Intervijas

7 jūlijs

Vārda dienas:
Alda, Maruta

Horoskopi

Zivis
19. februāris
- 20. marts

Šonedēļ pieaugs tavas analītiskās dotības, saimnieciskās prasmes. Nav izslēgts, tiksi pamanīts no augstākstāvošo puses. Savu neapšaubāmi pierādīs tie Zivs zīmes pārstāvji, kuri saistīti ar zinātnes, tūrisma un loģistikas jomu. Pilnīgi iespējams, aktualizēsies ar nekustamo īpašumu, mantojumiem vai ģimenes biznesu saistītās lietas. Ja esi plānojis veikt kādu lielāku pirkumu, tad zini ka tam piemērotāka būs nedēļas otrā puse. Brīvdienās labprāt pavadīsi laiku vienatnē.

Otrdiena
Diena
18 .. 20 C
Vakars
15 .. 17 C
Vējš
3 .. 5 m/s
Trešdiena
Nakts
13 .. 15 C
Rīts
14 .. 16 C
Vējš
2 .. 4 m/s

Avots: gismeteo.ru

Aptauja

Par kādām tēmām jūs diskutējat ar mīļajiem?

 

Aija Vanaga Jaunumi Sabiedrība | 14. augusts 2012 | 16:30

Šodien par birokrātiju

Ir divas nepārspējami kaitinošas parādības – birokrātija un cilvēki, kuri nespēj sadzirdēt oponentu sarunā.

Ja ar otro var tikt skaidrībā smaidot un darot savus darbus, tad pirmais traucē un padara dzīvi sarežģītu. Šodienas gadījums ar VID ir rosinājis mani uzrakstīt.

Biznesa inkubatora projekta ietvaros ik ceturksni uzņēmumiem ir jāiesniedz VID izziņa, kas apliecina nodokļu parādu neesamību. Lai atvieglotu uzņēmumu ikdienu viens no sekretariāta pakalpojumiem ir šo izziņu pieprasījumu sagatavošana un izņemšana no VID uz pilnvaras pamata. Līdz šim ir bijusi saskarsme ar Rēzeknes VID nodaļu, kurā apkalpošanā strādā jaukas un kolorītas dāmas, kuras spēj sniegt gan konsultāciju, gan bez liekām problēmām sagatavot izziņas. Šodien sanāca saskarties ar Daugavpils un Balvu VID nodaļām. Abās no tām iespēja sagatavot izziņu uz noteiktu datumu 2011. vai jebkurā citā periodā ir gandrīz neiespējamas. Uz jautājumu kāpēc atbilde ir vienkāršamēs tādas nesniedzam vai arī sagatavošana ilgst līdz 15 darba dienām. Otrs aspekts, kas ir interesants, ka katra VID nodaļa izsniedz citādākas izziņas un tas tiek regulēts pēc iekšējiem noteikumiem.

Rīkojot investīciju forumus, radot programmas, lai veicinātu uzņēmējdarbības attīstību ir, jāņem vērā aspekti ar, kuriem potenciālajam uzņēmējam ir jāsaskaras. Māc šaubas, ka potenciālais uzņēmējs pie izvēles iespējas izlems darboties vidē, kurā pēc katras vizītes VID jūties vainīgs par to, ka tu esi.

Tās ir tikai izjūtas.
 

Aija Vanaga, Biznesa inkubatora "Ideju Viesnīca" Daugavpils biroja vadītāja

Pievienot komentāru