Zvaigžņu viesi

Daugavpils teātris uzsāk sadarbību ar J. Kupalas Nacionālo akadēmisko teātri (Minska)

Noslēdzot 2019. gadu, ir panākta savstarpēja vienošanās par turpmāku sadarb ...

Intervijas

24 janvāris

Vārda dienas:
Krišs, Ksenija, Eglons

Horoskopi

Mežāzis
22. decembris
- 20. janvāris

Šis tev būs interesants un veiksmīgs periods. Tavs noskaņojums ik pa brīdi kļūs patiesi radošs, inovatīvs. Arī profesionālie panākumi un atzinība no priekšniecības puses tev būs turpat vai garantēta. Saskarsmē ar līdzgaitniekiem valdīs harmonija, sevišķi jau attiecībās ar kolēģiem. Mīlas lauciņā nav izslēgtas nelielas domstarpības ar mīļoto, taču tās būs viegli atrisināmas, ja vien būsi pietiekoši piekāpīgs, pretimnākošs. Nedēļas nogale piemērota nelielam izbraucienam pie dabas.

Ceturtdiena
Diena
2 .. 4 C
Vakars
.. 2 C
Vējš
4 .. 6 m/s
Piektdiena
Nakts
2 .. 4 C
Rīts
4 .. 6 C
Vējš
5 .. 7 m/s

Avots: gismeteo.ru

Aptauja

Aktuālākā problēma šodien Daugavpilī

 

Aija Vanaga Jaunumi Sabiedrība | 14. augusts 2012 | 16:30

Šodien par birokrātiju

Ir divas nepārspējami kaitinošas parādības – birokrātija un cilvēki, kuri nespēj sadzirdēt oponentu sarunā.

Ja ar otro var tikt skaidrībā smaidot un darot savus darbus, tad pirmais traucē un padara dzīvi sarežģītu. Šodienas gadījums ar VID ir rosinājis mani uzrakstīt.

Biznesa inkubatora projekta ietvaros ik ceturksni uzņēmumiem ir jāiesniedz VID izziņa, kas apliecina nodokļu parādu neesamību. Lai atvieglotu uzņēmumu ikdienu viens no sekretariāta pakalpojumiem ir šo izziņu pieprasījumu sagatavošana un izņemšana no VID uz pilnvaras pamata. Līdz šim ir bijusi saskarsme ar Rēzeknes VID nodaļu, kurā apkalpošanā strādā jaukas un kolorītas dāmas, kuras spēj sniegt gan konsultāciju, gan bez liekām problēmām sagatavot izziņas. Šodien sanāca saskarties ar Daugavpils un Balvu VID nodaļām. Abās no tām iespēja sagatavot izziņu uz noteiktu datumu 2011. vai jebkurā citā periodā ir gandrīz neiespējamas. Uz jautājumu kāpēc atbilde ir vienkāršamēs tādas nesniedzam vai arī sagatavošana ilgst līdz 15 darba dienām. Otrs aspekts, kas ir interesants, ka katra VID nodaļa izsniedz citādākas izziņas un tas tiek regulēts pēc iekšējiem noteikumiem.

Rīkojot investīciju forumus, radot programmas, lai veicinātu uzņēmējdarbības attīstību ir, jāņem vērā aspekti ar, kuriem potenciālajam uzņēmējam ir jāsaskaras. Māc šaubas, ka potenciālais uzņēmējs pie izvēles iespējas izlems darboties vidē, kurā pēc katras vizītes VID jūties vainīgs par to, ka tu esi.

Tās ir tikai izjūtas.
 

Aija Vanaga, Biznesa inkubatora "Ideju Viesnīca" Daugavpils biroja vadītāja

Pievienot komentāru