Intervijas

25 aprīlis

Vārda dienas:
Bārbala, Līksma

Horoskopi

Zivis
19. februāris
- 20. marts

Tevi saistīs pārmaiņas, apstākļu dažādība, jauni izaicinājumi. Kādam zīmes pārstāvim tas nozīmēs jaunus darba meklējumus, citam atbildīgākus pienākumus esošajā amatā. Lai darbi virzītos uz priekšu ātrākā tempā, parūpējies, lai tie tiktu iepriekš pienācīgi izplānoti. Neļauj steigai, haotiskumam radīt liekus sarežģījumus. Nedēļas nogalē aizmirsti par visu, kas skar darbu un kā nākas atpūties, pavadi vairāk laika kopā ar otro pusīti!

Ceturtdiena
Nakts
10 .. 12 C
Rīts
13 .. 15 C
Diena
19 .. 21 C
Vakars
14 .. 16 C
Vējš
2 .. 4 m/s

Avots: gismeteo.ru

Aptauja

Aktuālākā problēma šodien Daugavpilī

 

Aija Vanaga Jaunumi Ekonomika | 28. decembris 2010 | 15:03

Pieredze Vācijā

Nesenā pagātnē Māris Igavens (Biznesa inkubatora IDEJU VIESNĪCA vadītājs) devās pieredzes apmaiņas braucienā uz Berlīni, lai apskatītu un iegūtu informāciju par biznesa inkubatoru attīstību un darbību Vācijā.

Berlīnē, 1983. gadā, tika izveidots pirmais Biznesa inkubators Vācijā. Tā nosaukums - Berlīnes Inovāciju un jauno uzņēmumu centrs. Šodien Vācijā ir vairāk nekā 300 dažāda veida Biznesa inkubatoru.

Jāatzīst, ka Vācijas pieredze biznesa inkubatoru un uzņēmējdarbības vides attīstībā ir jau vairāk nekā 20 gadus ilga. Kā praktisks piemērs tika minēta uzņēmējdarbības programma Futour, kuras pamatā ir biznesa idejas atbalsts, izvērtējot biznesa plānu, divos un vairākos etapos. Komisija pieņem lēmumu par idejas atlasi darbībai programmā, līdzdarbojas biznesa plāna izstrādē, norādot iespējamās vājās vietas un izvērtē ne tikai biznesa plānu, bet arī komandas kapacitāti un citus subjektīvus faktorus, mazinot iespēju kļūdīties pieņemot lēmumus pēc iepriekš atlasītiem kritērijiem, kas var būt mānīgi. Līdzīga prakse tiek ņemta vērā organizējot tehnoloģisku izgudrojumu un ražošanas modernizācijas konkursus.

Vācijā biznesa inkubatoru finansēšanas modelis ir citādāks nekā šī brīža Latvijā. Tie tiek finansēti no dažādiem avotiem, bet pārsvarā no pašvaldību budžeta, kuras tieši ir ieinteresētas uzņēmējdarbības attīstībā, tādējādi arī iekasēto nodokļu apmēra pieaugumā un samazinātā bezdarba līmenī.

Uzņēmējdarbības vides atbalsts ir svarīgs instruments teritorijas attīstībai, īpaši reģionālajā aspektā.
 

Aija Vanaga, Biznesa inkubatora "Ideju Viesnīca" Daugavpils biroja vadītāja

Pievienot komentāru