Intervijas

30 septembris

Vārda dienas:
Elma, Elna, Menarda

Horoskopi

Ūdensvīrs
21. janvāris
- 18. februāris

Šī nedēļa nav pati piemērotākā, lai uzsāktu jaunus projektus vai dotos ārzemju braucienos. Daudz labāk padosies labi zināmi, ierasti darbi, visdažādāko formalitāšu kārtošana, birokrātiskās lietas. Ja nepieciešams, vari apmeklēt valsts iestādes, pievērsties ar grāmatvedību, dzīves organizatorisko pusi saistītajam. Attiecību jomā tieksies pēc lielākas brīvības, nelabprāt uzņemsies jaunas saistības.

Trešdiena
Diena
16 .. 18 C
Vakars
13 .. 15 C
Vējš
3 .. 5 m/s
Ceturtdiena
Nakts
9 .. 11 C
Rīts
10 .. 12 C
Vējš
2 .. 4 m/s

Avots: gismeteo.ru

Aptauja

Par kādām tēmām jūs diskutējat ar mīļajiem?

 

Egīls Gribačenoks: raksti

16. decembris 2013 | 10:51

Darba aizsardzība slimnīcās un sociālās aprūpes iestādēs

Kaut arī tradicionāli, runājot par darba drošību, vispirms prātā nāk nozares, kas saistītas ar būvniecību, ražošanu un citām jomām, kur salīdzinoši biežāk notiek dažādi bīstami negadījumi, nepelnīti aizmirstam jomas, kurās izplatītāki ir cita veida traumatiskie faktori, psihoemocionālā slodze u.tml. Piemēram - slimnīcu un sociālās aprūpes iestāžu darbā.

23. oktobris 2013 | 15:50

Bīstamā autotransporta pārvadājumu nozare

Latvija ir tranzīta valsts, kurā transporta un uzglabāšanas nozarē strādā vairāk nekā 68 tūkstoši nodarbināto un kopumā tiek pārvadāts vairāk nekā 100 miljoni tonnu kravu gadā. Saskaņā ar pētījuma „Darba apstākļi un riski Latvijā 2009.-2010” datiem nelaimes gadījumu skaits sfērā ir otrais augstākais starp visām nozarēm, līdz ar to šīs nozares uzņēmējiem svarīgi pievērst uzmanību darba aizsardzības likumdošanas prasībām.

26. augusts 2013 | 15:35

Darba aizsardzības prasības vasaras ēdināšanas pakalpojumus sniedzošiem uzņēmumiem

Vasara ir aktīvākais periods atvērto terašu un kafejnīcu, kā arī gadatirgu virtuvju un dažādu citu ēstuvju apmeklēšanai. Lai arī šāda veida kafejnīcām un ēdināšanas pakalpojumu sniedzējiem ir sezonāls raksturs, arī šai darbinieku kategorijai jāievēro dažādas darba drošības un aizsardzības prasības. Nereti gan nākas saskarties ar situācijām, kad vasaras kafejnīcās strādājošie tiek nodarbināti nelegāli, turklāt bieži vien cieš tieši jaunieši. Lai arī jāatzīst, ka situācija ir labāka nozares uzņēmumos, kuri ēdināšanas pakalpojumus sniedz pastāvīgi, vēlos nozarē strādājošajiem atgādināt par likumdošanā paredzētajām darba aizsardzības prasībām.

29. maijs 2013 | 15:30

Darba aizsardzības prasības ieguves rūpniecībā – karjeru izstrādes darbos

Līdz ar pavasari atsācies darbs ieguves rūpniecībā, kas ir viena no bīstamākajām un specifiskākajām sfērām. Derīgo izrakteņu iegūšana saistīta ar paaugstināta risku nodarbināto drošībai un veselībai, turklāt nozarē strādājošie nereti saskaras ar nelaimes gadījumiem darbā. Latvijā visvairāk tiek iegūta smilts, grants un dolomīts, ko izmanto, piemēram, autoceļu būvē, betona ražošanā un celtniecības darbu veikšanā. Līdztekus valsts bagāta ar tādiem derīgiem izrakteņiem kā ģipšakmens, kaļķakmens, kvarca smiltis, māls, kūdra un sapropelis. {2}

22. marts 2013 | 13:25

Darba aizsardzības prasības tekstilizstrādājumu un apģērbu ražošanas uzņēmumos

Pēdējo mēnešu laikā nav bijušas izmaiņas šo jomu regulējošos normatīvajos aktos, tādēļ būtiski iztirzāt darba drošības prasības nozarēs, kas pēdējo gadu laikā nav bijušas traumatiskākās, toties kurās nodarbinātie pakļauti dažādiem darba vides risku faktoriem.

