Intervijas

8 jūlijs

Vārda dienas:
Ada, Adele, Antra

Horoskopi

Dvīņi
21. maijs
- 21. jūnijs

Interesanta un aizraujoša nedēļa. Vienīgais, kas var likt zināmus šķēršļus panākumiem, ir tavs slinkums un nevēlēšanās mainīt kaut ko savā ikdienā. Ja pārvarēsi minēto problēmu, tad ātri vien spēsi sasniegt pavisam citu dzīves kvalitāti. Zvaigznes iesaka mācīties ne tikai no savām, bet arī citu kļūdām, kā arī rūpīgāk ieklausīties dzīves pieredzējušāku tuvinieku padomos. Nedēļa nogalē var rasties iespēja iesaistīties kādā aizraujošā piedzīvojumā.

Otrdiena
Diena
18 .. 20 C
Vakars
15 .. 17 C
Vējš
3 .. 5 m/s
Trešdiena
Nakts
13 .. 15 C
Rīts
14 .. 16 C
Vējš
2 .. 4 m/s

Avots: gismeteo.ru

Aptauja

Par kādām tēmām jūs diskutējat ar mīļajiem?

 

Māra Nizinska Jaunumi Sabiedrība | 30. novembris 2011 | 11:58

Māra Nizinska: "Par ceļiem, kur nauda un uzraugi staigā"

rv.lv

Tūkstoši Latvijas iedzīvotāju šonedēļ atklāja, ka stāv pie sasistas siles. Pie bankas, no kurienes nezināmus ceļus aizgājuši uzkrājumi, pensijas, pabalsti, stipendijas. Un atkal pušu tāda banka, kuru Latvijas iedzīvotāji biežāk izvēlējās kā uzticamāko. Pēc inerces. No padomju laikiem, kad tā bija vienīgā. Tā sauktā Krājkase (sberkassa).

Lai atceramies, ka ar banku “Baltija” bija tāpat, jo jaunie īpašnieki to ieperināja galvenokārt padomju valsts bankai piederējušās telpās. Nepieredzējušie, no sociālisma kapitālismā ieceltie ļautiņi zināja, ka valsts bankas drošas, ka slaucējas, kombainiera, šofera sakrātajiem rubļiem tur nekas nedraud. Mēs visi toreiz i sapnī nevarējām nosapņot, ka padomju laiku uzkrājumus kapitālisma priesterirepšes, birkavi u.c. vispirms pārvērtīs par putekļiem, bet pēc tam atļaus jaunās kapitālistiskās iekārtas haizivīm, laventiem, karginiem, priedīšiem, nolaupīt...

Otrdien vakarā skatījos Latvijas TV diskusiju par “Krājbankas” kraha iemesliem, bet atbildi arī nesaņēmu. Ne uz vienu jautājumu, kas tirda aplaupītos Latvijas iedzīvotājus. Krūmanes kundze, kuras uzraudzībā un kontrolē ir visas Latvijas komercbankas, locījās zutis. Tāpat locījās, kad pa burbuli aizgāja “Parex”. Interesanti, tad Krūmane uzrauga? Krūmane, kuras uzdevums katru dienu analizēt, pētīt, izvērtēt banku riskus, atkal nogulējusi vienu krahu. Par ko tad valsts viņai maksā vairākos tūkstošos mērāmo mēnešalgu? Vai tad komisijai nekas nebija darāms, kad sāka pienākt satraucošās vēstis no Lietuvas? Vai nav , ka Latvijas banku uzraugi otru algu saņem no komercbankām? Par nekontrolēšanu, par cilvēku šmaukšanu? Vai tad ne šī kompetentā komisija caur medijiem vēl pirms nedēļas apgalvoja, ka “Krājbanka” ir pilnīgi droša, ka mātes bankas “Snoras” ķibeles uz “Krājbanku” neattiecas?!

Ja Krūmane un tās komisija “nevelk”, ja algu tie saņem faktiski par banku izsaimniekotāju piesegšanu, vai savs vārds jau sen nebija jāsaka Dombrovskim un Vilkam? Vai viņiem nebūtu jāatvainojas par savu padoto, banku uzraugu, slikto darbu? Jāatvainojas un jādara kaut kas, lai bankas aplaupītais pensionārs nenomirst badā, lai aplaupītā pašvaldība var apmaksāt bērniem pusdienas?
Diemžēl valdība spējīga dot vien cinisku padomu: “Ja jums tiešām nav naudas maizei, vērsieties pēc palīdzības savā pašvaldībā...”

