Intervijas

25 septembris

Vārda dienas:
Rauls, Rodrigo

Horoskopi

Svari
24. septembris
- 23. oktobris

Ik pa brīdi var pārņemt sajūta, ka tevī īsti neviens neieklausās vai pat apzināti ignorē. Taču šajā sakarā nevajadzētu pārāk pārdzīvot, tev gluži vienkārši būs tieksme visu nedaudz pārspīlēt, uztvert pārlieku saasināti. Zvaigznes iesaka rast uzticamu cilvēku, kuram izsūdzēt savas nebūšanas, no kura smelties morālu iedrošinājumu, uzmundrinājumu. Šonedēļ labākus rezultātus uzrādīs tie Svari, kuri nodarbojas ar starpniecības pakalpojumiem, nekustamo īpašumu.

Piektdiena
Diena
20 .. 22 C
Vakars
16 .. 18 C
Vējš
3 .. 5 m/s
Sestdiena
Nakts
14 .. 16 C
Rīts
15 .. 17 C
Vējš
3 .. 5 m/s

Avots: gismeteo.ru

Aptauja

Par kādām tēmām jūs diskutējat ar mīļajiem?

 

Viktors Jolkins Jaunumi Sabiedrība | 25. oktobris 2011 | 12:04

Prostitūcija, vieglās narkotikas, azartspēles: atļaut nedrīkst iznīdēt!

Rīgas dome nesen no jauna piedāvāja pastiprināt cīņu ar prostitūciju. Tagad piedāvā cīnīties ne tikai ar mīlas priesterienēm un viņu suteneriem, bet arī ar maksas mīlas prieku patērētājiem. Protams, šis jautājums izsauca asus strīdus. Strīdniekus var nosacīti iedalīt divās nometnēs: liberāļi un konservatīvie. Viņu strīdu priekšmets: priekšstats par to, kas ir labs un kas ir slikts? Un galvenais, kam ir tiesības šo „slikto” noteikt un apturēt.

Morāles un tikumības aizstāvji uzskata prostitūciju, narkotikas un azartspēles par ļaunumu, kas ne tikai iznīcina vēl vārgo jauniešu psihi, bet arī kaitē pilnībā nobriedušiem cilvēkiem. Liberālo vērtību piekritēji, viņiem pretsvarā, ir pārliecināti, ka pieaugušam rīcībspējīgam cilvēkam pašam ir jālemj, kas viņam ir labs, bet kas slikts. Vienīgais ierobežojums, no viņu skatu punkta, ir cita cilvēka brīvība.

Neņemos tiesāt, kuram no viņiem ir taisnība, jo abas puses sniegs daudzus argumentus un pētījumus savas pozīcijas aizstāvēšanai. Saprotams, ka pilnīga prostitūcijas un narkotiku legalizācija būs trieciens tai sabiedrības daļai, kurai tas ir tabu un grēks. Skaidrs, ka arī pastāvošās sistēmas saglabāšana vai tās iznīcināšana turpinās sadusmot cilvēkus, kuri uzskata, ka viņiem pašiem ir tiesības izlemt vai pīpēt zālīti, maksāt meitenei vai arī gluži pretēji iet uz baznīcu. pirmais arī otrais ceļš neatrisina problēmu. Bet, manuprāt, ir arī trešais ceļš.

Atļaut un iznīdēt vienlaicīgi!

Uzreiz godīgi atzīšosideja nav mana. Idejas autortiesības pieder manam draugam un kolēģim dažādos projektos Oļegam Fedorovam. Es nolēmu uzrakstīt par to divu iemeslu dēļ. Pirmkārt, tāpēc, ka ir diezgan interesanta, pat neskatoties uz neskaidrību. Otrkārt, sen gribēju pieslēgties strīdam par liberālām un konservatīvām vērtībām. Ideja sastāv no diviem gājieniem.

Pirmo gājienu mēs izdarīsim par labu liberāļiem. Tātad, iedomājieties teritoriju aiz Rīgas vai tās apkārtnē, tālu no skolām un ģimenes atpūtas centriem. Piemēram, bijusī lidosta „Rumbula”. Teritorija ir nožogota ar betona žogu un citām aizsardzības būvēm no nelikumīgas iekļūšanas un ziņkārīgo acīm. Tajā tiek būvētas tās pašas leknās pastiprinājuma iestādes: kazino, aparātu telpas, intīmpakalpojumi, dažāda līmeņa speciālas nodaļas. Šajā teritorijā tiek legalizēta prostitūcija un vieglās narkotikas. Tas ir tiek izveidota savdabība „Grēku pilsēta”. No visas šī saimniecības 51 procents pieder valstij un tikai 49 licencētām komercstruktūrām.

Otro gājienu mēs izdarīsim par labu morāles un tikumības aizstāvjiem. Bet tieši, visā pārējā Latvijas teritorijā aizliegsim azartspēles, sākot ar lielām ruletēm un beidzot ar banāliem spēļu automātiem. Būtiski pastiprināsies sodāmība par narkotiku izplatīšanu. Tiks ieviesta stingra kriminālatbildība par narkotiku lietošanu un prostitūciju. Turklāt pēdējā skars gan tos, kas tirgo pašu ķermeni, gan klientus. Vienkāršāk sakot, paņēmi meiteniiesi uz cietumu! Iekriti ar zālītiturpat! Visai Latvijas teritorijai, izņemot „Grēku pilsētu”, jābūt pilnībā attīrītai no prostitūcijas, narkotikām un azartspēlēm.

Pieci iemesli par labu „Grēku pilsētai”

Kāda var būt tāda senā strīda risinājuma priekšrocība? Pirmkārt, lai arī cik dīvaini tas skan, „Grēku pilsēta” var būtiski samazināt sabiedrības narkomānijas, prostitūcijas un spēļu atkarības līmeni. Šīs iestādes slieksni pārkāpt varēs tikai tie cilvēki, kas ir sasnieguši atbilstošu vecumu, kas jau no sākuma izslēdz apreibinošo vielu izplatīšanu pusaudžu vidū. Iznešana, arī iziešana nepiedienīgā stāvoklī tiks kategoriski aizliegta un uzskatītā kriminālpārkāpums! Samazināsies arī atkarība no azartspēlēm. Cilvēku, kurš ir atkarīgs no spēļu automātiem, parasti vilina spēļu automātu izkārtnes savā rajonā. Tikai daži no viņiem brauks aiz pilsētas, ja tikai par ieeju teritorijā vien būs jau jāmaksā kāda būtiska naudas summa. Otrkārt, liberālo vērtību piekritēji iegūs tiesības uz savām iegribām, bet, tas nozīmē, ka par vienu konfliktu sabiedrībā būs mazāk. Treškārt, samazināsies veselības risks tādu pakalpojumu patērētājiem. Ielas meitas katru dienu izies medicīnisko apskati, bet apreibinošās vielas (ņemiet vērā, ka tikai vieglās narkotikas, un labāk uzskaitīt, kuras tieši) tiks ražotas tikai speciālos un pārbaudītos uzņēmumos. Ceturtkārt, samazināsies noziedzība, jo divas noziedzības sfēras kļūs pārāk bīstamas un nerentablas. Un visbeidzot, piektkārt, valstij radīsies jauns un būtisks ienākumu avots, kura nozīmi šodien ir grūti pārvērtēt.

Viktors Jolkins, psiholoģijas maģistrs

Komentāri:

1. novembris 2011 21:24 - А

особенно про путан. ахахааа

1. novembris 2011 21:21 - А

Ёлкин, тема супер. Развивай. ))))))

Pievienot komentāru {2}