Intervijas

21 jūlijs

Vārda dienas:
Meldra, Meldris, Melisa

Horoskopi

Mežāzis
22. decembris
- 20. janvāris

Šis tev būs interesants un veiksmīgs periods. Tavs noskaņojums ik pa brīdi kļūs patiesi radošs, inovatīvs. Arī profesionālie panākumi un atzinība no priekšniecības puses tev būs turpat vai garantēta. Saskarsmē ar līdzgaitniekiem valdīs harmonija, sevišķi jau attiecībās ar kolēģiem. Mīlas lauciņā nav izslēgtas nelielas domstarpības ar mīļoto, taču tās būs viegli atrisināmas, ja vien būsi pietiekoši piekāpīgs, pretimnākošs. Nedēļas nogale piemērota nelielam izbraucienam pie dabas.

Svētdiena
Nakts
14 .. 16 C
Rīts
19 .. 21 C
Diena
25 .. 27 C
Vakars
21 .. 23 C
Vējš
1 .. 3 m/s

Avots: gismeteo.ru

Aptauja

Aktuālākā problēma šodien Daugavpilī

 

Māra Ošuroka Jaunumi Sabiedrība | 23. aprīlis 2012 | 12:27

Saules un Mēness aptumsumi (turpinājums)

Kā Saules aptumsums ietekmējis cilvēkus senos laikos, mūsdienās, piemēri iz dzīves. Senos laikos Grieķijā kāds karavadonis dodoties kaujā, tomēr savu karapulku pagriezis atpakaļ, jo uzskatījis Saules aptumsumu par sliktu zīmi

Savukārt, Krievijā ir pat teiksma par Igora kauju un glezna, kas attēlo Saules aptumsumu un šo kauju, bet šajā gadījumā karavadonis no kaujas neatteicās un zaudēja to.

Astrologs Juris Kauliņš pastāstīja, ka Saules aptumsumi ietekmējuši viņa likteni samērā spēcīgi. Savu pirmo aptumsumu Juris atceras vēl no skolas laikiem, kad 1966. gada maijā vērojot Saules aptumsumu, viņš otrās klases skolēns būdams nolēma pievērsties astronomijai, ko vēlāk dzīvē arī realizēja un daudzus gadus strādāja Baldones observatorijā.

Vēlāk Juris Kauliņš vēlējies apzināti vērot Saules un Mēness aptumsumus, dodoties uz tām valstīm, kur attiecīgās reizēs aptumsumi bija novērojami, tomēr šos plānus pēdējā brīdī vienmēr kaut kas izjauca. Vispirms iesaukums armijā, vēlāk meitas piedzimšana, vēl citu reizi tēva bēres. Savu pirmo aptumsumu klātienē J. Kauliņš vēroja tikai 1999. gadā Ungārijā. Savukārt, šis Saules aptumsums pielika punktu viņa laulībai.

2006. gadā vērot Saules aptumsumu kopā ar Juri Kauliņu uz Turciju devās arī Māra Ošuroka, un arī viņas dzīve krasi mainījās.
Juris Kauliņš devās vērot aptumsumus arī turpmākajos gados.

Katru reizi Saules aptumsums var atstāt savādāku ietekmi uz Dabu, cilvēkiem arī tiem, kas šajā dienā dzimst. Tā piemēram, reizēm aptumsums rada tajā laikā dzimušajos tieksmi pēc mākslas, citreiz izraisa interesi par tehniskām lietām. Svarīgi tas, kādā zīmē notiek aptumsums, kā arī pārējo planētu novietojums aptumsuma brīdī.

Kā novēro Saules aptumsumu, ko tas dod?

Saules gaisma ir intensīva un ilgstoši raugoties Saulē bez saulesbrillēm varam zaudēt redzi, jo spēcīgie stari sadedzina tīkleni dažu sekunžu laikā. Saules aptumsuma laikā staru ietekme pastiprinās vēl vairāk, tīklenei pieļaujamā gaismas plūsma tiek pārsniegta 1000 reižu.

Pēc bēdīgās 1999. gada pieredzes, kad vairāki cilvēki vērojot Saules aptumsumu zaudēja vai sabojāja redzi, šobrīd jau pret šo jautājumu visi attiecas ar lielāku nopietnību.

Tātad Saules aptumsumu var vērot tikai izmantojot speciālas brilles, kvēpinātus stiklus un citus tam piemērotas, pielāgojamus priekšmetus. Nekādā gadījumā nedrīkst skatīties uz Sauli ar binokli!

Saules novērošanai ir iela loma dažādu pētniecības darbu veikšanā, ko citos apstākļos nemaz nevar veikt. Tā piemēram, Saules aptumsuma laikā var pētīt Saules vainagu. Tiek izdarīti arī bioloģiskie un radioloģiskie novērojumi, pētījumi. Saules aptumsuma laikā Mēness disks aizsedz konkrētus aktivitātes avotus uz Saules, tāpēc labs periods radioastronomiskajiem pētījumiem.

Atšķirība starp Saules un Mēness aptumsumiem

Mēness aptumsums novērojams laikā, kad Zeme aiziet priekšā Saulei jeb Mēness ieiet Zemes ēnā. Mēness aptumsumi notiek gandrīz tik pat bieži kā Saules aptumsumi. Mēness aptumsumus var redzēt veselā Zemes puslodē. Konkrētā vietā redzami ik pa 2-3 gadiem.

Starp Saules un Mēness aptumsumiem ir liela atšķirība. Saules aptumsums saistīts ar tukša Mēness fāzi, tātad pamirumu dabā. Mēness aptumsums saistīts ar pilnmēnesi, kad dabā notiek maksimāla aktivitāte.

Saules aptumsumam nav tik liela ietekme uz cilvēka psihi, karmu, Mēness. Mēness aptumsums spēcīgi ietekmē cilvēkus ar psihiskām novirzēm. Šis laiks jau no senatnes saistīts ar dažādiem maģiskiem rituāliem. Savukārt Saules aptumsums vairāk ietekmē cilvēka veselību.
 

Filipa Kirkorova vintāžas šovbutika Phil 4you jaunais e-katalogs apskatāms šeit


 

Māra Ošuroka, Latvijas astrologu asociācijas priekšsēdētāja, Horoskopu pasaules skolas vadītāja, astropsiholoģe

Pievienot komentāru