Zvaigžņu viesi

Daugavpils teātris uzsāk sadarbību ar J. Kupalas Nacionālo akadēmisko teātri (Minska)

Noslēdzot 2019. gadu, ir panākta savstarpēja vienošanās par turpmāku sadarb ...

Intervijas

22 februāris

Vārda dienas:
Ārija, Rigonda, Adrians, Adriāna, Adrija

Horoskopi

Lauva
23. jūlijs
- 23. augusts

Zvaigznes iesaka nedaudz kritiskāk izvērtēt sadarbības partneru piedāvājumus, tā kā tie var izrādīties ne līdz galam pārdomāti, slēpt sevī zemūdens akmeņus. Pareizāk rīkosies tie Lauvas zīmes pārstāvji, kuri pieturēsies pie labi zināmām, pārbaudītām vērtībām un atturēsies no nevajadzīgiem eksperimentiem. Finansiālajā plānā nav izslēgti negaidīti pavērsieni, proti, vari saskarties gan ar pēkšņiem izdevumiem, gan tikt pat negaidītām iespējām papildus nopelnīt.

Piektdiena
Diena
5 .. 7 C
Vakars
3 .. 5 C
Vējš
6 .. 8 m/s
Sestdiena
Nakts
1 .. 3 C
Rīts
2 .. 4 C
Vējš
3 .. 5 m/s

Avots: gismeteo.ru

Aptauja

Aktuālākā problēma šodien Daugavpilī

 

Egīls Gribačenoks Jaunumi Sabiedrība | 5. augusts 2011 | 14:18

Kas jāņem vērā darba devējiem, nodarbinot darbiniekus karstā laikā?

Šogad vasara ir vēlīga ar izteikti karstu laiku, taču tas var sekmēt problēmas cilvēkiem, kuriem darbs jāveic temperatūrā virs 26 - 28 grādiem pēc Celsija skalas. Karstā laikā nodarbinātajiem zūd koncentrēšanās spējas un modrība, gandrīz par trešdaļu var samazināties darbaspējas, kā arī rodas nogurums un nespēks, kas var novest pie nelaimes gadījumu riska. Līdz ar to, strādājot karstā laikā, ir svarīgi ievērot dažus nosacījumus.

Drošību darba vietā regulē 2010. gada 28.aprīlī pieņemtie Ministru Kabineta noteikumi Nr. 359 „Darba aizsardzības prasības darba vietās.” Ņemot vērā minētās prasības, maksimāli pieļaujamā temperatūra darbavietā ir amplitūdā no 26 līdz 28 grādiem pēc Celsija skalas atkarībā no fiziskās slodzes. Tiesa gan, noteikumos nav norādīts, cik ir pieļaujamais darba laiks paaugstinātas temperatūras apstākļos gan telpās, gan ārpus tām. Līdz ar to darba devējiem ir jāvadās pēc noteikumos minētajiem parametriem, nodrošinot konkrētus darba apstākļus.

Ja darbs jāveic āra apstākļos un gaisa temperatūra pārsniedz noteiktās normas, darba diena būtu jāpārceļ uz citu dienu vai darba laiks jānosaka citā laika posmā, kad intensīvais saules starojums nav tik spēcīgs. Vienošanās par darba laika maiņu, protams, būtu jānoslēdz rakstiskā veidā starp darba devēju un nodarbināto, iekļaujot to darba koplīgumā, darba kārtības noteikumos vai darba līgumā.

Savukārt, ja darbu tomēr nepieciešams veikt noteiktā laikā, bet karstuma radītais risks pastāv, jāveic preventīvi pasākumi.

Pirmkārt, jāizvērtē darba vides riska faktori atbilstoši 2007. gada 2.oktobrī pieņemtajiem Ministru Kabineta noteikumiem Nr. 660 „Darba vides iekšējās uzraudzības veikšanas kārtība”.

Otrkārt, pēc izvērtēšanas darbinieki ir jāinformē par darba vides riska faktoru iedarbības sekām un plānotajiem pasākumiem, kas var tās samazināt un novērst.

Darba devējam nodarbinātajiem ir jāsniedz informācija:
• par karstuma izraisīto slimību simptomiem un rīcību, ja kādam no darbiniekiem ir radušās šāda veida problēmas (karstuma dūriens, karstuma nespēks, krampji u.tml.);
• par šķidruma uzņemšanas nepieciešamību (darbiniekam ne retāk kā reizi 30 min ir jāuzņem šķidrums, lai nerastos organisma dehidratācijas draudi);
• par karstumā piemērota apģērba lietošanu (gaišs, brīvs, ērts un elpojošs kokvilnas apģērbs);
• par reglamentētu atpūtas paužu ievērošanu (telpās, kurās gaisa temperatūra ir 18 līdz 20 grādi pēc Celsija skalas).

Treškārt, darbiniekiem jānosaka regulāras obligātās veselības pārbaudes. To veikšanu reglamentē 2009. gada 10. martā pieņemtie Ministru Kabineta noteikumi Nr. 219 „Kārtība, kādā veicama obligātā veselības pārbaude”.

Obligātā veselības pārbaude jāveic:
• personām, kuras jau strādā paaugstinātas temperatūras apstākļos;
• personām, stājoties darbā, ja viņas tiks pakļautas paaugstinātas temperatūras ietekmei;
• periodiski ne retāk kā reizi trijos gados ikvienam darbiniekam, ja darbs minētajos apstākļos tiek veikts ilgāk nekā 50% no kopējā darba laika.

Ja radušies kādi jautājumi vai neskaidrības par likumdošanu, darba devēji tiek aicināti vērsties LDDK Latgales reģiona darba devēju konsultāciju centrā Mihoelsa ielā 43, Daugavpilī, kur bez maksas tiks sniegtas konsultācijas. Jautājumu vai neskaidrību gadījumā var zvanīt arī pa tālruni 65424376, mob. 26382503 vai sūtīt e-pastu uz egils@lddk.lv
 

Egīls Gribačenoks, Latgales reģiona darba devēju konsultāciju centra Darba tiesību un darba aizsardzības eksperts

Komentāri:

12. oktobris 2015 21:49 - AIZDEVUMA AIZDEVUMU PLC

reklama censored

5. augusts 2014 18:51 - Mārtiņš

Zinot pēc pieredzes.Nepatīk ej projām,tavu vietu gaida tūkstoši.

29. jūlijs 2014 15:16 - Silva

Ko darīt, ja darbiniekam jāstrādā pie datora no pl. 8.30 līdz pl. 17.00 no pirmdienas līdz piektdienai apstākļos, kad temperatūra telpās no rīta ir + 30, bet ap pl. 13.30 temperatūra sasniedz +33 grādus pēc Celsija? Logi ir vaļā, darbojas ventilatori. Dažiem darbiniekiem darba apstākļi spiež visas astoņas stundas atrasties vai nu bezgaisa telpā (pie aizvērtiem logiem un izslēgtiem ventilatoriem) vai arī atrasties nepārtrauktā caurvējā. Darba stundu skaitu, kuru jānostrādā nedēļā un darba vidi (vietu) mainīt nedrīkst.

Pievienot komentāru {3}