Intervijas

7 jūlijs

Vārda dienas:
Alda, Maruta

Horoskopi

Zivis
19. februāris
- 20. marts

Šonedēļ pieaugs tavas analītiskās dotības, saimnieciskās prasmes. Nav izslēgts, tiksi pamanīts no augstākstāvošo puses. Savu neapšaubāmi pierādīs tie Zivs zīmes pārstāvji, kuri saistīti ar zinātnes, tūrisma un loģistikas jomu. Pilnīgi iespējams, aktualizēsies ar nekustamo īpašumu, mantojumiem vai ģimenes biznesu saistītās lietas. Ja esi plānojis veikt kādu lielāku pirkumu, tad zini ka tam piemērotāka būs nedēļas otrā puse. Brīvdienās labprāt pavadīsi laiku vienatnē.

Otrdiena
Diena
18 .. 20 C
Vakars
15 .. 17 C
Vējš
3 .. 5 m/s
Trešdiena
Nakts
13 .. 15 C
Rīts
14 .. 16 C
Vējš
2 .. 4 m/s

Avots: gismeteo.ru

Aptauja

Par kādām tēmām jūs diskutējat ar mīļajiem?

 

Aija Vanaga Jaunumi Ekonomika | 28. decembris 2010 | 15:03

Pieredze Vācijā

Nesenā pagātnē Māris Igavens (Biznesa inkubatora IDEJU VIESNĪCA vadītājs) devās pieredzes apmaiņas braucienā uz Berlīni, lai apskatītu un iegūtu informāciju par biznesa inkubatoru attīstību un darbību Vācijā.

Berlīnē, 1983. gadā, tika izveidots pirmais Biznesa inkubators Vācijā. Tā nosaukums - Berlīnes Inovāciju un jauno uzņēmumu centrs. Šodien Vācijā ir vairāk nekā 300 dažāda veida Biznesa inkubatoru.

Jāatzīst, ka Vācijas pieredze biznesa inkubatoru un uzņēmējdarbības vides attīstībā ir jau vairāk nekā 20 gadus ilga. Kā praktisks piemērs tika minēta uzņēmējdarbības programma Futour, kuras pamatā ir biznesa idejas atbalsts, izvērtējot biznesa plānu, divos un vairākos etapos. Komisija pieņem lēmumu par idejas atlasi darbībai programmā, līdzdarbojas biznesa plāna izstrādē, norādot iespējamās vājās vietas un izvērtē ne tikai biznesa plānu, bet arī komandas kapacitāti un citus subjektīvus faktorus, mazinot iespēju kļūdīties pieņemot lēmumus pēc iepriekš atlasītiem kritērijiem, kas var būt mānīgi. Līdzīga prakse tiek ņemta vērā organizējot tehnoloģisku izgudrojumu un ražošanas modernizācijas konkursus.

Vācijā biznesa inkubatoru finansēšanas modelis ir citādāks nekā šī brīža Latvijā. Tie tiek finansēti no dažādiem avotiem, bet pārsvarā no pašvaldību budžeta, kuras tieši ir ieinteresētas uzņēmējdarbības attīstībā, tādējādi arī iekasēto nodokļu apmēra pieaugumā un samazinātā bezdarba līmenī.

Uzņēmējdarbības vides atbalsts ir svarīgs instruments teritorijas attīstībai, īpaši reģionālajā aspektā.
 

Aija Vanaga, Biznesa inkubatora "Ideju Viesnīca" Daugavpils biroja vadītāja

Pievienot komentāru