Tā, lūk, mūsu tiesiskā valdība mazgā rokas nevainībā. Nav un nebija valdības vīriem un sievām laika nodarboties ar tādām lietām pavalstnieku iztikas līdzekļu drošība. Ir taču svarīgākas lietas: uzpasēt oligarhus, karot ar okupantiem, sargāt valodu: nedod Dievs, ņems vēl kāds okupants un uzrakstīs Eiropas tiesai žēlabu krievu, poļu vai latgaliešu valodā! Šo valodu lauciņu valdības vīri un sievas uzrauga modri...

CITAS PROBLĒMAS

Ir mūsu valdībai arī citi, svarīgāki kreņķi. Piemēram, bijušā prezidenta materiālā nodrošināšana. Nu jau pusgadu atbildīgie ierēdņi skrien, Zatleru pārim piemērotu dzīvokli meklēdami. It jau bija atrasts. Vecrīgā, prestižā namā, kur līdz šim mita Amerikas vēstniecības pārstāvji. Ierēdņi jau meklēja zelta ziepju traukus un marmora tualetes podus, kad ekskungs un ekskundze paziņoja, ka ir pārdomājuši — tas neesot pietiekami prestižs rajons. Tā ka ierēdņiem atkal meklēšanas darbi priekšā.

Un vēl viens svarīgs uzdevums valdībai pašreiz jārisina — jāsameklē jauna Zatlervedēja automašīna. Aizsardzības ministrija izsludinājusi iepirkuma konkursu limuzīna iegādei. Vēlamā marka nav nosaukta, bet limuzīnam noteikti jābūt melnam, salonam — ar dabīgu ādu iztapsētam un ķirškoku apdarinātam, ar audiosistēmu un klimata kontroli aprīkotam. Iepirkuma cena nedrīkstot būt augstāka par 87 888 latiem. Ar šo autobrīnumu eksprezidents brauks trīs gadus, pēc tam varēs pieprasīt jaunu, šo atvēlot dažādu augstu viesu pārvadāšanai...

Lūk, kādas sarežģītas problēmas pašreiz risināmas valdībai, lai kaismīgais cīnītājs pret oligarhiem, izcilais reformators un Latvijas patriots Valdis Zatlers varētu raženi strādāt Latvijas tautas labā.
Bet mēs te čīkstam par “Krājbankā” iesaldētajām pensijām, pārmetam valdībai un banku uzraugiem par to, ka mūs maldināja. Apzināti maldināja, aicinot neuztraukties, neizņemt savas pensijas no labi apmaksātu uzraugu nogulētās bankas.

VIENREIZ NEDĒĻĀ

“Mani banku liktenis neuztrauc — ne man algas, ne pensijas, ne pabalsta,” saka mans kaimiņš Viktors. Viņš līdz šim ģimenei iztiku pelnīja, pārdodot to, ko legāli drīkstēja vest (nest) pāri robežai: katru dienu divas pudeles šņabja, divas paciņas cigarešu un vēl iztikšanai putraimus, cukuru, makaronus.

Nu šo pierobežas iedzīvotāju biznesu valsts grasās klapēt ciet. No 1. janvāra fiziskas personas drīkstēs tās pašas 40 cigaretes un litru šņabja Latvijā ievest tikai reizi nedēļā. Un tad ne? Vilks un Dombrovskis cīnās ar pelēko biznesu! Pašu “pelēko biznesmeņu” labā. Viņi taču nodokļus par tām divām cigarešu paciņām nemaksā! Valstij zaudējums! Un “kontrabandistam” arī būšot skāde.

Ar ministres Circenes ziņu Latvijas medicīnā drīz tikšot ieviesta kārtība: nodokļu nemaksātāji uz medicīnisko palīdzību var pat necerēt.

Kā saka, viss tautas labā. Tikai mēs, muļķi, to nesaprotam.

Māra Nizinska, "Rēzeknes Vēstis"

Pievienot komentāru