Intervijas

8 jūlijs

Vārda dienas:
Ada, Adele, Antra

Horoskopi

Vēzis
22. jūnijs
- 22. jūlijs

Nedēļas sākumā svarīgi pēc iespējas precīzāk ievērot augstākstāvošo norādes, neizrādīt neapmierinātību ar priekšniecības lēmumiem. Iespējams, tiksi mudināts apgūt jaunas iemaņas, lai varētu uzņemties atbildīgākus pienākumus. Sākot ar nedēļas vidu, var pieaugt interese par garīgajām lietām, reliģiju. Nav izslēgts, kāds Vēža zīmes pārstāvis nolems apmeklēt astrologu vai gaišreģi. Nedēļas izskaņā tavu prātu pilnībā nodarbinās mājas dzīvē notiekošais.

Otrdiena
Diena
18 .. 20 C
Vakars
15 .. 17 C
Vējš
3 .. 5 m/s
Trešdiena
Nakts
13 .. 15 C
Rīts
14 .. 16 C
Vējš
2 .. 4 m/s

Avots: gismeteo.ru

Aptauja

Par kādām tēmām jūs diskutējat ar mīļajiem?

 

Māra Nizinska Jaunumi Politika | 18. janvāris 2012 | 11:21

Māra NIZINSKA: Mums, neaptēstiem, politiķi skaidro

rv.lv

Tikai nepilnas divas nedēļas pagājušas, kopš janvāris iesoļojis jaunajā gadā. Vēl ausīs skan valsts augstāko amatpersonu laba vēlējumi mums, visiem Latvijas cilvēkiem, aicinājumi būt vienotiem, pacietīgiem, ar labiem darbiem stiprināt savu valsti: sak, jūs stipriniet savā vietā, tur, apakšā, mēs — savā, te, augšā.

stiprināšana notiek tur, augšā, mēs redzam, lai to gribētu no mums noslēpt. Valdis Dombrovskis, piemēram, stiprinājis birokrātijas labklājību, atļaujot 2012. gadā visu līmeņu ierēdņiem atkal maksāt prēmijas. Sāk darboties partiju finansēšanas likums, un mūsu nodokļu naudiņa jau ripo partiju kasēs, lai tās varētu vēl ņiprāk veikt visādus sabiedriskās domas pētījumus, organizēt skaidrojošās kampaņas utt.

Izglītības ministrs savukārt pieteicis izglītības sistēmas reformu, kuras rezultātā darbu zaudēs 6000 skolotāju. Vai tas nav ietaupījums? Vēl ministrs iecerējis dažādas citas izglītības sistēmas reformas. šie Ķīļa paziņojumi ir deklaratīvi, tos arī var uzskatīt par papildu finansējuma pieteikumu. Un gan jau tas finansējums (ministrijas aparātam, nevis skolām) tiks atrasts.

Uz nodokļu maksātāju maciņiem ķīķerē arī veselības ministre Circene. Viņa uzskata, ka pavalstnieki pārāk bieži sauc “ātros”. Valstij tas esot dārgi. Un nu sākusies skaidrojošā kampaņa “Jūties švaki? Nav tik traki”. Šai aģitācijas kampaņai no budžeta arī esot iedalīta smuka naudiņa. Cik lietderīgs būs tāds tēriņš?

Pirmkārt jau, varēja izdomāt pieklājīgāku saukli (tas vārdiņš “švaki” ir no žargona leksikas); otrkārt, ministre grasās mani pārliecināt nesaukt “ātros”, kad sirds pa muti ārā kāpj vai elpas trūkst?

Nupat dzirdēju, ka valdība steidzami meklējot naudu vēl vienai skaidrojošai kampaņai, kas galvenokārt domāta latgaliešiem: redz, čangaļi sadomājuši protestēt pret jaunajiem Krievijas robežas šķērsošanas noteikumiem. Un nu valdība drukās skrejlapas, maksās par reklāmu lielajās avīzēs un televīzijā, lai Rēzeknes Ļoņam vai Ludzas Pēterim iestāstītu, ka, ievedot no Krievijas zāles, putraimus vai šņabi, viņi grauj Latvijas ekonomiku, un nabagajai tautas daļai centīsies ieborēt, ka, pērkot šīs preces, apzog Latviju. Nezinu, uz ko cer Vilks, Dombrovskis un justīcijas pīlārs Bērziņš. Varbūt uz to, ka Latgaleskontrabandisti”, izlasījuši ministru skaidrojošos rakstus, birdinās grēku nožēlas asaras, murminot: “Nevajag man Krievijas zāļu un benzīna, badā miršu, bet esmu un palikšu Latvijas patriots. Lai grēko lielie kontrabandisti, ministru draugi, es būšu tīrs Vilka asara.”

Vai tāda cēla mērķa dēļ — padarīt benzīna vedējus par patriotiem — jāžēlo budžeta nauda? Un nežēlo arī. Visos varas līmeņos.

