Zvaigžņu viesi

Daugavpils teātris uzsāk sadarbību ar J. Kupalas Nacionālo akadēmisko teātri (Minska)

Noslēdzot 2019. gadu, ir panākta savstarpēja vienošanās par turpmāku sadarb ...

Intervijas

24 janvāris

Vārda dienas:
Krišs, Ksenija, Eglons

Horoskopi

Vērsis
21. aprīlis
- 20. maijs

VĒRSIS Nevajadzētu ļaut neuzmanībai vai paviršībai radīt liekus kavēkļus. Jo īpaši piesardzīgam vajadzētu būt finansiālajos jautājumos. Saskarsmē ar apkārtējiem būsi draudzīgs un dzīvespriecīgs, kas vairos iespējas gūt jaunus paziņas, domubiedrus. Kopumā nedēļa vairāk piemērota radošu ieceru īstenošanai, kontaktu dibināšanai, dažādu kursu, semināru apmeklēšanai. Brīvdienās alksi pēc otrās pusītes sabiedrības.

Ceturtdiena
Diena
2 .. 4 C
Vakars
.. 2 C
Vējš
4 .. 6 m/s
Piektdiena
Nakts
2 .. 4 C
Rīts
4 .. 6 C
Vējš
5 .. 7 m/s

Avots: gismeteo.ru

Aptauja

Aktuālākā problēma šodien Daugavpilī

 

Aija Vanaga Jaunumi Ekonomika | 28. decembris 2010 | 15:03

Pieredze Vācijā

Nesenā pagātnē Māris Igavens (Biznesa inkubatora IDEJU VIESNĪCA vadītājs) devās pieredzes apmaiņas braucienā uz Berlīni, lai apskatītu un iegūtu informāciju par biznesa inkubatoru attīstību un darbību Vācijā.

Berlīnē, 1983. gadā, tika izveidots pirmais Biznesa inkubators Vācijā. Tā nosaukums - Berlīnes Inovāciju un jauno uzņēmumu centrs. Šodien Vācijā ir vairāk nekā 300 dažāda veida Biznesa inkubatoru.

Jāatzīst, ka Vācijas pieredze biznesa inkubatoru un uzņēmējdarbības vides attīstībā ir jau vairāk nekā 20 gadus ilga. Kā praktisks piemērs tika minēta uzņēmējdarbības programma Futour, kuras pamatā ir biznesa idejas atbalsts, izvērtējot biznesa plānu, divos un vairākos etapos. Komisija pieņem lēmumu par idejas atlasi darbībai programmā, līdzdarbojas biznesa plāna izstrādē, norādot iespējamās vājās vietas un izvērtē ne tikai biznesa plānu, bet arī komandas kapacitāti un citus subjektīvus faktorus, mazinot iespēju kļūdīties pieņemot lēmumus pēc iepriekš atlasītiem kritērijiem, kas var būt mānīgi. Līdzīga prakse tiek ņemta vērā organizējot tehnoloģisku izgudrojumu un ražošanas modernizācijas konkursus.

Vācijā biznesa inkubatoru finansēšanas modelis ir citādāks nekā šī brīža Latvijā. Tie tiek finansēti no dažādiem avotiem, bet pārsvarā no pašvaldību budžeta, kuras tieši ir ieinteresētas uzņēmējdarbības attīstībā, tādējādi arī iekasēto nodokļu apmēra pieaugumā un samazinātā bezdarba līmenī.

Uzņēmējdarbības vides atbalsts ir svarīgs instruments teritorijas attīstībai, īpaši reģionālajā aspektā.
 

Aija Vanaga, Biznesa inkubatora "Ideju Viesnīca" Daugavpils biroja vadītāja

Pievienot komentāru