Tāds Latvijas cilvēku atzinums liecina par pilnīgu mūsu politiskās elites fiasko demokrātiskas Latvijas valsts veidošanā. Starp citu, to man šodien pateica kāda padzīvojusi rēzekniete, kura gadu garumā staigā uz domi un “Namsaimnieku”, cenšoties pierādīt, ka dzīvoklis iet bojā sliktās apsaimniekošanas dēļ. Staigā pa kabinetiem, klauvē pie deputātu durvīm, pat ministrijai rakstījusi. Viss veltīgi.

Naivule, teiks tie, kuri pirms viņas mēģinājuši pašvaldībā vai valdībā savas tiesības aizstāvēt. It jau izdevās Krievijas benzīna vedējiem, rīkojot protestus, sakužināt valdību. Sprūdža ministrija pat īpašu Latgales glābšanas plānu izstrādājusi, ko aizvadītajā nedēļā Daugavpilī lika priekšā Latgales uzņēmējiem, zemniekiem, pašvaldību vadītājiem. Cilvēki sabrauca, gaidīja vismaz sapratni, bet... Mūs, latgaliešus, Sprūdža komanda pielīdzināja blusām stikla burkā, sak, paši vainīgi, esat pieraduši dzīvot savā bundžā (Latgalē) un, kad bundžai vāciņu noņem, ne lūgti ārā vairs nelecat.

Vai tas bija jāsaprot pārmetums, ka mēs te vēl kustamies, lēkājam? Ka neesam devušies prom no Latgales?

Ar šīs blusu bundžas demonstrēšanu, šķiet, arī beidzās Latgales glābšanas pasākumi. Sprūdža kungs un viņa kolēģi nu var nodarboties ar citām, svarīgākām lietām. Piemēram, ar sava partijas līdera vajadzību nodrošināšanu. Mašīna jau esot nopirkta par Ls 65000, ziņo mediji, dzīvokļa lietas arī gandrīz sakārtotas. Tikai rocība esot tāda neliela, nesen žurnālistiem teica pats V. Zatlers. Un tomēr atšķirībā no daudziem citiem latviešiem un latgaliešiem viņš nesūdzoties, pēc kontrabandas precēm nebraucot un nevaidot, iztiekot ar deputāta aldziņu un nekurnēdams došoties pensijā, kad būs sasniedzis 65 gadu vecumu.

Nu, tiešām, jāapbrīno kunga pieticība! vēsta Zatlera kunga deklarācija par 2011. gadu, tikai par laiku no 17. oktobra līdz 31. decembrim viņš saņēmis algā 4481 latu. Bet līdz rīkojuma nr. 2 izdošanai (2011. g. 9 mēneši) vēl nieka 25 452 latus. Tāds apbrīnojams pieticības paraugs! Iztiek ar tādu mazumiņu un ienākumu papildināšanai pēc Krievijas benzīna nebrauc. Latgales kontrabandisti. Un neprotestē pret “Vienotības” iniciēto pensijas vecuma palielināšanu.

Starp citu, tauta arī neprotestē. Kārtējo reizi līdz ar Dombrovska valdību nopūšamies: tādi apstākļi. Tak jau esam pieraduši pie mūsu varnešu divkosības un melīguma. Vai tad ne Dombrovska valdība iniciēja un pieņēma lēmumu pensijas vecumu celt no 2016. gada? Nu valdība pārdomājusi, sak, mans vārds, gribu dodu, gribu ņemu atpakaļ. tas bija ar pensiju apcirpšanu, tas notiek pašreiz ar pensionēšanās vecuma manipulācijām. Attaisnojumamierastais arguments: naudiņas kasē neesot.

Tiešām, no kurienes gan tai naudiņai rasties? Latvija nepelna. Latvija neprot arī tirgoties. 20 gadus tranzītu (RietumiKrievija caur Latviju) kavēja ideoloģiskie uzstādījumi. Pašreizarī ekonomiskie faktori. Piemēram, ceļu stāvoklis. atzīst speciālisti, Latvijas ceļi ir sabrukuši. Arī šajā nozarē, tāpat veselības aprūpē, izglītības nodrošināšanā, emigrācijas mazināšanā, valsts (valdība) nepilda savas saistības pret iedzīvotājiem. Neprot? Nevēlas? Vai tāpēc, ka viss pulveris tiek izšauts Latvijas augstākās kastas, augstāko ierēdņu un vadoņu vajadzību nodrošināšanai. Par Zatleru jau teicu. Vakar vienu no svarīgākajiem jaunumiem ziņu aģentūras pavēstīja, ka arī otra eksprezidente, VVF, esot pieteikusies uz jaunu 80 tūkstošu vērtu automašīnu, jo iepriekšējā piecu gadu laikā esot galīgi nolietojusies.

Vēl liela nauda būs jāiegulda jaunas VID ēkas būvē Rīgā; simtos tūkstošos skaitāmi izdevumi misijai Afganistānā; drīz Latvijai pašai būs jāsedz visi NATO lidmašīnu patrulēšanas izdevumi... Rēķini, gribi, neiznāk naudiņas ne ceļiem, ne no Rīgas attālo novadu attīstībai.

Toties nenogremdējamās “Vienotības” līderis raksta grāmatas ar krīzes pārvarēšanas receptēm un uzmundrinošu paraugu attālas provinces ļaudīm dāvina burku ar... blusām.

Māra Nizinska, Rēzeknes Vēstis

Komentāri:

3. maijs 2012 15:21 - Dagdāniets

Latgales imigranti nav visi Latgales iedzīvotāji.Ir vēl Latgales pamatiedzīvotāji- latgalieši ,kuri domā savādāk.

Pievienot komentāru {1}