Intervijas

25 septembris

Vārda dienas:
Rauls, Rodrigo

Horoskopi

Svari
24. septembris
- 23. oktobris

Ik pa brīdi var pārņemt sajūta, ka tevī īsti neviens neieklausās vai pat apzināti ignorē. Taču šajā sakarā nevajadzētu pārāk pārdzīvot, tev gluži vienkārši būs tieksme visu nedaudz pārspīlēt, uztvert pārlieku saasināti. Zvaigznes iesaka rast uzticamu cilvēku, kuram izsūdzēt savas nebūšanas, no kura smelties morālu iedrošinājumu, uzmundrinājumu. Šonedēļ labākus rezultātus uzrādīs tie Svari, kuri nodarbojas ar starpniecības pakalpojumiem, nekustamo īpašumu.

Piektdiena
Diena
20 .. 22 C
Vakars
16 .. 18 C
Vējš
3 .. 5 m/s
Sestdiena
Nakts
14 .. 16 C
Rīts
15 .. 17 C
Vējš
3 .. 5 m/s

Avots: gismeteo.ru

Aptauja

Par kādām tēmām jūs diskutējat ar mīļajiem?

 

Viktors Jolkins Jaunumi Sabiedrība | 7. februāris 2012 | 15:30

Nevēlos dzīvot izvirtuļu sabiedrībā!

Nesen tika publicēts Latvijas prezidenta padomnieces kailfoto, kurš ticis nozagts no viņas personīgā arhīva. Kāda preteklība! Kādi slimi un nožēlojami cilvēki, nodomāju es... nesteidzieties mani atbalstīt, šī doma nemaz nav par sievieti, kurai pieder foto. Ne arī par tiem, kuri šo fotogrāfiju nozaga. Pretīgumu un noraidījumu man izraisa tie cilvēki, pēc kuru pasūtījuma šī darbība tika veikta un kuri, līdzīgi klaiņojošiem suņiem, ar baudu ķērās izbaudīt un aplaizīt viņiem mesto kaulu.

Allaž esmu centies  saprast, kāpēc cilvēkus piesaista glancēti žurnāli un dzeltenās avīzes. Kāda man starpība, kur redzēja piedzērušos Sobčaku vai ar ko guļ Pugačova? Ja viņa ir dziedātāja, tad arī apspriediet viņu dziedātāju. Vai viņa dzied labi vai slikti? Vai viņa dzied ar fonogrammas palīdzību, vai dzied „dzīvajā”? Kāds sakars ar to ir viņas gultai? Saprotu, ka atšķirībā no politiķiem, šovbiznesā tāds kompromāts parādās pat ar piekrišanu un pēc viņu pašu iniciatīvas. Tā viņi kompensē talanta trūkumu un robus savā daiļradē. Šāda kompensācija nemaz nebūtu iespējama, ja nebūtu tik sakāpinātas intereses par svešām gultām. Paskatīties, izošņāt, apspriest...

Uzreiz precizēšu, lai vēlāk nerastos viltus tulkotāji, - esmu pret viendzimumu laulībām un citiem liberāliem likumiem. Es tikai aizstāvu cilvēka tiesības būt brīvam savas personīgās telpas ietvaros un cenšos izprast tos motīvus, kuri mudina šīs robežas pārkāpt. Kāpēc, ja nenotiek likumu pārkāpumi vai vardarbība, cilvēkus interesē tas, ar ko nodarbojas cits cilvēks vienatnē vai ar sev tuviem cilvēkiem? Man nav saprotams, kā intīmā dzīve var kļūt par kompromātu ierēdnim? Kompromāts – tas ir kaut kas tāds, kas spēj apšaubīt tiesības konkrētu darbību veikšanai. Man nepatīk daudzi ierēdņi un politiķi, bet viņu personīgajai dzīvei ar to nav nekāda sakara. Man ir svarīgi tas, ko ierēdnis dara, lai uzlabotu valsts iedzīvotāju labklājību, un man ir absolūti vienalga, kas notiek viņa mājās un kādas intīmas fotogrāfijas ir viņa datorā.

Nesen presē tika apspriests, vai Ušakovs krāpj savu sievu vai nē. Pieļausim, ka krāpj, vai otrādi- nekrāpj. Bet kas no tā mainās? Izmainīs tarifus transportam vai komunālajiem maksājumiem? Viņu ievēlēja mēra amatā un vienīgais, kas maini satrauc, ir tas, kā viņš pilda savus pienākumus. Jau dzirdu svētuļu balsis: redz, ja krāpj savu sievu, tad arī tautu piekrāps. Tad atbildiet uz jautājumu: jūs nekad neesat pārkāpuši dotos solījumus? Ja katrs atbildēs godīgi, tad pēc tā saucamo „godīguma aizstāvju” loģikas, neviens valstī pat par mājas apsaimniekotāju nespēs būt. Atceraties, kā rakstīts Bībelē: „Kas bez grēka, lai pirmais met ar akmeni...”. Izmantosim uzskatāmu piemēru. Uz pāris minūtēm iedomājieties, ka visa jūsu dzīve, jūsu rīcība un domas pēkšņi ir kļuvuši redzami apkārtējiem. Visi uzzinās, ko jūs par viņiem īstenībā domājat un kādi motīvi īstenībā vada jūsu rīcību. Visi jūsu noslēpumi kļūs zināmi tiem, kuriem jūs vismazāk vēlētos tos atklāt. Jūs vairs nespēsiet būt vienatnē ar sevi, jo aiz katra stūra skatīsies citi, apspriedīs un nosodīs. Kā jums patīk šāda sajūta? Vēl gribat ložņāt pa citu datoriem un gultām?

Ir jāatzīstas, ka tomēr šajā stāstā es atradu kompromātu. Tikai kompromitēta tika nevis prezidenta padomniece, bet gan liela sabiedrības daļa, kurai padomnieces personīgie foto kļuva par izmeklētu „dvēseles barību”. Patērētāju pūlis, kurš, diemžēl, šobrīd ir milzīgs, jau kopš Senās Romas Nerona laikiem ir mantojis patiku pret šo “ēdienu”. Tikai skatu, gladiatoru cīņas un lauvu saplosītu kristiešu vietā tai tagad ir cits veidols. Šādu vēlmju cēlonis ir paša cilvēka nepilnvērtība, tai skaitā, bieži arī seksuāla. Bet man ir nepatīkami dzīvot starp tiem, kuri mīl rakņāties citu netīrajā veļā. Es negribu dzīvot sabiedrībā ar lūrošiem un tenkojošiem izvirtuļiem.
 

Viktors Jolkins, Mag. psych.

Komentāri:

7. februāris 2012 19:56 - assa

Who is Jolkin...ne hoces zit sredi debiloidov iz vlasti,tak uberi etih marazmatikov i postav teh u kogo jest STID i SOVEST !!!

Pievienot komentāru {1}