Intervijas

15 jūlijs

Vārda dienas:
Egija, Egmonts, Egons, Heinrihs, Henriks

Horoskopi

Svari
24. septembris
- 23. oktobris

Ik pa brīdi var pārņemt sajūta, ka tevī īsti neviens neieklausās vai pat apzināti ignorē. Taču šajā sakarā nevajadzētu pārāk pārdzīvot, tev gluži vienkārši būs tieksme visu nedaudz pārspīlēt, uztvert pārlieku saasināti. Zvaigznes iesaka rast uzticamu cilvēku, kuram izsūdzēt savas nebūšanas, no kura smelties morālu iedrošinājumu, uzmundrinājumu. Šonedēļ labākus rezultātus uzrādīs tie Svari, kuri nodarbojas ar starpniecības pakalpojumiem, nekustamo īpašumu.

Pirmdiena
Nakts
10 .. 12 C
Rīts
15 .. 17 C
Diena
19 .. 21 C
Vakars
16 .. 18 C
Vējš
1 .. 3 m/s

Avots: gismeteo.ru

Aptauja

Aktuālākā problēma šodien Daugavpilī

 

Aija Vanaga Jaunumi Ekonomika | 28. decembris 2010 | 15:03

Pieredze Vācijā

Nesenā pagātnē Māris Igavens (Biznesa inkubatora IDEJU VIESNĪCA vadītājs) devās pieredzes apmaiņas braucienā uz Berlīni, lai apskatītu un iegūtu informāciju par biznesa inkubatoru attīstību un darbību Vācijā.

Berlīnē, 1983. gadā, tika izveidots pirmais Biznesa inkubators Vācijā. Tā nosaukums - Berlīnes Inovāciju un jauno uzņēmumu centrs. Šodien Vācijā ir vairāk nekā 300 dažāda veida Biznesa inkubatoru.

Jāatzīst, ka Vācijas pieredze biznesa inkubatoru un uzņēmējdarbības vides attīstībā ir jau vairāk nekā 20 gadus ilga. Kā praktisks piemērs tika minēta uzņēmējdarbības programma Futour, kuras pamatā ir biznesa idejas atbalsts, izvērtējot biznesa plānu, divos un vairākos etapos. Komisija pieņem lēmumu par idejas atlasi darbībai programmā, līdzdarbojas biznesa plāna izstrādē, norādot iespējamās vājās vietas un izvērtē ne tikai biznesa plānu, bet arī komandas kapacitāti un citus subjektīvus faktorus, mazinot iespēju kļūdīties pieņemot lēmumus pēc iepriekš atlasītiem kritērijiem, kas var būt mānīgi. Līdzīga prakse tiek ņemta vērā organizējot tehnoloģisku izgudrojumu un ražošanas modernizācijas konkursus.

Vācijā biznesa inkubatoru finansēšanas modelis ir citādāks nekā šī brīža Latvijā. Tie tiek finansēti no dažādiem avotiem, bet pārsvarā no pašvaldību budžeta, kuras tieši ir ieinteresētas uzņēmējdarbības attīstībā, tādējādi arī iekasēto nodokļu apmēra pieaugumā un samazinātā bezdarba līmenī.

Uzņēmējdarbības vides atbalsts ir svarīgs instruments teritorijas attīstībai, īpaši reģionālajā aspektā.
 

Aija Vanaga, Biznesa inkubatora "Ideju Viesnīca" Daugavpils biroja vadītāja

Pievienot komentāru