Mūsu dome, piemēram, nežēlo naudiņu lielajām megaceltnēm. Būs vai nebūs “Karandašs” gatavs noteiktajā laikā, vēl nevar zināt (tur esot vesels kalns dažādu problēmu celtniecības jomā, ne velti dome bija spiesta par lielu naudu pasūtīt papildus ekspertīzi). Tikmēr jaunā kompleksa vadītāja, bez konkursa izraudzīta, jau sēž un regulāri saņem tādu pieticīgu aldziņu — apmēram 700 latu mēnesī. Nolemts pieņemt darbā vēl dažus topošā Radošo pakalpojumu centra darbiniekus. Ar pieklājīgu algu. Un arī bez konkursa? Tādas nesavtīgas rūpes par... Latgales jaunāko paaudzi, kas, ieraudzījusi skaisto “Karandašu” ar greizajiem logiem, nebrauks vairs uz Angliju.

Mūsu deputāti diemžēl aizmirst, ka ne visiem krīzē izdzīvojušajiem jaunajiem rēzekniešiem radošais centrs vai koncertzāle ir un būs galvenā nepieciešamība. Diez vai par koncertiem un nodarbībām mūzikas pulciņā sapņo tie, kuri pašreiz spiesti stāvēt rindā pēc labdarības ēdiena.

Par to rindu drusku sīkāk. Lai pulksten 12 dabūtu ko ēdamu, cilvēki, veci un jauni, Nakts patversmes pagalmā rindu ieņem astoņos no rīta. Četras stundas zem klajas debess, lietū, sniegā, vējā. Ļoti bieži tiem, kuri rindas galā, ēdiena nepietiek.

Bet deputātu kungiem, kuri pat 100 metrus no mājām vai biroja līdz domei brauc glaunā mašīnā, grūti iejusties to cilvēku ādā, kuriem karstas zupas šķīvis ir bagātība. Viņi, sirmi vīri un sievas, jaunas māmiņas, stāv rindā, salst, gaida. Starp citu, vēlos deputātiem un Usānes kundzei piedāvāt tikai vienu dienu eksperimenta kārtībā pastāvēt šajā rindā. Varbūt tad viņiem pieleks, ka kaut kur nostūrī, kaut vai aiz tuvumā esošajām garāžām būtu jānoliek pārvietojamā ekotualete. Jo... tuvākā tāda “iestāde” ir Raiņa parkā (savulaik par 160 tūkstošiem latu būvētā “gaismas pils”, par kuras apmeklējumu arī bezdarbniekam vai bezpajumtniekam jāmaksā).

Par to, kādos apstākļos zupa tiek dalīta ziemeļu rajonā, mēs jau rakstījām. Un rakstīsim vēlreiz, kad tuvosies vēlēšanas, un šodienas deputāti steigsies iestāstīt, cik viņi saprotoši un žēlsirdīgi, kā pūlējušies cilvēku labā...

Tak jau cilvēku labā pilsētas dome aizliegusi “Dekom” autobusiem, kas caur pilsētu kursē uz Stoļerovu, Sprūževu, Ozolmuižu, uzņemt pagastos dzīvojošos pasažierus pilsētas pieturās. Vai dome tā turpina atriebties “Dekom” vadībai? Nu, būtu divkauju sarīkojuši, no sirds izkāvušies, nevis cilvēkus spīdzinājuši. Sprūževas, Stoļerovas, Ozolmuižas bērniem, kuri mācās pilsētas skolās, līdz savam autobusam jākāto liels gabals, jo, teiksim, sprūževiešus, 2. vidusskolas audzēkņus, pieturā pie domes uzņemt Stoļerovas autobusā aizliegts.

Ambīcijas dārgi izmaksā. Un tā naudiņa tiek ņemta nevis no ambiciozo priekšnieku kabatas, bet gan no putras strēbēju maksātajiem nodokļiem.

Māra NIZINSKA

P. S. Kad šis raksts jau bija iemaketēts piektdienas avīzes lappusē, redakciju sasniedza ziņa, ka Rēzeknes dome tomēr esot atbalstījusi novada domes lūgumu, un parakstīta pagaidu vienošanās par to, ka “Dekom” autobusi, kas kursē uz Stoļerovu, Strūžāniem u. c., pieturēs arī pilsētas autobusu pieturās.

Komentāri:

1. februāris 2012 11:53 - tablete

- latgals Tev redzams labāk patīk kad atbrauc kungi tad tiekas ar kungiem nevis ar tautu, ar tautu kas dzīvo tālākos nostūros. Kas tu esi ? Uznēmējs-šmaucējs vai kungs kurš barojas no mūsu pēdējām kapeikām. Ko nepatīk kritika ? Nizinskas kundzei ir pilnīga taisnība. Šīs nejēdzībs mēs redzam katru dienu. Vienrez vadzis lūzīs..................................

25. janvāris 2012 21:30 - latgals

kad ,tu tantiņ iesi pupās. agrāk braukāji pa kolhoziem, satikies ar traktoristiem, slaucējām in biji varen apmierināta. tagad kritizē visu valdību un visu pasuli, kas ir pret SC. redz kāda suņa uzticība

Pievienot komentāru {2}