11. janvāris 2013 | 15:03

Jaunais gads nesis izmaiņas arī darba aizsardzības jomā

Sākoties 2013. gadam, spēkā stājušās arī vairākas normatīvo aktu izmaiņas, kas skar darba aizsardzības jautājumus. Turpmāk minētajās izmaiņās atainotas darba devējiem aktuālas prasības, kas nedaudz atvieglos darba devēju slogu darba aizsardzības jomā.

14. decembris 2012 | 11:10

Darba aizsardzības prasības kokapstrādē

Iestājoties ziemai, darbu ar pilnu jaudu atsākuši kokapstrādes uzņēmumi. Latvijā kokapstrāde ir viena no attīstītākajām nozarēm, taču arī nelaimes gadījumu šajā nozarē ir viens no augstākajiem. Darba aizsardzības prasības kokapstrādes darbu veikšanā reglamentē vairāki normatīvie akti, bet konkrētu noteikumu, kā tas ir, piemēram, būvniecībā un mežizstrādē, kokapstrādes darbu veikšanā nav.

30. oktobris 2012 | 08:31

Kas lauksaimniekam jāzina par darba aizsardzību

Iestājoties vēsākam laikam, arī lielākie ražas novākšanas darbi iet uz beigām, tādēļ, savlaicīgi sākot domāt par nākamo sezonu, tieši tagad ir vērts runāt par darba aizsardzības prasībām uzņēmumos, kuri nodarbojas ar lauksaimniecību.

31. augusts 2012 | 08:20

Kas jāzina par darba drošību būvniecībā

Tā kā joprojām spraigi norit būvniecības darbi, ir vērts lieku reizi pieminēt darba drošības prasības būvniecībā. Statistika uzrāda, ka traumatisms būvniecības nozarē ir viens no augstākajiem valstī – pēc Valsts darba inspekcijas (VDI) datiem nelaimes gadījumu skaits, salīdzinot ar iepriekšējo gadu, šogad pieaudzis par 47%. Tā kā VDI ir uzsākusi būvniecības uzņēmumu pārbaudi, vēlos uzņēmējiem atgādināt par likumdošanas prasībām šajā jomā. {1}

28. jūnijs 2012 | 09:54

Mežsaimniecībā jauni, saprotamāki noteikumi

Vasara ir viens no karstākajiem darba periodiem mežsaimniecībā, kad sezonāli pieaug nozarē nodarbināto skaits. Tāpat saskaņā ar statistikas datiem šai nozarei raksturīgs arī ļoti augsts traumatisma līmenis. Tieši tas ir viens no iemesliem, kādēļ šogad veiktas izmaiņas mežsaimniecības nozari regulējošos tiesību aktos, kuru mērķis ir uzlabot gan darba drošību, gan tā efektivitāti.

19. jūnijs 2012 | 10:22

Kā rīkoties, ja darbā noticis nelaimes gadījums

Nelaimes gadījumi darbā, lai kā mēs vēlētos, lai tie atgadītos iespējami reti un, vēlams, nenotiktu vispār, diemžēl mēdz notikt. Pētījumā „Darba apstākļi un riski Latvijā 2009-2010” norādīts, ka 2009. gadā Latvijā notikuši 120 nelaimes gadījumi uz 100 000 nodarbināto – un tas nav maz. {1}

27. aprīlis 2012 | 16:06

Pāris metru virs zemes, bet – drošībā!

Vismaz ceturtā daļa nelaimes gadījumu, kas notiek darba vietā, saistīti ar krišanu no augstuma – turklāt nemaz nav jābūt kritienam no liela augstuma, lai sekas būtu bēdīgas.

16. februāris 2012 | 07:59

Atbilstoša darba aprīkojuma izmantošana

Pasaulē lielāka daļa negadījumu notiek, veicot darbu ar dažādām iekārtām, ierīcēm un darba aprīkojumu. Turklāt šie negadījumi bieži vien ir ļoti smagi un pat ar letālu iznākumu.

17. janvāris 2012 | 15:50

Apmierināts darbinieks = veiksmīgs uzņēmums

Psihoemocionālos riska faktorus darbavietā mēdz dēvēt arī par modernajiem jeb jaunajiem riska faktoriem. Liela darba slodze, atbildīgs darbs, augstas prasības, zems un neatbilstošs atalgojums – visi minētie var izraisīt fizisku un garīgu „izdegšanu”. {1}

9. decembris 2011 | 10:50

Kas jāievēro, slēdzot uzņēmuma līgumu

Iestājoties ekonomiskajai lejupslīdei, īpaši aktuāls gan uzņēmumiem, gan dažādām iestādēm kļuva jautājums par izmaksu samazinājumu. Ja daļa pārgāja uz pilnībā nelikumīgiem „risinājumiem” kā, piemēram, aplokšņu algas, tad daļa uzņēmumu mēģinājuši rast likumdošanā atļautas metodes. Viens no izmantotajiem risinājumiem ir uzņēmuma līgums. {1}

1 | 2  »