Intervijas

2 aprīlis

Vārda dienas:
Irmgarde

Horoskopi

Jaunava
24. augusts
- 23. septembris

Panākumos lielu nozīmi spēlēs saskanīgas attiecības ar kolēģiem, priekšniecību. Tev var tikt uzticēti jauni pienākumi, kurus uztversi kā sava veida izaicinājumu. Pat, ja nonāksi saspringtākās situācijās, lieliski spēsi noorientēties un pieņemt pareizos lēmumus. Ģimenes lietās var valdīt neliels haoss, nenoteiktība. Lielākoties tas būs pamatojams ar tavu mainīgo garastāvokli un dažkārt pārlieku principiālo nostāju. Zvaigznes iesaka būt draudzīgākam, iejūtīgākam pret partneri.

Trešdiena
Diena
3 .. 5 C
Vakars
2 .. 4 C
Vējš
6 .. 8 m/s
Ceturtdiena
Nakts
1 .. 3 C
Rīts
1 .. 3 C
Vējš
4 .. 6 m/s

Avots: gismeteo.ru

Aptauja

At kādu garastāvokli Jūs satiekat pavasari?

 

Viktors Jolkins Jaunumi Sabiedrība | 21. oktobris 2011 | 17:02

Man uzspļaut uz jums!

Publicitātes foto

Nesen mūsu televīzijā ir parādījušies reklāmas rullīši ar uzrakstu pa diagonāli „Man uzspļaut!”. Drīz pēc tam pilsētas pieturās un reklāmas statīvos parādījās tādi pat plakāti, ar nelaimīga bērna, vecāka pāra un grūtnieces attēlu. Kampaņas jēga: tas, kurš ir novērsies no nodokļu nomaksas, ir uzspļāvis pensionāriem, bērnam vai citam cilvēkam, kurš ir atkarīgs no nodokļu iekasēšanas.

Acīmredzot plakāta mērķis bija izsaukt cilvēkos līdzjūtību, likt viņiem nožēlot pagātnes grēkus un no šī brīža vienmēr un visur maksāt visus nodokļus. Nezinu, citiem, bet mana reakcija bija atbildēt: „Jā! Man uzspļaut!” Daudzus gadus darbā man nākas saskarties ar psiholoģiskās manipulācijas definēšanu un identificēšanu. Nu, lūk, kampaņa „Man uzspļaut!” ir spilgts piemērs šai sociāli psiholoģiskajai parādībai. Turklāt piemērs ir cinisks un pārgalvīgs.

Manuprāt, kampaņas organizatoriem ir pilnībā skaidrs, ka cilvēki nemaksā nodokļus nevis tāpēc, ka viņiem ir uzspļaut uz neaizsargāto iedzīvotāju slāni, bet tāpēc, ka viņi netic valdības godīgumam. Netic tam, ka viņu nodokļi nonāks pie šie bērniem un pensionāriem. Un neticībai ir pamatojums. Atcerēsimies kaut vai slavenos Neo sarakstus, nozagtos miljonus Dienvidu tilta celtniecībā, apdrošināšanas polises par 300 latiem, pabalstu vairāku darba algu apmērā par atlaišanu uz 3 stundām un daudz ko citu.

Cienījamie kampaņas „Man uzspļaut!” organizatori, ja jūs tik tiešām uztrauc bērni un pensionāri, piedāvāju risinājuma versiju. Iesniedziet Saeimā likumprojektu par to, ka visi ieņēmumi no nodokļiem, gan no algām, gan no pirkšanas un pārdošanas aktiem, nonāk atsevišķā fondā. Līdzekļus no šī fonda drīkst tērēt tikai sociālām vajadzībām. Kategoriski aizliegts tērēt tos ierēdņu algām, apdrošināšanai un pabalstiem, apmaksāt birojus un dienesta transportu. Vēl jo vairāk – nekādam NATO un „Gaismas pilīm”.

Ja jūs esat gatavi nākt klajā ar šādu iniciatīvu, es esmu personīgi gatavs ar jūsu plakātu aicināt visus maksāt nodokļus. Un pat esmu gatavs nosaukt par cietsirdīgām būtnēm tos, kas izvairās no to maksāšanas. Bet kamēr jūs izmantojat lētu manipulāciju, man tik tiešām ir uzspļaut. Bet nevis uz bērniem un pensionāriem, bet uz jums, ierēdņu kungi!

Viktors Jolkins, psiholoģijas maģistrs

Komentāri:

6. novembris 2011 23:12 - :)

Ай-ай-ай! молодец малшик, возми пиражок с полачки :) Сейчас очень модно, что каждый идиот рассуждает о вещах, в которых ничего не смыслит.

26. oktobris 2011 23:34 - Здравый смысл

В целом все верно! Еще, пожалуй, пора уже заводить тему, что неграждане не должны платить налоги! Собственно с какой стати? Они лешины права голоса! Если они лишены права, то почему они имеют обязанности? В фашисткой германии даже такого не было...

Pievienot komentāru {2}